Jump to content
IGNORED

Panini albumi


Recommended Posts

7 minutes ago, Ryo said:

U jbt sto ste pametni, niko se toga ne bi setio, samo dva genijalca, ti i zoki, tako sto idete od Maksija do Maksija, i uzimate besplatne albume, zbog 90 dinara i 6 slicica.

 

Ja ne znam kako vas nije sramota da ovo radite?

 

Samo sam racunao naglas, verovatno necu stici da obidjem. Meni je panin strast, dosta sam proputovao, nista nisam ukrao, zaradio sam i ostavio sinu dobru kolekciju za slucaj da vredi jednom. Kasnije se to prosirilo na druge kolekcije tako da sam jedan period u zivotu bas uzivao u lepom vremenu i putovanjima, upoznao sam druge slicne, nekad dolazi do preuvelicavanj cena al to je vec deo koji nije ciisto kolekcionarski a i tice se medjusobnog dogovora, cak i tada nije kradja. Meni je sve to zanimljivo i hteo bih da kolekcionarstvo prezivi iz licnih gore navedenih razloga a i zato sto je lepse od kladionica/alkohola/kompjutera, u prirodi je, ponavljam ima druzenja i komunikacije, networkinga, svako istrazivanje ima potencijal da te odvede na nepoznata mesta. Ne znam o cemu pricas.

Link to comment

Čekaj, ja ne razumem celu priču.

U maxiju su regularno besplatni albumi?

 

A onda ideš po maxijima i uzimaš više albuma, da bi sakupio onih 6 sličica uz album?

 

Zar nisu ranije uvek iste sličice deljene uz album?

 

A ako sam ovo gore sve shvatio dobro, ti u suštini ništa nelegalno ne radiš, ali kad bi vas bilo više sa takvim idejama (a u BG ima itekako kolekcionara, a i ljudi koji dobro zarađuju na sličicama), bukvalno bi se ljudi tukli za albume i onda bi obični ljudi/deca ostajali bez svojih albuma, ili bi plaćali te besplatne albume kod šanera. Što je meni u suprotnosti sa pričom o kolekcionarstvu koju si naveo i da kojom se uglavnom slažem.

Link to comment
21 minutes ago, Profesionalac said:

Čekaj, ja ne razumem celu priču.

U maxiju su regularno besplatni albumi?

 

A onda ideš po maxijima i uzimaš više albuma, da bi sakupio onih 6 sličica uz album?

 

Zar nisu ranije uvek iste sličice deljene uz album?

 

A ako sam ovo gore sve shvatio dobro, ti u suštini ništa nelegalno ne radiš, ali kad bi vas bilo više sa takvim idejama (a u BG ima itekako kolekcionara, a i ljudi koji dobro zarađuju na sličicama), bukvalno bi se ljudi tukli za albume i onda bi obični ljudi/deca ostajali bez svojih albuma, ili bi plaćali te besplatne albume kod šanera. Što je meni u suprotnosti sa pričom o kolekcionarstvu koju si naveo i da kojom se uglavnom slažem.

 

Evo pogledao sam albume, sve su iste slicice, eto i koliko redovno idem po maksiju, posto ne bih ni pisao bilo sta jer nema smisla sa istim slicicama. Ono sto jesam radio je kupovanje i prodaja po oglasima, starih albuma, to je krenulo kada mi se rodio sin pa sam se setio detinjstva pa sam malo dao gas. Onda sam najbolje zadrzao a deo albuma sam prodavao. Stari albumi, nisam ostetio ni jedno dete, nove albume sam popunjavao kao i ostali ali ne sve jer nemaju vrednost a i bavim se drugim hobijima, pa ne stizem. Sada kada smo se kvalifikovali ponovo sam dobio zelju da sakupljam i to je sve, a u Maksi vise nikad, to vam je reseno.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ryo said:

U jbt sto ste pametni, niko se toga ne bi setio, samo dva genijalca, ti i zoki, tako sto idete od Maksija do Maksija, i uzimate besplatne albume, zbog 90 dinara i 6 slicica.

 

Ja ne znam kako vas nije sramota da ovo radite?

Ajde genijalac sjaši malo, uzeo sam dva albuma, ionako dva i skupljam sa detetom, a i šta ima tebi koji klinac da ti se i pravdam.. 

 

Već napisah.. Troskok.. 

Link to comment
17 hours ago, villiem said:

 

Evo pogledao sam albume, sve su iste slicice, eto i koliko redovno idem po maksiju, posto ne bih ni pisao bilo sta jer nema smisla sa istim slicicama. Ono sto jesam radio je kupovanje i prodaja po oglasima, starih albuma, to je krenulo kada mi se rodio sin pa sam se setio detinjstva pa sam malo dao gas. Onda sam najbolje zadrzao a deo albuma sam prodavao. Stari albumi, nisam ostetio ni jedno dete, nove albume sam popunjavao kao i ostali ali ne sve jer nemaju vrednost a i bavim se drugim hobijima, pa ne stizem. Sada kada smo se kvalifikovali ponovo sam dobio zelju da sakupljam i to je sve, a u Maksi vise nikad, to vam je reseno.

Priču o starim albumima sam u potpunosti shvatio iz prve, i nije se moj post odnosio na nju, čak sam i napisao da priču o kolekcionarstvu podržavam.

 

Ova priča o skupljanju novih albuma mi je pre svega logički bila nejasna i zato sam ostavio post u formi pitanja.

 

I dalje mislim da je plan i da je moguć bio malo etički problematičan, ali to ne znači da imam neku emotivnu uključenost u celu temu. Jednostavno si podelio plan i ja sam iskomentarisao.

 

O&O.

  • +1 1
Link to comment

Ja se još čudim kako danima ne mogu nigdje da nađem album kad ljudi ladno idu okolo i uzimaju desetine istih albuma! Zašto!?

 

Zna li neko gdje mogu da kupim album regularno, a da nije od ljudi koji su uzimali desetine albuma po Kuririma/Maksijima?

Link to comment
30 minutes ago, SmudgeYorkshire said:

Ja se još čudim kako danima ne mogu nigdje da nađem album kad ljudi ladno idu okolo i uzimaju desetine istih albuma! Zašto!?

 

Zna li neko gdje mogu da kupim album regularno, a da nije od ljudi koji su uzimali desetine albuma po Kuririma/Maksijima?

 

Ako ga nigde ne nađeš, biće ga u "Žurnalu" u četvrtak.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...