Jump to content
IGNORED

kurs dinara


bup

Recommended Posts

:Hail: Banca IntesaSad zamenio 1100 evra bez ikakvih problema po 87.8.U menjacnici mi nudili 85.5,zvao Erste banku da se raspitam,kod njih 85.9.
U Intesi kod mene su isplaćivali seljake ;) Tako je to kad ne živiš u velegradu, tamo ne može da bude argument "isplaćujemo građane".gazzo, nisu krediti faktor nestabilnosti valute nego obrnuto, nestabilnost valute se kompenzuje skupljim kreditima. Dobro je što je rast kursa zaustavljen (ne ulazim u motive) ali je loš metod (povećanje rezervi) koji će na kraju osetiti građani, doduše ne oni koji su se već zadužili. Njima će rate pasti zbog nižeg kursa. ali novi dužnici će naleteti na veće rate.Već je rečeno, najbitnija je stabilnost kursa = izvesnost i onda ne bi trebalo da se dešavaju ovakve vratolomije.
Link to comment
  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • čekmeže

    48

  • žaro

    27

  • Muwan

    26

  • yolo

    25

Top Posters In This Topic

:Hail: Banca IntesaSad zamenio 1100 evra bez ikakvih problema po 87.8.U menjacnici mi nudili 85.5,zvao Erste banku da se raspitam,kod njih 85.9.
Fala za ovaj info :Hail:np: Dado Topić & Slađana Milošević - Banca Intesa
Link to comment
mrzi me da sada gledam ali sinoc je na sajtu unicredit banke stajao kurs kupovni 84.5 prodajni 91.5jos jedan razlog da se odjavim iz ove banke
U neka davna vremena ,kada sam svake godine isla u Jameriku,razlika izmedju kupovnogi prodajnog kusra US$= DM, bash je bila oko 10%.Meni je tada to sve bilo normalno.Sto se ti sada bunish?
Link to comment

sada odoh na sajt moje bankeprilična razlika između prodajnog i srednjeg i kupovnog i srednje kursa. povelika provizijana dan 06.12.2008. Kupovni Srednji Prodajni EMU 84.71 89.4884 89.87

Link to comment

Zaista je neverovatno kako banke i menjacnice koriste ove nagle oscilacije kursa.Htedoh danas da promenim 100 evra, ali ne vredi, po menjacnicama ne daju vise od 85.5, a ja ocekivao da ce se jucerasnji kurs zadrzati do ponedeljka...

Link to comment
Htedoh danas da promenim 100 evra, ali ne vredi, po menjacnicama ne daju vise od 85.5, a ja ocekivao da ce se jucerasnji kurs zadrzati do ponedeljka...
Ništa lično mr@ki.Otkud ti evri,šta će ti evri? Ovo sa evrom je zabava za milione :lol: Znači,niko nema poverenja u nacionalnu valutu.A i zašto bi se imalo poverenja u valutu koja je na infuziji i na terapiji svim mogućim lekovima.Tvrdim da je u ovoj banani jedino rešenje evroizacija osim ako isis nema nekih ingenioznih rešenja,velika smo mi stoka da nešto odradimo sami, za opšte dobro.
Link to comment
Ništa lično mr@ki.Otkud ti evri,šta će ti evri? Ovo sa evrom je zabava za milione :lol:
Kupio ih nedavno za sve pare, a sad mi opet trebaju... :DDa sam ih prodao onaj dan po 90, zaradio bi 1000 din.Mogu samo zamisliti kakve su tu kombinacije kad imas vise para. Edited by mr@ki
Link to comment
Kupio ih nedavno za sve pare, a sad mi opet trebaju... :DDa sam ih prodao onaj dan po 90, zaradio bi 1000 din.Mogu samo zamisliti kakve su tu kombinacije kad imas vise para.
verovatno cemo jednog dana saznati ko sve uspeva da izadje iz svega ovoga sa ogromnom zaradomjuce sam uhvatio sebe kako razmisljam kako ovde neko ko ima mozak i informacije moze da zivi od mesetarenja.pre 3 godine je gajba od 100m2 na vracaru za renoviranje mogla da se uzme za 120.000E. jos 20.000 u sredjivanje, 140.000E.ovog proleca je mogla da se zavali za 300.000E, kada je kurs bio 85odmah prodas i kupis 25500000 dinkada kurs padne na 77 kupis 330.000Eprodas po kursu 90 za 297000sacekas 20 decembar, kurs 84 i za te pare kupis 350000E.za tu razliku u parama (350-140 = 210000E) mozes da udobno zivis bez rada dugi niz godina u srbijici.... a dalje finansijske aktivnosti da ne pominjem:)
Link to comment
stvar je samo u informisanosti. ostalo su sitnice.
Slazem se, samo me zanima koliko ih ima informisanih...
Tvrdim da je u ovoj banani jedino rešenje evroizacija osim ako isis nema nekih ingenioznih rešenja,velika smo mi stoka da nešto odradimo sami, za opšte dobro.
Stvarno, sta nas sprecava da uvedemo konvertibilnu valutu kao sto su to uradili BiH, CG i Kosovo? Ili bi to sprecilo "obavestene" da se dodatno obogacuju pa zasto sebi dodatno izbijati pare iz dzepova ako ne mora... Verujem da bi se odmah javili i neki koji bi rekli da dinar ima i emotivnu vrednost i tome sl...Postoji li jos neki periodi osim dolaska gastarbajtera za praznike kad se moze bar donekle predvideti kako ce ici kurs? Tipa prvog (ili kog vec datuma se to radi) se daju penzije pa tada evro raste da ih se moze manje kupiti ili kad se isplacuje psenica pa da se malo pokradu seljaci?
Link to comment
Postoji li jos neki periodi osim dolaska gastarbajtera za praznike kad se moze bar donekle predvideti kako ce ici kurs? Tipa prvog (ili kog vec datuma se to radi) se daju penzije pa tada evro raste da ih se moze manje kupiti ili kad se isplacuje psenica pa da se malo pokradu seljaci?
Penzije se isplaćuju u 2 dela, dakle 2x mesečno. Mislim da je oko 25. i oko 15. mada ne drži me za reč, a i varira to.Ono što sam ja zapazio - i ove i prošle godine je kurs krajem novembra/početkom decembra skočio (prošle godine do 85, ove godine do 90) pa se vratio na niži nivo... a i pre 3 godine smo ako se ne varam na kratko imali kurs 89, samo nisam siguran jel to bilo na proleće ili na jesen.
Link to comment
Penzije se isplaćuju u 2 dela, dakle 2x mesečno. Mislim da je oko 25. i oko 15. mada ne drži me za reč, a i varira to.Ono što sam ja zapazio - i ove i prošle godine je kurs krajem novembra/početkom decembra skočio (prošle godine do 85, ove godine do 90) pa se vratio na niži nivo... a i pre 3 godine smo ako se ne varam na kratko imali kurs 89, samo nisam siguran jel to bilo na proleće ili na jesen.
Bila jesen...Ja sam samo očekivao da će, ovog puta, ići do 100, pa natrag na 80...Krenuo je na dole nedelju dana pre moje prognoze, i zajebao me... Izgleda da je Miško previše gubio ovim kursom, pa se moralo brzo reagovati... Stvarno smo Miškolend...
Link to comment
A sto samo krivis Miskovica?Koja je korist gradjana od nizeg kursa?Oni koji imaju stambene kredite sigurno osecaju svaki put kada padne kurs.
Prvo, ne znam da li smo se razumeli, reč je o odnosu dinar:evro... Znači, krenuo je na dole, pre nekih očekivanja, iako Labus sinoć tvrdi da će opet da se pogorša... U šta sumnjam, opet zato što smo Miškolend... Tvoja konstatacija za stambene kredite mi nije jasna, jer ono što u ovom slučaju odgovara glavnim ili glavnom uvozniku, a to je nizak odnos dinar:evro, to odgovara i ljudima koji otplaćuju kredite...A zašto Mišku odgovara što niži odnos je valjda i svakom jasno... Kupuje se i zadužuje za devize, a primanja i kupovna moć građana (koji čine njegov prihod) su u dinarima...
Link to comment
Postoji li jos neki periodi osim dolaska gastarbajtera za praznike kad se moze bar donekle predvideti kako ce ici kurs? Tipa prvog (ili kog vec datuma se to radi) se daju penzije pa tada evro raste da ih se moze manje kupiti ili kad se isplacuje psenica pa da se malo pokradu seljaci?
penzije se isplaćuju 10. i 25. u mesecu. nisu tolike da se ima prostora za kupovinu ? u smislu štednje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...