Jump to content
IGNORED

kurs dinara


bup

Recommended Posts

  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • čekmeže

    48

  • žaro

    27

  • Muwan

    26

  • yolo

    25

Top Posters In This Topic

Čak ni najpesimističnija očekivanja nisu najavljivala kurs iznad 83.Sredji kurs ovog jutra 83.07 i pored intervencije NBS. Loše.

Edited by Spirit
Link to comment
  • 2 weeks later...
meni ne odgovara rast dinara u odnosu na evro jer se bavim izvozom (programerskih usluga), cene ugovaram u evrima a trosim u dinarima
bavimo se poslom i trosimo valutu- istu, s tim sto ti ugovaras u evrima, sto je spram kursa cinmise manji bedak u odnosu na moj usd u poslednje vreme; ipak-zamisli da si prinudjen da radis iskljucivo sa nasim ljudima- kursne razlike vs. ugovaranje sa drazesnim vlasnicima jakog csd-a, retko kad ce ovo drugo d'ispadne boljea bottom line nije utesnog karaktera, vec je ideja, za obojicu-ruski mi da naucimo, to e trziste/lova-

banknote100rubles281997dh0.jpg

izvinjavam se bankarima za trol, neam cak ni osecaj ocel bit [na] gore il dole

Link to comment

pa kod mene se situacija donekle promenila, vise nisam freelance, plata mi je fiksna, ugovorena u evrima ali je isplacuju u dinarima, sto znaci da uvek, sasvim slucajno, na racun legne bas kad je dinar najjaci. ponekad izgubim i po 50e, nekad i vise. cari srpskog kapitalizma.sa rujama ne bih da imam posla, iako znam jezik, mada kazu da je trziste ogromno.

Link to comment

preso si u sigurnije vode, i vremenski se dao sejtanu*.. al, nek je sa srecom! /*poznajem dosta ljudi koji se super snalaze s racunarima, a bas malo njih koji su se usrecili u nasim firmama- otud taj csd-hejt s moje strane.. ipak, ne bi bilo fer da ne pomenem one casne izuzetke-firme koje, osim sto zaposlenog plate pristojno, redovno salju na usavrsavanja koja se neretko pretvore u fina putesestvija po inozemstvu tj. [s razlogom] smatraju da je investiranje u edukaciju zaposlenog nesto sto ce se samo po sebi-vratiti..jesu, i zatvoreni su, jezikom- na stranu to sto ih malo-malo pa snimim kako insistiraju na tome da im poslove zavrsava sunarodnik iako vidis da solidno znaju engleski- naleteo sam skoro, sasvim slucajno, na njihov freelance sajt- u pitanju bi oogromna baza projekata, a sve na ruskom

Link to comment
preso si u sigurnije vode, i vremenski se dao sejtanu*.. al, nek je sa srecom! /*poznajem dosta ljudi koji se super snalaze s racunarima, a bas malo njih koji su se usrecili u nasim firmama- otud taj csd-hejt s moje strane.. ipak, ne bi bilo fer da ne pomenem one casne izuzetke-firme koje, osim sto zaposlenog plate pristojno, redovno salju na usavrsavanja koja se neretko pretvore u fina putesestvija po inozemstvu tj. [s razlogom] smatraju da je investiranje u edukaciju zaposlenog nesto sto ce se samo po sebi-vratiti..
vratio sam se u staru firmu, jer su ih kupili strendzeri pa je sve preslo u legalnije i mirnije vode. sada imam vise slobodnog vremena.nego, sta ce biti sa dinarom? nesto pominju da ce da raste.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...