Jump to content
IGNORED

kurs dinara


bup

Recommended Posts

koje jace industrije u hrvatskoj? don't be silly, njihova industrija se zove (samo) turizam i tek treba videti sta to znaci u uslovima ovakve krize i histerije. ako sezona pukne, bas me zanima kako ce da izgleda ekonomija drzave kojoj u usluznom sektoru radi 70% radno sposobnih

Link to comment
  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • čekmeže

    48

  • žaro

    27

  • Muwan

    26

  • yolo

    25

Top Posters In This Topic

koje jace industrije u hrvatskoj? don't be silly, njihova industrija se zove (samo) turizam i tek treba videti sta to znaci u uslovima ovakve krize i histerije. ako sezona pukne, bas me zanima kako ce da izgleda ekonomija drzave kojoj u usluznom sektoru radi 70% radno sposobnih
Da stvarno.Oni ne proizvode Zastavu 101
Link to comment

Nazalost struktura nase privrede nije nesto sto obecava.Proizvodnja na minimumu, usluge na maksimumu. Takodje i GDP porast uglavnom dolazi iz usluznih delatnosti.Ukoliko nas onaj odozgo ne pogleda i poljoprivredna proizvodnja podbaci zbog suse, odosmo u recesiju, a onda ni ovi optimisti nece bas biti nasmejani.Privreda mora da sde okrene proizvodnji. A tu nije kriv ni Miskovic, ni Solana ni Del Ponte, a ni Jelasic. Krivi smo svi mi zajedno koji idemo linijom manjeg otpora i vece zarade koja jeste u u sluznim delatnostima. Svi bi mi da budemo pomalo Miskovici, ali ne moze.Ukoliko se ovi nasi strucnjaci iz vlade ne okrenu realnom sektoru privrede, ode sve nizbrdo. A kurs se mora braniti, jer on donosti prvu pretpostavku - stabilnost. Ma koliko da nas to kosta, jer sve ostalo ce kostati mnogo vise

Edited by Tabasko Pit
Link to comment
Vrednost dinara opet polako opada, cini mi se vec 3. dan za redom.Zvanicni srednji kurs za ponedeljak ce iznositi 87.5617
kako je neko uzeo pare prosle 2 nedelje to je strasno... ljudi jednostavno nema evra i logicno je da mu cena raste...dzaba sto je i povecao obaveznu rezervu banaka...samo je napravio to da ce krediti u dinarima biti jos skuplji, i da ce se teze odobravati
Link to comment
A ni menjacnicama nije lose. Do pre mesec-dva je razlika izmedju gornjeg i donjeg kursa bila maksimalno dinar, a sad je od 3 pa navise...
kad je velika razlika izmedju prodajnog i kupovnog kursa znaci da je mali obim trgovine. u suprotnom bi se taj spread smanjio, jer evo npr. ja bih bila zadovoljna da pravim 2.5 din po evru.
Link to comment
kad je velika razlika izmedju prodajnog i kupovnog kursa znaci da je mali obim trgovine. u suprotnom bi se taj spread smanjio, jer evo npr. ja bih bila zadovoljna da pravim 2.5 din po evru.
i da su ukalkulisani rizici povecani.
Link to comment
  • 3 weeks later...

evro opet presao 90, zvanicni kurs za sutra 90.9372nesto nisam primetio da je i pored svih najavljenih mera NBS-a i dolaska gastarbajtera dinar ojacao pred praznike.

Link to comment

Niti ce dati rezultate, valuta je odraz stanja u privredi ako ti pada izvoz, ako imas probele to mora da se pokaze na dinaru. Valute u svetu padaju, prvo $ posle smanjenja kamata, pa funta koja se bila izjednacila sa evrom, pa sada evro jer i ECB najavljuje smanjene kamata da bi se podigla privreda.

Link to comment

Hihi, videla zaba da se konj potkiva...

Sastanak privrednika i predstavnika vlasti iza zatvorenih vrataBiznismeni traže stabilan dinarSubota - 10.01.2009Problem nestabilnosti kursa i skupih kredita bile su glavna tačka sastanka predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Mirka Cvetkovića sa privrednicima i sindikatima. Dinkić je na sastanku biznismenima predstavio mere Vlade Srbije ?kojima bi se očuvao rast proizvodnje od 3,5 odsto i sačuvala radna mesta?. Navodeći da će pozajmice banaka iz inostranstva biti daleko manje nego u prethodnoj godini, Dinkić je najavio da će država izdvojiti oko milijardu evra svojih sredstava za finansiranje privrede i da će u saradnji sa bankama pokušati da pronađu najbolje modele jeftinijeg kreditiranja.Delegaciju preduzetnika predvodili su vlasnik ?Delta holdinga? Miroslav Mišković, vlasnik ?Ist pointa? Zoran Drakulić, predsednik UO ?Droga Kolinska? Slobodan Vučićević i direktor ?Eki investmenta? Aleksandar Vlahović. Sastanku su prisustvovali i predstavnici sindikata i direktori najvećih banaka u Srbiji. Slobodan Vučićević, predsednik UO ?Droga Kolinska?, izjavio je za ?Alo!? da je ovo bio najbolji sastanak do sada i da je uspostavljeno međusobno poverenje. - Sve probleme smo izneli crno na belo, nije bilo tabu tema. Naš problem su likvidnost preduzeća, skupi krediti, kao i nestabilan kurs, a cene, izvoz i zaposlenost su opet u vezi sa kursom. U tom delu država može da nam pomogne jer su u sprezi NBS i Vlada Srbije - rekao Vučićević. Prema saznanjima ?Alo!?, na problem nestabilnosti kursa ukazao je i Miroslav Mišković, koji je veliki uvoznik, ali i Zoran Drakulić, vlasnik ?Ist pointa?, čija je firma izvoznog karaktera. Drakulić je naveo da njemu u suštini odgovara što veći kurs, ali da je ipak najvažnije da bude stabilan. Drakulić je za ?Alo!? istakao da je sastanak uspeo. - Privrednici su bili jedinstveni u tom delu da je kurs najproblematičniji jer je njegova stabilnost neophodna za stabilnost cena - naveo je Drakulić. Prema saznanjima ?Alo!?, predstavnici sindikata na sastanku nisu ni učestvovali u raspravi.
Mislim, moze. Stabilizovacemo vam kurs na nekom ravnoteznom nivou (preko 100 my guess), ali ce onda da opadne do sada vestacki raspaljivana kupovna moc u gradjana, pa ce da opadne promet u Delta Motors, Zari, itede...Sta zapravo hoce ovi ljudi? Edited by MayDay
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...