Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

U Nemackom Auto-Bild najavljuju FIAT 500 XL za sledecu godinu :P
Ima da cekate ima precih trzista :D Opet da ponovim ovo ce biti najusminkaniji proizvod sdeljan v Srbiji pa nek i propadne nek ide zivot.
Link to comment

U petak mi je bio jedan supplier, kaže da u KG instaliraju novi pogon, nije hteo da kaže ništa o tome da li je za neki novi model...

Link to comment

Ko je procitao ovaj topik ("Kako se kola uopste prave) mogao je da vidi da se u Toyoti prave sva na jednoj istoj traci. Dobro, ne sva ali 4-5 modela na jednoj traci, zbog zgodnosti snabdevaca da dopreme delove pola sata pred ugradnju u auto. To rade i Honda, Mazda i Nissan, onda verovatno i Reno.Mislio sam da su to i ostali veliki proizvodjaci kola (u koje naravno spada i FIAT) vec iskopirali i da ne treba drugi pogon (fabrika) za drugi model. Makar bili razliciti kao Toyota Yaris i Toyota Alphard (najmanji i najveci auto). Samo se robotima ulije novi setting softvera za svaka kola koja treba da se naprave u narednom trenutku na traci. U svakom delicu sekunde znaju sta treba da urade, nema veze koja su kola i model. Ako je naruceno, i zatamnjuju stakla, kozna sedista, sve nestandardne dodatke. Skoro bez ljudske interakcije.Tako je, verujem, i FIAT uradio za tu 1.2 mil EUR fabriku u Kragujevcu.

Link to comment
Ima da cekate ima precih trzista :D Opet da ponovim ovo ce biti najusminkaniji proizvod sdeljan v Srbiji pa nek i propadne nek ide zivot.
Zacudo, od u Nemackoj (barem u gradovima koje sam ja video) od svih retro modela (VW Buba, Mini i FIAT 500) FIAT se najbolje drzi. U poslednje vreme ih ima ko shashe. Ima ih ponudi vec za 10-11K EUR.Ako i produzena varijanta 500(X)L bude imala konkurentnu cenu, bice posla i za trecu smenu u KG ;-)Pozdrav,X500
Link to comment
Ko je procitao ovaj topik ("Kako se kola uopste prave) mogao je da vidi da se u Toyoti prave sva na jednoj istoj traci. Dobro, ne sva ali 4-5 modela na jednoj traci, zbog zgodnosti snabdevaca da dopreme delove pola sata pred ugradnju u auto. To rade i Honda, Mazda i Nissan, onda verovatno i Reno.Mislio sam da su to i ostali veliki proizvodjaci kola (u koje naravno spada i FIAT) vec iskopirali i da ne treba drugi pogon (fabrika) za drugi model. Makar bili razliciti kao Toyota Yaris i Toyota Alphard (najmanji i najveci auto). Samo se robotima ulije novi setting softvera za svaka kola koja treba da se naprave u narednom trenutku na traci. U svakom delicu sekunde znaju sta treba da urade, nema veze koja su kola i model. Ako je naruceno, i zatamnjuju stakla, kozna sedista, sve nestandardne dodatke. Skoro bez ljudske interakcije.Tako je, verujem, i FIAT uradio za tu 1.2 mil EUR fabriku u Kragujevcu.
naravno da je i fiat tako uradio. ko zna sta je taj zorglubov dobavljac hteo da kaze. inace, od pocetka je kragujevacka fabrika pravljena sa idejom da se u njoj prave dva vozila istovremeno. ocekujem da sledece bude lansirano u naredne godine i da to bude nesto veoma malo, mozda jos manje i od pande.
Link to comment

Naleteh na remek-dela japanskih automobilskih industrijskih giganata dok smo mi ovde pravili zastave i jugiće, pa rekoh da podelim par komada...1978+Datsun+510+Sedan+1.jpgmedium_Colt_LH.jpgmedium_Colt_Interior.jpgsubaru-1600-01.jpgmedium_78_Civic_LH_Frt_Qtr.jpgtoyota_starlet.jpgOva poslednja dva su Honda i Toyota, vidi se ta nadmoćna dostojanstvenost i superiorna strategija koja će im pomoći da zadominiraju svetom...

Link to comment
Naleteh na remek-dela japanskih automobilskih industrijskih giganata dok smo mi ovde pravili zastave i jugiće, pa rekoh da podelim par komada...Ova poslednja dva su Honda i Toyota, vidi se ta nadmoćna dostojanstvenost i superiorna strategija koja će im pomoći da zadominiraju svetom...
Rasisti, prva vrata levo. U brlog.
Link to comment
  • 1 month later...
Ipak, jedan uređaj odvaja 500L od ostalih automobila i sigurno će izazvati bujicu komentara. Reč je o ugrađenom Lavazza aparatu za espresso kafu čiji je zadatak da vozačima učini velike saobraćajne gužve malo podnošljivjim.
19948439884ff441a6e7f6b396828746_orig.jpg:Hail:
Link to comment

Sjajno...već vidim broj saobraćajnih nesreća zahvaljujući tom idiotskom preparatu aparatu, za koji žene insistiraju da bude korišćeno po auto putu u vožnji 150 km/h...

Link to comment

Žena je tu samo kao simbol gluposti i naučnim studijama dokazane inferiornosti u vožnji. Naravno da i muškarci prave sranja koliko duša ište.Inače, o ženama ne mislim ništa loše.Za svoje stavove ja ne snosim nikakvu odgovornost.

Link to comment
  • 1 month later...
Kompanija Fiat Automobili Srbija objavila je zvaničan cenovnik novog modela 500L „sa MPV prostorom za putnike i stavom SUV-a“, koji silazi s proizvodnih traka u Kragujevcu.Cena bazne verzije sa Euro 6 benzinskim motorom 1.4 16V FIRE (95 KS), šestostepenim menjačem i paketom opreme Pop iznosi samo 13.490 EUR!
Cenovnik :fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...