Jump to content
IGNORED

Procenat bezveznih naucnih radova u svetskim casopisima


3opge

PITANJE SE ODNOSI NA PRIRODNE NAUKE  

72 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nego, hrabra margot, ako ovo citas - da li mozda imas elektronsku verziju apa guidelines-a za grafike? a i ako nemas, da li znas sta se po tim standardima stavlja u error bars - ili mogu da biram meru disperzije?
apa guidelines za slike? Jesi sigurna da to uopste i postoji?Svaki casopis ima neke svoje zahteve za formatiranje slika, ali to se uglavnom odnosi na format (tif, eps...) dimenzije (jedna ili dve kolumne), boju (rgb ili cymk), velicinu slova i slicne stvari. Kad se odlucis u koji casopis ces poslati svoj bezvezan rad, pogledaj sta im pise pod figure guidelines a dotle bih ti preporucila da pravis slike u nekom neutralnom programu tipa powerpoint. Posle mozes da ih eksportujes u photoshop ili photo paint za casopis, ali i da ih direktno koristis za ppt postere ili prezentacije.Da se vratimo temi, provela sam nedelju dana formatirajuci slike za plos Biology, da bi mi jedan od urednika upravo odgovorio da je rad isuvise bezvezan za 1 casopis tog renomea. :(edit: za error bars na stupcima ne postoje neka jasna pravila i svako ima neke svoje ideje kako i sta treba. ja uvek stavim ono sto se uklapa uz analizu podataka: ako sam testirala znacajnost t-testovima ili anovom stavim standardnu gresku, a ako prosecne rezultate pokazujem samo da bi citaoci videli da je varijabilnost bila u granicama normale onda stavim 95% interval pouzdanosti. Edited by BraveMargot
Link to comment
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    47

  • betty

    19

  • hazard

    14

  • paculla

    12

Top Posters In This Topic

apa guidelines za slike? Jesi sigurna da to uopste i postoji?
apa manual, sections 3.75-3.86 :D samo nemam ovde pri ruci. ali u stvari je sasvim ok predlog da pogledam direktno u zahteve casopisa, znam gde bismo slali (prvo; videcemo da li tamo misle da je bezvezan), a oni i tako spadaju u apa casopise. inace, imala sam predavaca-zaludjenika za grafikonima na kursu o pisanju, garant ni apa nije smislila toliko zavrzlama koliko on, evo vidim ovde u primeru grafika da stavljaju tick marks s leve strane (a kao treba s desne, jer one treba da naznacavaju gridlines), i da nemaju odvojene minor od major tick marks, da ne pricam o odnosu velicina istih...
a dotle bih ti preporucila da pravis slike u nekom neutralnom programu tipa powerpoint. Posle mozes da ih eksportujes u photoshop ili photo paint za casopis, ali i da ih direktno koristis za ppt postere ili prezentacije.
ja sam mislila da koristim R jer mi je ovaj office 2007 potpuno neintuitivan kad se radi o grafikonima, mada u R ne mogu da nadjem error bars, tako da, videcemo. hvala na savetu/savetima u svakom slucaju.
Da se vratimo temi, provela sam nedelju dana formatirajuci slike za plos Biology, da bi mi jedan od urednika upravo odgovorio da je rad isuvise bezvezan za 1 casopis tog renomea. :(
eh, steta :-/
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Evo jedan korisan rad.Casopis je "Der Unfallchirurg", izdavac Springer, IF = 0.56 R?ntgenbildpr?sentation im Patientenzimmer(Einfache Vorrichtungen zur Demonstration und Lagerung von R?ntgenbildern)A. Prokop1, K. E. Rehm1 und A. Sagebiel2(1) Klinik und Poliklinik, Unfall-, Hand-, und Wiederherstellungschirurgie, Universit?t K?ln(2) Architekturb?ro Huth, K?lnklikUkratko, radi se o postavljanju rentgenskih slika u bolesnickoj sobi.Ideja:dizajn.jpgA ima i rezultat:rezultat.jpg

Link to comment
Ukratko, radi se o postavljanju rentgenskih slika u bolesnickoj sobi.
Pa dobro, lako je podsmevati se sve dok te ne smeste. Onda tek s'vatis koliko je korisno kad lepo, iz udobnosti kreveta, mozes da vidis svaki sraf u svom qq.
Link to comment

Zanimljiv tekst, a na tragu onog sto sam ranije pominjao o blogovanju umesto peer-review.'Old-boys club' holding back innovationScience needs to break free of its power-brokers and embrace a participatory web-based culture to boost innovation, says one expert.John Wilbanks, of Science Commons - a project of Creative Commons - says the plethora of machine-generated data, that characterises today's scientific activity, needs the power of open networks to make sense of it properly."The value of any individual piece of knowledge is about the value of any individual piece of lego," Wilbanks said in a keynote address to the Open Access and Research Conference held in Brisbane last week."It's not that much until you put it together with other legos."He says the ability to connect knowledge brings scientific revolutions. For example Watson and Crick's breakthrough on the structure of DNA involved them reading all the scientific papers on nucleotide bonding and encoding it in the form of a physical model, says Wilbanks.But this kind of "human scale" analysis is no longer feasible in an age when automated laboratory processes generate vast amounts of information faster than the human mind can process it."For example, we have 45,000 papers about one protein or one gene," says Wilbanks.He says a scientist might once have analysed the impact of one drug on one gene, but now pipetting robots are capable of analysing 25,000 genes at a time.... http://www.abc.net.au/science/articles/200...mp;topic=latest

Link to comment

Cuti sa tom kockica naukom angry.gif . Bude li te Miki Maus cuo svima ce da kupi po komplet lego kocki (ali ne one velike zanimljive komplete vec one sto kupujes na aerodromu kad si sve ostalo pozaboravljao).http://mrsec.wisc.edu/Edetc/LEGO/

Zanimljiv tekst, a na tragu onog sto sam ranije pominjao o blogovanju umesto peer-review.'Old-boys club' holding back innovationScience needs to break free of its power-brokers and embrace a participatory web-based culture to boost innovation, says one expert.John Wilbanks, of Science Commons - a project of Creative Commons - says the plethora of machine-generated data, that characterises today's scientific activity, needs the power of open networks to make sense of it properly."The value of any individual piece of knowledge is about the value of any individual piece of lego," Wilbanks said in a keynote address to the Open Access and Research Conference held in Brisbane last week."It's not that much until you put it together with other legos."He says the ability to connect knowledge brings scientific revolutions. For example Watson and Crick's breakthrough on the structure of DNA involved them reading all the scientific papers on nucleotide bonding and encoding it in the form of a physical model, says Wilbanks.But this kind of "human scale" analysis is no longer feasible in an age when automated laboratory processes generate vast amounts of information faster than the human mind can process it."For example, we have 45,000 papers about one protein or one gene," says Wilbanks.He says a scientist might once have analysed the impact of one drug on one gene, but now pipetting robots are capable of analysing 25,000 genes at a time.... http://www.abc.net.au/science/articles/200...mp;topic=latest
Link to comment
He says a scientist might once have analysed the impact of one drug on one gene, but now pipetting robots are capable of analysing 25,000 genes at a time.
robot et al. science 2076; 673:1-10
Link to comment
  • 2 years later...
Sve vise razmisljam da bi svaki pojedinacni naucni tim mogao da ima svoj blog i tu da - bez mnogo sviranja q - objavljuje rezultate, koji naravno mogu da se slobodno komentarisu, pa i dovode u pitanje... Mnogo demokraCkije mi zvuci od sadasnjeg peer review sistema, plus kao dodatni benefit, to bi ubilo publishing industriju jednim udarcem.A mozda bi neko to i citao.
Dzi, viz... od razmisljanja 1 srpskog vola, evo i neke pomalo slicne realizacije: OPEN SCIENCEOpen Science in its most basic form requires two things: (i) the clear and complete presentation of data and methods, and (ii) for the authors to care genuinely about the correctness of their work, and to act with due diligence in response to any mistakes or problems that arise, before and after publication.
Link to comment

Ovo da se setis mladosti Druze Indyhttp://www.magsarchive.com/2010/11/drazena-gabric-playboy-serbia-december.htmlA ovo da vidis zasto imas osecaj da ti istice vreme.In September, a new model of the universe suggested that there is a 50 per cent chance that time will end within the next 3.7 billion yearsLook out into space and the signs are plain to see. The universe began in a Big Bang event some 13 billion years ago and has been expanding ever since. And the best evidence from the distance reaches of the cosmos is that this expansion is accelerating.That has an important but unavoidable consequence: it means the universe will expand forever. And a universe that expands forever is infinite and eternal.Today, a group of physicists rebel against this idea. They say an infinitely expanding universe cannot be so because the laws of physics do not work in an infinite cosmos. For these laws to make any sense, the universe must end, say Raphael Bousso at the University of California, Berkeley and few pals. And they have calculated when that is most likely to happen.

Link to comment
  • 4 weeks later...

pnas (kolokvijalno: penis) postaje sampion u kolicini bezveznih radova koje objavljuje. studija o zastupljenosti 6 razlicitih gena u grupama prijatelja (???) utvrdila je da 4 od njih nemaju nikakve veze ni sa cim, no da oni koji imaju gen za alkoholizam imaju tendenciju da se medjusobno druze. zaista, ko bi rekao da osobe koje vecinu vremena provode u pabu ispijajuci alkohol imaju dosta prijatelja koji to isto rade, umesto da se druze s ljudima koji vole da sede kod kuce i igraju se minijaturnim zeleznicama uz krekere i caj? na osnovu ovih korelacija, besraman zakljucak sledi da je uzrok tome genetsko prepoznavanje na osnovu neutvrdjenih fizickih korelata tog jednog gena. da nije smesno bilo bi tuzno. ili mozda obratno? gen ce ga znati.

But Professor James Fowler of the University of California, who led the study, says genes may go some way to explaining why we often instinctively like - or dislike - the people we meet."That feeling that you get that you're just going to like somebody or not going to like them - a lot of times we'll have those instincts about people and we're not sure where they come from," he told BBC News."We think that understanding the genotypes that underlie friendship may help us to understand more of that process."The means by which we identify similar genotypes will also require more research, he says, but it is likely to be based on physical manifestations of certain genes which we are able to identify in people.
bihejvioralna genetika = nova frenologija? Edited by BraveMargot
Link to comment

pročitala sam sinoć temu od korica do korica :).bože, koliko ja pojma nemam ni o čemu. kod radova me užasava njihova količina, i moja nesposobnost da sagledam i proberem relevantne koje ću čitati. ali dobro, ja sam u ovom svetu početnik i stvarno nemam pojma ni o čemu.a kako stvari stoje sada, radovi će mi biti oni beskorisni i svakako osakaćeni za sve interesantno (razne optimizacije sistema itd). tako kaže kompanija sa kojom treba da sarađujem.sad.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...