Jump to content
IGNORED

Procenat bezveznih naucnih radova u svetskim casopisima


3opge

PITANJE SE ODNOSI NA PRIRODNE NAUKE  

72 members have voted

  1. 1. Koliki je procenat beskorisnih objavljenih naucnih radova?

    • 10-20%
      6
    • 20-30%
      5
    • 30-40%
      3
    • 40-50%
      4
    • 50-60%
      6
    • 60-70%
      5
    • 70-80%
      11
    • 80-90%
      10
    • 90-100%
      23


Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    47

  • betty

    19

  • hazard

    14

  • paculla

    12

Top Posters In This Topic

Postojalo je vreme kada je to bila metafora.Međutim, ovde je to samo (zgodan) izgovor... suštinski razlog je ono što neki zovu "menadžerijalizam", što je aktuelno posebno zadnjih 15-tak godina.

Link to comment
Postojalo je vreme kada je to bila metafora.Međutim, ovde je to samo (zgodan) izgovor... suštinski razlog je ono što neki zovu "menadžerijalizam", što je aktuelno posebno zadnjih 15-tak godina.
Posast modernog doba.Nikada mi nije bilo jasno kako neko moze da se skoluje samo za menadzera i da onda po izlasku sa fakulteta bude menadzer bilo gde, bilo kome, bez da ista konkretno zna o tome sta menadzuje i da je nekada davno sam bio menadzovan radeci nesto konkretno u toj bransi.
Link to comment
Ovo je povezana vest, možda tako što donekle može da objasni otkud toliko "bzvz" radova. Stvarno, zašto bi iko poželeo da izbaci bzvz rad? :fantom: Vest je inače pravi antinostalgin za nas eks-akademce.
i kod nas ce biti slicno ako usvoje novi Pravilnik o postupku i nacinu vrednovanja i kvantitativnom iskazivanju naucnoistrazivackih rezultata istrazivaca koji je predlozen.
Link to comment

Jedan bump, evo ga deo clippinga iz posete profana sa ETF-a FER-u, iz edicije suze ronim ruke mi krvave:

343ivqd.png

Komentar ispod slike: Uh dobro je... sve je isto kao i kod nas, odlično se razumemo, pa možemo da predjemo na programiranje. Što manje linija koda, više linija CC radova?Sledeće slike su programiraje neko i posete ugostiteljskom objektu, smorilo bi vas.

Link to comment
Jedan bump, evo ga deo clippinga iz posete profana sa ETF-a FER-u, iz edicije suze ronim ruke mi krvave:

343ivqd.png

Komentar ispod slike: Uh dobro je... sve je isto kao i kod nas, odlično se razumemo, pa možemo da predjemo na programiranje. Što manje linija koda, više linija CC radova?Sledeće slike su programiraje neko i posete ugostiteljskom objektu, smorilo bi vas.

Zakon za znanost je mnogo povoljniji nego za nauku. A i normalno ovi naucnici su tek segrti, ne.
Link to comment
  • 3 months later...

Ne mogu da iznosim specificne detalje i ofiram ljude, ali sam od skorije primetio prodor "srbistike" i u oblast prirodno-tehnickih nauka ...nesto je ispalo da moze biti da je poreklom iz Hrvatske, a na osnovu prethodnih istrazivanja; autori posle toga ipak zakljucuju, da posto mi "znamo da je to bilo srpsko jos od vremena Nemanjica, onda..." Lepo mi se diglo ovo malo kose na glavi. Sto rece ona pesma iz mog vremena, ti samo budi dovoljno daleko.

Link to comment
  • 1 year later...
O porastu broja povucenih radova:Data from the [Web of Science] database and the ORI offer strong evidence that researchers and journal editors have become more aware of and more proactive about scientific misconduct, and provide no evidence that recorded cases of fraud are increasing, at least amongst US federally funded research. The recent rise in retractions, therefore, is most plausibly the effect of growing scientific integrity, rather than growing scientific misconduct.I razlicito tumacenje:Fanelli makes a case for an increasing propensity by journals to retract invalid papers, with which I can surely agree. However this does not exclude the possibility that misconduct is also increasing. In fact the nearly ten-fold rise in the percentage of articles retracted for fraud or suspected fraud since 1980 suggests that either journals failed to detect and retract 90% of fraudulent work prior to 1980, or that such work is more common today. I think the latter is more likely. With studies like that of Martinson et al. showing that a third or more of scientists admit to questionable research practices (Nature 435:737, 2005), I am not sure that I can share Fanelli’s sanguine view that the increase in retractions is a good sign.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...