Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

"Još jedan uspješan dan... s Cedevitom!"E stvarno, onaj ko nije imao šta drugo da pije osim tog praška razmućenog u malo vode može dotičnu akciju stvarno smatrati uspješnim danom.

Link to comment

Ih, ja obožavao cedevitu. Samo narandžastu, ona zelena mi je bila prevara.A voleo sam i reklamu Uvek se sećam da je prekidala sitcom iz Program Plusa ili Oko Ponoći, "Mućke", "Guju", "Alo Alo" ili "Alfa"...

Link to comment
da, crnu, punjenu ajvarom. pravu srpsku.
Sa utisnutom kokardom i nagradnom igrom "Nađi Čičin grob", da se raduje i staro i mlado.
Link to comment

Jel se važi Moni Kovačič na ovom topiku? Meni je ona bila tako.... jami:=).... poj'o bi je onomad od malog prsta do uvceta, skroz, bez pardona i bez stucanja ;)

Edited by gazza1
Link to comment

Za piće Inka i Dona na razređivanje od jabuke (Radenska spojuva).Đoker kamene žvake u obliku cigareta koje bi nam brkate kasirke uvaljivale umesto kusura.Ne mogu da se setim kako su se zvali oni zeleni gumeni mentol bombončići, uvaljani u (industrijski) šećer; dolazili su u okrugloj kutiji, donji deo pakovana je bio od zelene plastike, a gornji od providne?

Link to comment
Viršle i tanke kobasice u PKB kiosku na Tašmajdanu. Sa trouglastim pakovanjem jogurta
pre mesec-dva dozivela sam povratak u detinjstvo. nemojte ovo da sirite dalje jer ce, bojim se, isceznuti:bgd, ortopedska klinika, ispred jednog od ulaza crveni kiosk (druga generacija, sedamdesete). u kiosku, tetka u mantilu prodaje virsle iz limenog lonca, ugnjezdjene u bajatu duguljastu zemicku. bilo i senfa. cena - popularna.avaj, piramida-resenje za (o)cuvanje i pakovanje pridruzilo se sony osmici.avajavaj: staze uz koju je stajao tasmajdanski kiosk nema vec dugo. ni okolnih travnjaka posutih maslackom i kamilicom. jedino sto su vratili sesticu. pa ukinuli zbog rekonstrukcije. pa cemo videti.poz
Link to comment

Jadro napolitanke, Gavrilović paštete, Kiki bonbone, one bonbone od jabuke što u ustima krenu da pršte mislim da su se zvale šumi bonboni, Herba bonbone... srećom nisu tajanstveno nestali sa rafova prodavnica.

Link to comment
E stvarno, onaj ko nije imao šta drugo da pije osim tog praška razmućenog u malo vode može dotičnu akciju stvarno smatrati uspješnim danom.
..ili kisele vode. :D
Link to comment
  • 3 months later...

Kraj sedamdesetih i najranije detinjstvo... Slatkiš koji su mi kupovali u Krašovoj Bombonjeri ( mislim da ga nije proizvodio Kraš nego je bio uvoz). Posle ga nigde više nisam mogla videti do skora, a nisam znala ni kako se zove. Pre godinu-dve, našla sam ga u prodavnici na Crvenom krstu( uvoz iz Danske), kupila nekoliko puta, pa ga više nije bilo. Kopajući po internetu našla sam o čemu se radi- Chocolate-coated marshmallow treats. Nema ukus ni kao mančmelou ( onaj iz Crvenke), niti kao indijaner, već je mnogo lepši.Izgledao je ovako, ali je imao i kokosovo brasno preko čokolade.632px-Schaumkuss-1.jpgAko ga je neko video u Beogradu, neka javi.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...