Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Kao da pretraga ne radi dobro, pretrazila sam forum i ovu temu i nije mi izbacio ni jedan rezultat, a sad vidim da je bilo puno reci o filmu

Link to comment

seres, dobar je. uhvatio je tu neku atmosferu sna, nesto te prati sto ne znas ni sta je i ne moze se zaustaviti. mozes da begas ali nigde nisi siguran. jes da je kraj poprilicno glup, al jbg. pohvale idu za originalnost i dobru ideju.

Link to comment

Strašno efektna ideja, strašno dobro snimljena, a ko se loži na te stvari ima i dovoljno mesa da umesto da prosto uživamo u dobrom hororu možemo da se pravimo pametni i tumačimo te neke simbolike i značenja. A i sucker sam za 80's estetiku. Najdraži mi horor u proteklih par godina definitivno. 

 

Šta fali kraju?

Edited by Ruxin
Link to comment

Strašno efektna ideja, strašno dobro snimljena, a ko se loži na te stvari ima i dovoljno mesa da umesto da prosto uživamo u dobrom hororu možemo da se pravimo pametni i tumačimo te neke simbolike i značenja. A i sucker sam za 80's estetiku. Najdraži mi horor u proteklih par godina definitivno. 

 

Šta fali kraju?

 

pa jako je glupo sto su uopste pomislili da su tako nesto mogli ubiti metkom kroz vodu, inace, metak iz karabina je na oko 75cm vec apsolutno nesmrtonosan.

sto se tice savrsenosti izvedbe, jako je jadno zamisljen onaj momenat kad to nevidljivo vuce ribu za kosu, izgleda kao neka reklama sa palme.

i najvece sranje od svega, prvi lik, kolko se secam, dobio je bolestinu, ne zna tacno od koga, al misli od neke cupi koju je nekada prcao. 

ok, da zaboravimo svu banalnost metafore kao take (buahaha na mirelemovu opasku o originalnosti, buahahahaha), ali kako onda on zna kako funkcionise ceo koncept?

 

jedini pravi kvalitet je pomenuta estetika osamdesetih, sto je i meni jako prijalo. i klinci, kolko se secam, jako fino glume.

Link to comment

i najvece sranje od svega, prvi lik, kolko se secam, dobio je bolestinu, ne zna tacno od koga, al misli od neke cupi koju je nekada prcao. 

ok, da zaboravimo svu banalnost metafore kao take (buahaha na mirelemovu opasku o originalnosti, buahahahaha), ali kako onda on zna kako funkcionise ceo koncept?

to je jedan od momenata u kom prica skripi

 

 

no ja ne mislim da su oni "to" nuzno i ubili

u svakom slucaju su klinci mrtvi u sebi, mada su nekako od pocetka bili u melanholiji i letargiji pa se to jos samo produbilo

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

mislim i da ga nisu ubili, na samom kraju kapiram da je se pojavljuje opet u pozadini.

ma meni je krivo sto nisu jos malo doterali film, mogao je biti bas pravo super.

Link to comment

pa jako je glupo sto su uopste pomislili da su tako nesto mogli ubiti metkom kroz vodu, inace, metak iz karabina je na oko 75cm vec apsolutno nesmrtonosan.

sto se tice savrsenosti izvedbe, jako je jadno zamisljen onaj momenat kad to nevidljivo vuce ribu za kosu, izgleda kao neka reklama sa palme.

i najvece sranje od svega, prvi lik, kolko se secam, dobio je bolestinu, ne zna tacno od koga, al misli od neke cupi koju je nekada prcao.

ok, da zaboravimo svu banalnost metafore kao take (buahaha na mirelemovu opasku o originalnosti, buahahahaha), ali kako onda on zna kako funkcionise ceo koncept?

 

jedini pravi kvalitet je pomenuta estetika osamdesetih, sto je i meni jako prijalo. i klinci, kolko se secam, jako fino glume.

Pošto ste već obradili ja ću ukratko - ideja je možda glupa ali klinci, posebno u u takvoj situaciji, i nisu dužni da nam prezentuju briljantne ideje. Uostalom ja sam kraj tumačim kao da nisu uspeli, i sa te strane mi je prihvatljiv, možda malo neođređen i cop out ali prihvatljiv. A što se tiče začetka - da su uzeli to da nam objašnjavaju samo bi oduzelo od filma.

 

Za metaforičnost se slažem da je prilično banalna i očigledna, malo me iskreno i smara kad se baš to potencira u vezi filma

Edited by Ruxin
Link to comment

cek sad, strasno efektna ideja, a metaforicnost prilicno banalna i ocigledna?

pa sta ti je onda strasno efektno?

bolje npr da nista nisu pominjali glede™ zacetka, i da onog malog kasnije nismo ni videli, nego da pokusaju da sve onako neuverljivo pokriju.

sta hvali npr hickokovim ticama i pored toga sto niko nije pokusao da nam pojasni njihovo ponasanje?

 

nebitno inace sta su klinci prikazali, bitno je sta je reditelj insinuirao, znas, to nije za stvarno :fantom:

 

ko sto rekoh, atmosvera je kul, lepo izgleda, fino glume, ali nista zapravo ne funkcionise dovoljno dobro da bih bio zadovoljan filmom na kraju.

sve u svemu, puno htelo, puno zapocelo, malo dovrsilo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

cek sad, strasno efektna ideja, a metaforicnost prilicno banalna i ocigledna?

pa sta ti je onda strasno efektno?

nebitno inace sta su klinci prikazali, bitno je sta je reditelj insinuirao, znas, to nije za stvarno :fantom:

 

ko sto rekoh, atmosvera je kul, lepo izgleda, fino glume, ali nista zapravo ne funkcionise dovoljno dobro da bih bio zadovoljan filmom na kraju.

sve u svemu, puno htelo, puno zapocelo, malo dovrsilo.

Sam IT, tj njegovo ponašanje, je jako efektna ideja za film žanra horor, tenzija preliva od starta i ne popušta do kraja. A da li je IT metafora za neizbežnost smrti ili nešto-nešto std ili šta god, to me realno manje briga.

 

A moj reditelj očigledno nije insinuirao isto :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

na gone girl!

 

debeli, jebote, bas dobri horori su tolko retki da treba mnogo toga prastati ako volis zanr. inace gledaj nesto drugo, ne moze svaki da bude dzinovski vepar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...