Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Wyrmwood je skroz ludačka vožnja, neviđen tempo, bukvalno se uvek nešto događa i baš proleti sat i po. Za otvoriti pivo i uživati. Ni mizeran budžet se ne oseća previše.

Goodnight mommy je više psihološki triler, lepo snimljen i atmosferičan ali

otkriva sve svoje karte suviše rano pa nema željeni impact na kraju. A tale of two sisters did it better

 

Edited by Ruxin
Link to comment

gledo ovde hvaljeni it follows.

 

jebiga, nije to dobar film.

zaliboze fine glume, odlicne muzike i pristojne rezije.

 

ko mi je kriv kad nisam citao spojlere :fantom:

Link to comment

Der Samurai je meni bio milina jedna, bas kao i Ich sehe, ich sehe.

 

Samuraj se izmedju ostalog bavi samospoznajom i oslobadjanjima kao takvima, na vrlo kreativan nacin; film proleti za cas (traje 80minuta) i veoma mi je drago da autor nije resio da zarad duzine razvuce film, jer je po meni sve bilo pasend. Glavni glumacki tandem je totalno odlican, kao i citava atmosfera u kojoj se glavni lik nalazi. Na mene je delovao gotovo eksplozivno, nije mi se ustajalo iz stolice.

 

Jako lep tekst o filmu se moze procitati na inace sjajnom mestu, blogu NGbooArt: http://ngbooart.blogspot.de/2015/06/der-samurai-till-kleinert-2014.html

 

DerSamurai1.jpg

 

Vidim, vidim je mene do kraja drzao vrlo dobro, i sto se manje prica o filmu pre samog gledanja, to bolje - a sam film ima dva nivoa price, mislim da mnogi koji ocekuju "samo" horor, promasuju deo onoga o cemu film govori - ne zove se film bez razloga tako kako se zove (te je engleski naziv filma "Goodnight Mommy" po meni mali promasaj). Vrlo vredan paznje.

 

Koautorka filma je Veronika Franc, koja nam je zajedno sa Zajdlom dala sve "njegove" filmove, poput "Pasji dani" i "Raj: ljubav"..

 

IchSehIchSeh_zpsojxsnndz.jpg

 

Meni su oba ova filma vise art-house drame sa elementima horora, tako da ne znam da li su preporucljivi za ljubitelje nekih klasicnih filmova strave koji traze samo adrenalinsku voznju - pogotovo drugi je recimo jako miran i tih, i trazi paznju i strpljenje, i sve vreme nagradjuje svoje gledaoce.

Pokusajte da napravite uslove gledanja sto pribliznije onim u tmini bioskopske sale u kojoj nista ne moze da vas ometa.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ako možeš u spojleru malo više o ovom drugom rado bih pročitao.

 

 

Meni je glavni problem je što se u prvih 15 lako nasluti ceo zaplet pa to ubije i tenziju koju gradi i impact koji bi trebalo da ima na nas. Ne isključujem da sam mu upravo zbog te predvidljivosti posvetio manje koncentracije nego što je zaslužio pa propustio neke bitne stvari i teme. (Ne umem spojler sa fona pa da ne ulazim mnogo dublje)

 

 

Edited by Hamlet Strašni
dodat spoiler
Link to comment

Ruxine,

Nemam vremena u ovom momentu pa cu se javiti tokom vikenda, ali

upravo time sto istices tu predvidljivost i sto ce to sad bas svi procitati, kvaris drugim ljudima gledanje

;)

Link to comment

Ako možeš u spojleru malo više o ovom drugom rado bih pročitao.

 

 

Meni je glavni problem je što se u prvih 15 lako nasluti ceo zaplet pa to ubije i tenziju koju gradi i impact koji bi trebalo da ima na nas. Ne isključujem da sam mu upravo zbog te predvidljivosti posvetio manje koncentracije nego što je zaslužio pa propustio neke bitne stvari i teme. (Ne umem spojler sa fona pa da ne ulazim mnogo dublje)

 

 

 

Nisam mislila ni na sta revolucionarno zapravo,

vec na ravan filma koja se bavi nekomunikacijom izmedju roditelja i dece. Nasi protagonisti vide svet svako na svoj nacin - deca kao deca puna maste ne gledaju stvarnost na isti nacin kao odrasli, pogotovo u ovom slucaju je to naglaseno sa skrivenim licem majke kada na scenu stupa jos i ~strah i kada majka sa svoje strane ni ne pokusava da vidi sta se desava. Oseca se sudar svetova/perspektiva u citavoj atmosferi, i ako si okupiran i tom stranom price, i stavis se na mesto klinaca koji pokusavaju da odagnaju misteriju (za koju i sam sumnjas da nije takva kakva se njima cini), nece ti tako lako pasti na pamet da je klinac samo jedan. U stvari to je bas super u filmu, sto mozes da ides kroz njega i kao nemi posmatrac, i kao saucesnik decaka u njihovoj verziji stvarnosti. :)

(otud moj komentar da je naziv filma "Vidim, vidim" prikladniji od prevoda, koji s druge strane valjda jeste zvanicni pa me zanima zasto je takav, delovalo mi je da je time naglasen samo taj horor element dok originalni u startu upucuje recimo na stvar licne percepcije)

 

Mene je iskreno to lupilo negde pred kraj, kada sam pre kljucnog dogadjaja i sama zapitala i onda kada je bilo jasno, setila sam se svih detalja u filmu koji su zapravo jasno nagovestili o tome da je drugi brat samo u mislima, no to je po meni tako tajnovito uradjeno, da pre deluje da sluzi upravo onda kada provrtimo film unazad. Drugarica koja je gledala film sa mnom na Festu je imala isti utisak.

 

Mene je kupilo i sve ostalo: scenografija i geografija stopljene sa tisinom i mirnocom, odlicna gluma kao i to sto sve odise nekom preciznoscu, mozda mi je malo tesko da to objasnim.

 

Nisam znala  nista o filmu pre gledanja (sem da je neki blazi horor, i da je na nemackom) i sigurno da je sve to imalo i veze sa mojom percepcijom; zato mislim da je pricanje o filmovima poput ovog zapravo lose, dok se isti ne pogleda :) Jer kada znas da te ocekuje nekakav okret u radnji, krenes i sam da ga trazis.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...

Sad sam pogledao Ich seh, Ich seh. I ako se slažem sa Ruxinom oko tvista, koji u stvari to i nije, jer i nemamo želju reditelja da to plasiraju kao tvist, mislim da se radi o veoma zanimljivom i odlično snimljenom filmu, koji na neki način pervertira plot Franjuovog Les yeux sans visage (znam, opet ja s tim filmom, ali šta ću) uz masu citata, te da mi je gledanje filma u tom smislu bilo još zanimljivje. Mada i bez toga - atmosfera je izuzetna, postignuta prilično minimalistički, a klinci stvarno izgledaju izvanredno. Bez obzira što nisam imao nedoumica po pitanju plota, samo iščekivanje brutalnosti na kraju (ka kojoj je sve išlo) daje odličnu napetost. Jedno od boljih debitantskih ostvarenja u poslednjih pet godina.

Link to comment

Nisam imao pojma da je debi, to menja stvari i definitivno jeste za skidanje kape. Ima baš dosta odličnih stvari u filmu i drago mi je što sam ga gledao, mogu mirne duše da ga preporučim svakom koga zanimaju slične stvari. Kapiram da tvist nije pravi tvist niti poenta filma, ali...ipak malo oduzima kad naslutiš zaplet u prvih 10-15 min. i do kraja te apsolutno ništa ne iznenadi.

 

Der samurai mi je inače užasan, dosadan, pretenciozan i besmislen ali nisam hteo da se dodatno zameram pilotkinji kad sam već zgrešio sa spojlovanjem švaba (znam, sve su to švabe :mad: )

Edited by Ruxin
Link to comment

dobar je ich seh, dobro je snimljen i poslednjih pola sata je bas mucno.

 

jos jedan, nesto stariji koji sam gledao, je haute tension iz 2003. koji mi se svideo, iako ne volim slesere.

 

Candyman iz 1992, prema prici Klajva Barkera- nije mi se svideo nesto.

Link to comment
  • 1 month later...

Crimson Peak? covek lepo reko;

 

 

inace meni se dopao..... mogla bih da zamerim filmu puno toga, al jebiga... kako da se ne dopadne nekom ko je ponosan romantik do smrta

Link to comment

Final girls je solidan meta slešer, lepo je snimljen, glumačka postava odskače od vazda visokog standarda koji žanr zahteva, mlađa farmiga dobra...

 

Očekivao sam ipak malo više, nije baš zabavno koliko je obećavalo biti, daleko je koliba u šumi ili recimo lesli vernon...ali nije sigurno ni protraćeno vreme koga zanimaju ovakve zajebancije.

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...