Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

apdejt - odličan je what we do in the shadows. :D preporuka i od mene 

gledala, što je samo po sebi neverovatno (mrzim sve sa prefiksom horor).

dopao mi se, što je još neverovatnije. duhovit mi je :)

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

10406887_851069911612380_737242229156517

 

Vrlo dobra zajebancija. Furiozni hibrid Pobješnjelog Maksa i zonbija koji jure (a u stvari nikuda ne žure).

Glavna glumica Bianca Bradey je mnoooogo seksi:

 

MV5BMjA4ODkxMjUyN15BMl5BanBnXkFtZTcwODgw

 

Toplo preporučujem.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da, juče se pojavio na trafikama pa sam ga odmah pazario i gledao.

Generalno mi se dopada ceo koncept i atmosfera je ono što film čini odličnim! Podseća dosta na 1. deo Nightmare On Elm Street, koji mi je jedan od omiljenih horora. I muzika je fenomenalna! Podseća na Tangerine Dream dosta.

E, sad ono što mi se ne sviđa je....

 

 

 

......kraj!

Nije mi jasno kako su mogli da naprave tako retardiran kraj! Kao da su ostali bez ideja i da su morali nekako da ga završe. Zar je moguće da se TO može uništiti metkom u glavu? Pa zaboga....

Nek mi neko da smisleno objašnjenje, možda sam ja previše očekivao.

 

 

 

Za kraj, fantastična numera:

 

https://www.youtube.com/watch?v=W3vNJDw3fto

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

E, sad ono što mi se ne sviđa je....

 

 

 

......kraj!

Nije mi jasno kako su mogli da naprave tako retardiran kraj! Kao da su ostali bez ideja i da su morali nekako da ga završe. Zar je moguće da se TO može uništiti metkom u glavu? Pa zaboga....

Nek mi neko da smisleno objašnjenje, možda sam ja previše očekivao.

 

 

 

 

 

 

Metak u vugla ali pod vodom, ne na suvom ... skroz druga stvar  -_-

 

Zatim onaj smota konacno ima sex sa progonjenom, i ako si obratio paznju posle toga prodje kolima pored nekih prostitutki.

Verovatno se tu insinuira da im je on preneo 'kletvu' a one posle razjebale razdelile dalje ... ono za svaki slucaj, jer hepiend.

 

 

Sve u svemu jedna ne bas smislena prica, ali film je napet i drzi paznju

Edited by BOOGIEMAN
Link to comment

Uh valja it follows. Mislio sam da je sigurno neka teška precenjenos u pitanju ali pravo mi lego.

Muzika, atmosfera, tenzija, gluma, stil...sve 5!

Nema nekih velikih rupa u zapletu, malo se gubi pred kraj ali nije strašno. Sam kraj je ok, nije ni mogao biti nešto mnogo efektniji i zategnutiji.

 

 

propustili ste da se u bukvalno pretposlednjem kadru filma, dok šetaju golupčiči, van fokusa pojavljuje neko iza njih ko ranije nije bio tu...neko za koga bi čovek mogao pomisliti da ih možda - prati :O

 

Link to comment

Meni manje smetaju nedostaci u radnji, kojih svakako ima, a mnogo više to što su autori, nalazeći formalno karpenterovski stil i praveći film kao odu hororima osamdesetih istovremeno ostali i sadržinski u osamdesetim. Svet se međutim promenio i praviti filmove o tome kako se pojavljuje nekakav duh, ili šta već i proganja mlade koji su se bavili seksom je totalno anahrono. Film, dakle, slabo ide dalje od forme, čim zagrebeš malo iznutra, tu je totalna praznina. Mislim, bilo mi je ok, ali mi je i ok da pustim album sa Carpenterovim soundtrackovima, otprilike je to to.

Link to comment

 Film, dakle, slabo ide dalje od forme, čim zagrebeš malo iznutra, tu je totalna praznina. 

 

Tako isto i ja!

 

Mislim da je čoveku pre svega bila namera da napravi jedan efektan horor inspirisan karpenterom. U tome je uspeo. A da tu ima neke neviđene pameti i da je film mudra analogija za ovo ili ono, šta mu već kritičari učitavaju - to sam već manje siguran.

Link to comment

 

Ne razumem smisao scene kada "progonjena" ulazi u jezero ka onoj jahti sa momcima™,pa zatim sledeci kadar mokre kose vozi kola i stize kuci.Film drzi paznju,ali meni se nije dopao

 

Link to comment

@Zavrzan: Valjda je na toj jahti kupila sebi nešto vremena. Najefikasnije bi bilo da nađe nekog napaljenog turistu iz Australije ili Japana, bila bi mirna sigurno par godina kad taj ode kući, čak i ako ne bude nigde više nikad putovao.

 

Sličan plan je pred kraj kad onaj klinac goes cruising for hookers. Kako će jedan revenant onim tempom da stigne da odradi milion mušterija u tranzitu?

 

Meni film isto prijao, OK je što je anahron, scenarista-režiser očigledno voli da romantizuje vreme svog detinjstva slično kao što radi King u It (bez Follows). Jedino mi je ugođaj kvarila neizbežna paralela sa STD, sve imaš osećaj da hoće nešto da kaže u public service announcement stilu a ne zna tačno šta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...