Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ne znam stae vise moglo da me usrechi ovih dana od vecerasnjeg gledanja dugoiscekivanog filma u vedroj nochi punog meseca heart.gif toliko vedroj [i ledenoj] da se jasno vidi kako je u divnoj teget boji [prvo dobijes radosti snezne mechave, a posle magiju kad sve prodze]

 

elem, cak i da ne znam da odvaljena Amirpourova nije fan gosn Dzarmusa [al zato je strastven fan Dejvida Linča], ne bih toliko povezivala A Girl Walks Home Alone at Night sa Only Lovers Left Alive... istina da oba imaju vise zajednickih elemenata [vanpirizam, romantika, muzika, suburbia...], ipak se jasno vidi razlika... Amirpour vesto izbegava dijaloge.. ima nekoliko scena od kojih se umal nisam upiskila od sreche, ipak film je ultra spor i definitivno fokusiran na atmosferu i emocije... ne znam sta bih u stvari rekla pored obilne kritike s kojom se vrlo slazem.. osim da jedva cekam sledechi Sandensov omiljeti [folk] horor - The Witch

Link to comment

giallo nije umro dirol.gif daklem samo za fanove Maria Bave i Daria Argenta.... ostali stop.. cak i pored toga stoe filmcic pun fine muzikice i vizuelno jebeno prelep

 

StrtangeColorPoster-1.jpg

 

Zanimljiv, mestimično naporan zbog preteranog insistiranja na formi, ali opet, ne i bez suštine. Menstruacija je kao horor motiv bila oduvek zapostavljena, u stvari muški strah od iste. :)

Ovakve horore apsolutno mogu i hoću da gledam, za veliku većinu ostalih treba zaključati mozak u špajz na jedno dva sata.

Link to comment

Zanimljiv, mestimično naporan zbog preteranog insistiranja na formi, ali opet, ne i bez suštine. Menstruacija je kao horor motiv bila oduvek zapostavljena, u stvari muški strah od iste. :)

Ovakve horore apsolutno mogu i hoću da gledam, za veliku većinu ostalih treba zaključati mozak u špajz na jedno dva sata.

nema sanse da gledam film o menstruaciji. sve sto toliko dana krvari a ne umre je od djavla :fantom:

Link to comment

Ovakve horore apsolutno mogu i hoću da gledam, za veliku većinu ostalih treba zaključati mozak u špajz na jedno dva sata.

 

Drž se, Kobni, naći ćemo mi ključ koji si izgubio tokom premijere filma A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (1988)...

Link to comment

Ovakve horore apsolutno mogu i hoću da gledam, za veliku većinu ostalih treba zaključati mozak u špajz na jedno dva sata.

 

+ 1

 

gledaj Berberian Sound Studio, ako nisi gledao... izvrstan omaz giallo filmovima

Link to comment

+ 1

 

gledaj Berberian Sound Studio, ako nisi gledao... izvrstan omaz giallo filmovima

 

Gledao sam naravno. To mi je bolje od ovoga. Mada to realno i nije horor, samo omaž giallu.

Link to comment

dosta su mi bili mnjah svi ovi novi i polunovi horori, pustim juce poltergeist stari koji i dalje zakiva vise nego sve ovo novo.

a sta mislite, jel spilberg bio toliko liberalan da je u onoj sceni kad keva tripuje da mala hoda u snu, pa nesto motaju, smislio da duvaju ili samo motaju pljuge?

Link to comment

gde ti je monika?

a koliko sam tek odlepila na sve one gluposti u decijoj sobi, dart vejder iznad glave, sw posteljina, klinac cita kepsa u svescici, a keps je 1982. bio spektakl. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...