Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

 

mislim da sam gledao davno, ali nisam siguran. nosferatu i dust devil znam da nisam sigurno sa liste..,nem pojma šta je dust devil, ali me privlaci kao jedini nekliše izbor

 

ali toliko dobrih horora izaslo u ovom milenijumu, za koje se cak i smaraci koji vole da imaju safe mišljenje slazu da valjaju, a ovaj dobacio do ringua i stao :dry:

Jel su ti dobri Get Out i Don't Breathe?

Link to comment

Sada sam saznao da su Vestice iz Blera nova vrsta horora - pronadjeni snimak, sto ima smisla jer se ne uklapa u ove klasike, elem, posle toga nemam neki strah od ovih krvavih, mada pise da su dobili bas lose kritike.

Link to comment
7 minutes ago, Milošica said:

Jel su ti dobri Get Out i Don't Breathe?

 

don't breathe je super ali verovatno previše neprenticozan da bi se ikad našao na ovim listama. get out je zanimljiv, ali je za moj ukus izašlo i boljih stvari.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

 

ali toliko dobrih horora izaslo u ovom milenijumu, za koje se cak i smaraci koji vole da imaju safe mišljenje slazu da valjaju, a ovaj dobacio do ringua i stao :dry:

 

Haha, baš. A posro se po makedonskoj veštici kao arty farty :isuse:

Link to comment

Daj da iskoristim prostor kad sam već naštancovala postove:

Get out se sećam, nisam preoduševljena, ali ima nešto novo, dok sam Don't Breathe za koji znam da sam gledala, morala da se prisećam šta to beše.

Meni je od horora iz ovog veka, ono što mi prvo pada na pamet, a nikako jedini, nego su me toliko zgrozili da ne mogu da zaboravim:

Sinister 1

Ju on the grudge  (japanski)

 

ima još ali ovo mi je, pa nekoliko praznih mesta.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Jes malo prvoloptaskih top 20, to je inace desetak godina stara Ognjanoviceva lista koja broji cak 126 naslova, na 126. mestu mu je Variola Vera :)

 

Evo i drugi deo, mozda nekome posluzi kao orijentir, meni se cesto prigleda horor a nemam predstavu sta bih pustio. Npr. za ovaj Hardver i Tras el cristal nikad cuo.

 

spacer.png

 

Od friskih svari, poslednje nelose sto overih je Fresh. Ne mogu bas reci da je vredno 2 sata vremena, ali eto, preslatka Daisy Edgar-Jones i malo kanibalizma, dovoljno gledljivo za neku umerenu preporuku.

Link to comment

dobro, u tom kontekstu je već dosta manje hejta vredna lista. preletao sam i koliko vidim jeste popisao praktično sve što je do otprilike tog trenutka vredno overavanja izašlo (nema lake mungo, ali to je baš visok nivo stručnjaštva). 

 

a i rangiranje ima više smisla ako znamo da je deo dosta veće liste. mada je možda bolje da u rangiranje ne ulazimo. ja i ne volim previše da ocenjujem i rangiram da budem iskren, da ne bih završio da mi let the right one in bude nekih 70 mesta ispod originalnog kralja edžija cannibal holocaust ili tako nešto :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

Francuski  À I'intérieur na prvom mestu, ostali neka se poređaju kako hoće.

 

Jao meni je to bilo nevarljivo, mislim slešer radi slešera. Ali ok, ja ih i ne volim ni inače.

Link to comment

Sve su to dobri horori, nisam preterani ljubitelj zanra, ali halloween mi je nekako najbolji, remek delo generalno. Ima nekih fenomenalnih resenja, subjektivna kamera kroz masku na pocetku, pojavljivanje ubice u daljim planovima koje provalis tek iz treceg gledanja, na kraju staticni kadrovi praznih prostorija u kojima se desavala radnja, i muzika naravno. Jebe kevu film. 

 

I carrie, al dobro, to je hickok. 

  • +1 3
Link to comment
On 2.5.2022. at 19:40, FPLS said:

Jes malo prvoloptaskih top 20, to je inace desetak godina stara Ognjanoviceva lista koja broji cak 126 naslova, na 126. mestu mu je Variola Vera :)

 

Evo i drugi deo, mozda nekome posluzi kao orijentir, meni se cesto prigleda horor a nemam predstavu sta bih pustio. Npr. za ovaj Hardver i Tras el cristal nikad cuo.

 

spacer.png

 

Od friskih svari, poslednje nelose sto overih je Fresh. Ne mogu bas reci da je vredno 2 sata vremena, ali eto, preslatka Daisy Edgar-Jones i malo kanibalizma, dovoljno gledljivo za neku umerenu preporuku.

 

a ne može Profondo rosso ispod Suspirie rođaci :fantom:

Link to comment
  • 1 month later...

Watcher

 

Jos jedan od filmova u kojima mlada devojka primeti nekoga da je gleda sa prozora zgrade preko puta i postane ubedjena da je taj neko - ubica/serijski ubica/silovatelj itd. Hiljadu puta uradjeno, 999 puta bolje od ovog filma. Twist je sto se sve odvija u Bukurestu, gde mladi americki bracni par odlazi zbog njegovog posla, pa postoji lepa prilika da se iskoristi cinjenica da ona ne govori jezik kao nesto sto je otudjuje, ali ovo nije ni pametan ni interesantan film. Nazalost bezveze potrosena dobra glumacka ekipa, Maika Monroe (It follows) i Burn Gorman

 

image.png.c1901da739cf4e0900572ec82224299c.png

 

(this guy)

 

Traje sat i po, cini se kao da traje tri. Ne znam, kao da jedes neku prosecnu perecu. Niti je nesto sveza niti lepa, ali je ono.. slana i nemas osecaj kao da zvaces gumu. Samo sto je iz neke pekare u Bukurestu. Bezveze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...