Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Al evo puštam drugi deo, ipak hrišćanski praznik je, a pošto je hrišćanstvo najveće zlo pogodan je dan za veštice, demone i karakondžule. 

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment

Bolja druga polovina, dobilo je smisao kroz prizmu priče o majčinstvu, muško- ženskim odnosima i sveukupnoj društvenoj dinamici među polovima. A ima i dosta jebačine u štali i senu.

  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, Nikodije said:

Bolja druga polovina, dobilo je smisao kroz prizmu priče o majčinstvu, muško- ženskim odnosima i sveukupnoj društvenoj dinamici među polovima. A ima i dosta jebačine u štali i senu.

 

Zvuči kao angažovan film

Link to comment
On 24.4.2022. at 20:16, I*m with the pilots said:

Moj prijatelj kom se film svideo kaže da film i nije horor, vec lirski arthouse ala Malik

ovo je i moj utisak na kraju. nije horor, za mene je vrlo ženski film, potresan,  više puta sam bila na ivici (i preko ivice) suza. svaka čast režiseru kako je ubo žensku suštinu i naraciju, čak mi je i vizuelni kvalitet po čemu se ističe film otišao u drugi plan. 

nomi rapas samo glumata i nema veze, čist promašaj u inače solidnom kastingu. sara klimovska odlična, kao i glumica koja glumi biljanu.

loša strana - fredi kruger maska, mada i ona u nekom trenutku dobija na smislu, a rumunka iz 4 meseca, 3 nedelje i 2 dana, koja glumi staru vešticu, neprepoznatljiva. nerazumljivi jezik koji govori u filmu je vlaški. 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, beyoncé said:

ovo je i moj utisak na kraju. nije horor, za mene je vrlo ženski film, potresan,  više puta sam bila na ivici (i preko ivice) suza. svaka čast režiseru kako je ubo žensku suštinu i naraciju, čak mi je i vizuelni kvalitet po čemu se ističe film otišao u drugi plan. 

nomi rapas samo glumata i nema veze, čist promašaj u inače solidnom kastingu. sara klimovska odlična, kao i glumica koja glumi biljanu.

loša strana - fredi kruger maska, mada i ona u nekom trenutku dobija na smislu, a rumunka iz 4 meseca, 3 nedelje i 2 dana, koja glumi staru vešticu, neprepoznatljiva. nerazumljivi jezik koji govori u filmu je vlaški. 

 

Istina, taj drugi deo je zanimljiv, čak i dirljiv, jedino što mu prethodi prva polovina, to je problem. Ko krene da gleda ne treba da odustaje kao što sam ja zamalo odustao.

  • +1 1
Link to comment

meni ni prvi deo nije bio problematičan, naprotiv, kako film odmiče postaje sve predvidljiviji, pa mi je prva polovina bila čak i interesantnija.

iako mi je tokom gledanja dominirala ta ženska i majčinska perspektiva, sad kad se sleglo, rekla bih da je 'nećeš biti sama' univerzalna priča o osećanjima i ljudskom i tome kako izgleda biti čovek, koja prevazilazi polove, uzraste i epohe. 

Spoiler

što verovatno simbolizuje i nevenin 'prelazak' u oba pola, decu i odrasle, i upoznavanje života kroz sve te uloge. 

ustvari, onaj vanity fair članak na prethodnoj strani pretty much sums it up. 

  • +1 1
Link to comment

Samo da kažem da dugo nisam pogledala nešto bolje. Ja ovo baš i ne bih svrstala u horor, mnogo je elemenata koji skroz izlaze iz žanra.

Fredi Kruger maska skroz odlazi u drugi plan. Kako teče priča, sve celine (meni su svi sjajno odglumili), jedino su možda evidentne poruke

 

Spoiler

o patrijarhatu, vidi se da je podloga skoro pa radikalno feministička

 

Ulavnom, kamera, fotografija, kostimi i pozadinska priča, oduševilo me je, uz  naravno, samu radnju.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Deki evidentno nije skapirao da ovo nije njegova branša. Pošto poznaješ njegov ukus, koji je njegov omiljeni horor?

 

1.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...