Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Pijah razna piva al ne razabrah neke bitne razlike. Sad trošim ono čija mi se TV reklama najviše sviđa i ja zadovoljan. Beck's.
bila 15 dana u češkoj. svakog dana kupovala dva različita piva. uz svaki ručak i večeru sa osobom kod koje sam odsela delila jednu flašu. razliku jesam uočavala, ali mi se svako svidelo.
Link to comment

leffe blonde. napokon i ja da gucnem malo tih belgijanaca.cini se da je dobro, samo ja covek seljak pojeo lukca i slanine pre toga, tako da mi okus nije bio extra virgin - ne osecam nikakve aftertejstove, samo luk :lol: sinoc mythos - dobro!

Link to comment

Najbolje pivo koje pih ikada:image40195.jpgKühler-Krug Hefeweizen (5,4% Vol). Nefiltrirano, nepasterizovano. Available samo od aprila do septembra, a na žalost samo u ovom kraju, pošto se radi o maloj privatnoj pivari (ali dostupno u normalnim radnjama tipa Reala i Edeke ili Shellovih i Aralovih pumpi, ne samo u njihovom biergartenu i knajpama). Malo nezgodno što se uzima na flaše, a ne na gajbe (jer mora jelte da stoji u frižideru), ali barem su flaše velike.

Link to comment

drugar stranac sto je video sveta kaze da samo u srbiji ljudi masovno izgovaraju recenicu koja glasi "ne pijem pivo leti jer se onda posle znojim". posto znam solidan broj ljudi koji zaista tako razmisljaju, zanima me je li ovo zaista srpska autenticnost ili je on istripovo?

Link to comment

Definitivno nisam primetio to izbegavanje pijenja piva leti kod ljudi, obično ga worshipuju. Mislim, imao sam ja svoje faze nepijenja piva iz sasvim drugih razloga, ali nisam primetio taj običaj sa kojim ste se tvoj drugar stranac i ti susretali. Jbg, znojiš se i od vode, i od bilo čega što može da se iznoji™.

Link to comment
Definitivno nisam primetio to izbegavanje pijenja piva leti kod ljudi, obično ga worshipuju. Mislim, imao sam ja svoje faze nepijenja piva iz sasvim drugih razloga, ali nisam primetio taj običaj sa kojim ste se tvoj drugar stranac i ti susretali. Jbg, znojiš se i od vode, i od bilo čega što može da se iznoji™.
evo drugar moj, s kojim sam probo prvo pivo i kako vec to drug boro kaze u svojoj pesmi, ne pije pivo u danima kada je najvisa dnevna iznad 35. mislim, nema on taj trip da to tako gleda, ali otprilike takva pravilnost postoji. cele godine pije pivo kad god se vidimo, a preko leta cirka spricer i doslovno kaze da mu ne prija pivo jer mu pojacava znojenje i da ga to smara.uz to, i sam sam primetio da leti ne postoji pivo koje je dovoljno ohladjeno. osim toga, leti nema sanse da popijem pivo pre nego sto zadje sunce. a stvarno volim ukus i efekat piva.
Link to comment

Trip kao sa šljivom i rakijom kad popiješ litru rakije, pojedeš šljivu, ispeglaš se i rešiš da više ne jedeš šljive jer od njih peglaš. Ne znoji se od piva nego što je napolju 35, pobogu. A za hlađenje imaš frižider, kaj ne?

Link to comment
evo drugar moj, s kojim sam probo prvo pivo i kako vec to drug boro kaze u svojoj pesmi, ne pije pivo u danima kada je najvisa dnevna iznad 35. mislim, nema on taj trip da to tako gleda, ali otprilike takva pravilnost postoji. cele godine pije pivo kad god se vidimo, a preko leta cirka spricer i doslovno kaze da mu ne prija pivo jer mu pojacava znojenje i da ga to smara.uz to, i sam sam primetio da leti ne postoji pivo koje je dovoljno ohladjeno. osim toga, leti nema sanse da popijem pivo pre nego sto zadje sunce. a stvarno volim ukus i efekat piva.
nema toga ni u belgiji ni u luxembourgu - a obe zemlje vaze za prilicno pivopijske.pivo se pije uvekono sto ima su razlicita piva za razlicite - svetkovine, vremenska doba, hranu...tako sada svi imaju bozicna piva pa letnja...tako je Hoegaarden pivo za iznad 25 pa dokle temepratura stigne, ako stigne :Dnjega uvek mozes dovoljno da rashladis i onda stavrno osvezavabela piva bi trebalo da budu malo bolja za vrucinu nego ostala...
Link to comment

sto zezas krizu modesti, pa kad je nama leti ziva otisla iznad 25 ?1 ili 2 dana u godini, plafon ;) mislim, i tih 25 kad naguramo, na konju smo.a sto se tice pijenja piva leti, ima tu nesto.ja koja inace obozavam pivo, leti cu 300 puta pre da stucem neki lagani sardone ili neku kajpirinju, margaritu etc...mozda je zbog temperature, a mozda se pretvaram u snobastu kucku :lol:

Link to comment
Trip kao sa šljivom i rakijom kad popiješ litru rakije, pojedeš šljivu, ispeglaš se i rešiš da više ne jedeš šljive jer od njih peglaš. Ne znoji se od piva nego što je napolju 35, pobogu. A za hlađenje imaš frižider, kaj ne?
imam frizider, samo kazem da mi temperatura piva iz frizidera cesto nije adekvatna.
ono sto ima su razlicita piva za razlicite - svetkovine, vremenska doba, hranu...tako sada svi imaju bozicna piva pa letnja...
sto bi znacilo da bi tebi i drugima koji se mozete prepustiti carima sezonskih piva, neko bozicno poprilicno lose selo ako bi napolju bilo recimo 35C? Jer, o tome se ovde radi, zar ne? Mi ovde u srbiji nemamo te varijante zimskih i letnjih piva; apatin i celarevo kao dva dominantna proizvodjaca cele godine stancuju jelen i lav.
Link to comment

daj pejsi, sta pricas, pa hoegaarden, leffe, stella, duvel, kriek...sve sam to vec pila u Beogradu.hoegaarden ti je bas primer tog letnjeg belog, ako ga stvarno nisi nabo do sada, a ti se zatrci pa u prvu ideu.

Link to comment
daj pejsi, sta pricas, pa hoegaarden, leffe, stella, duvel, kriek...sve sam to vec pila u Beogradu.hoegaarden ti je bas primer tog letnjeg belog, ako ga stvarno nisi nabo do sada, a ti se zatrci pa u prvu ideu.
pricam o navikama potrosaca. naravno da se sve to sto si navela moze kupiti u bg. uzmi u obzir da prosecni srpski pivopija ne zeli da da vise od 50din za pola litre piva. i kapiram da taj nekvalitetni jelen koji se cirka cele godine leti ume malko gadnije da deluje na organizam jer je "nesezonsko" pivo, pa se ljudi radije opredeljuju za spricer, recimo. u letnjem periodu taj moj ortak cirka efes tocheni sto se pakuje u flase, i nista drugo od piva. drugima je mnogo da daju toliko para.
Link to comment

pa ok, ne zelim da se upustam u to koliko ko ima para, ja uvek proletim kroz Srbiju i realno ne stignem da se udubljujem u takve stvari.znam samo da ova piva u prodavnici kostaju oko 100 din, mozda malo jace, sto i nije tako strasno, cak i za srpske uslove...druga stvar je sto ja ne razumem pojam *cirkanje* niti njegovu sustinu, ja pivo pijem jer mi prija i ukus i efekat, ali 2 od bilo kojeg su mi plafon, vise mi jednostavno ne prija.a kad smo vec kod odnosa cena kolicina, cini mi se da je amstel trenutno ultra povoljan.

Link to comment

mislim da si u pravu za amstel; to je otprilike suma koju treba izdvojiti i za becks koji je realno sranje. meni se cini da medju limenkama najbolji odnos cena-kvalitet nudi lowenbrau.voleo bih da vidim neke podatke o potrosnji piva u srbiji. cenim da bismo se iznenadili udelom plasticne ambalaze od 2l. Jelen i lav sigurno pokrivaju 80% trzista, u svim svojim pojavnim oblicima (pet ambalaza, 0.5l, limenke). LJudi su navikli da piju solidne kolicine piva odjednom, bas ono sto nazivas cirkanjem, i jednostavno se rukovode "pivo je pivo" logikom. a tu nema mesta za neki vecu prodaju svih onih piva koje si navela.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...