Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

auh, kakvo otkrovenje na ovu zegu napolju - izasao u setnjicu i nicim izazavan u marketu 2 ulicice od mene nadjem sve na jednom mestu: paulaner hefeweizen 0.5 konzerva 155, duvet flasa 0.33 189, hoegaarden blanche flasica 0.33 119, leffe blonde flasica 0.33 127....samo mi treba introdaksn za ovaj leffe, vidim da je malo jaci ali nista posebno, oko 6.5% a svetao je, pasterizovan i filtriran kao bilo koje obicno pivoodmah sam se uvatio za hoegaarden da vidim gde je spram paulanera, odlican odlican (sa gej kriskicom limuna, mora u vajsbir), javljam utiske za taj duvet kasnije

Link to comment

Leffe meni ima jednu od najlepsih ambalaza koje se mogu kupiti u nasim kaficima.. I prilicno je ok pivo, ali ima specifican ukus. Mnogo vise se razlikuje od "obicnih" piva na koje smo navikli.. Dok je Duvel pivo koje je slicnije nasim pivima, iako ima 8.5% alkohola. A prilicno je pitko.. Naravno, kao sto neko vec rece, to nije pivo za sedam-osam tura, vec za lagano pijuckanje i uzivanje..

Link to comment
Leffe blago vuče na karanfilić i muškatni orah, zato se svakome ne dopada.
aha, i ima notu karamela. definitivno gej pivo, sad ga ispila moja zena. mislim super je, al bih se zentovao da se napijem od toga.
Link to comment

Uh brate, probah leffe veceras. Jeziv je. Vratio sam se srecan domacem, tocenom, gorkom trešu.Btw, duvel je skroz druga prica. Ima ga i u brodu. Pivo ko pivo, samo malo jace.

Link to comment
Leffe blago vuče na karanfilić i muškatni orah, zato se svakome ne dopada.
Sluze ga sa limunom, nesto slicno kao Coronu. To je moje najomiljenije pivo, i to u blonde varijanti, mada ni brineta nije losa.
Link to comment
U običnim (narodskim) pubovima je oko 7 dolara obično pivo na točenje, u nekim malo fensijim mestima, ili ako piješ Guinness, to je oko 10 (to je obična čaša). Dakle, jasno je što nisam ni jednom uspeo da se napijem u ugostiteljskom objektu, treba ti čitavo bogatstvo za to. Kod kuće je već malo lakše, ponekad uspem u liquor store-u da dohvatim pakovanje od 24 boce za 50 dolara (to je samo kada je na "special" sniženju, i samo na tu količinu). Znači, regularno Ozi pivo, kao npr. Crown lager. I ja bih voleo da je jeftinije, mada bih onda verovatno bio i član AA.
Gos'n Indy, uz svo duzhno poshtovanje, al' vi provodite vreme u pogreshnim kafanama (pabovima)...Kilkenny & Guinness je oko $7.50 - $ 8.00 po pabovima u centru Sidneja (bar je bilo do pre 6 meseci)... E sad, kako se cene krecu po ostatku ove zabiti, nisam upucen...
Link to comment

ja da se zapljunem, i da priupitam ponesto...zbog stanovite kolicine engleskih turista na Krfu, nadao sam se da ce moj boravak tamo da prodje u oblokavanju gomilama razlicitih pivadi. izbor, nije mozda bio toliko bogat koliko sam ja naivan ocekivao, ali evo nekih zapazanja...Mythos - draught, flasa, konzerva - veoma dobar. ispostavilo se da onaj prvi put kada sam ga probao ovde nije bio samo novelty value.Aлфа - grcko sranje, sto mu i sama cena sugerisala. tanko, kisnica, trash.Fischer - kaze konzervica da je pivo iz Strasbourga. pristojno, no u pitanju je bila one-off konzumacija u 0.33 konzi tako da ne mogu da se zakunemKEO - Cyprus finest, u suludoj flasi (flasetini!) od 0.6 i kusur, prijatno iznenadjenje. veoma zadovoljan, ima li ga ovde negde, ikada??John Smith's / Guinness - oba u konzervi, stavljam ih zajedno zato sto APSOLUTNO nista gore u zivotu nisam probao. da li me je usralo, ili su u konzervama toliki trash, ali ni jedno nisam mogao da popijem ni do pola, tacnije, bacio sam ih. najskuplje placena od svih, najveca razocaranja. ako je ukus gorke izvetrele kisnice vasa krigla piva, onda i mogu da ih preporucim. a tako sam se radovao kada sam ih video :unsure: Carling - rekoh sebi, kada gledas Arsenal - Celtic sa englezima u kafani, pravi se da si britanac. hladno kao zmija, sexy čaša, tanko i slabo kao kisnica. onda sam kao pravi balkanac otisao i zatrazio zmijsko ledeni Mythos i zivot je opet bio fin, uprkos Eduardu i Carlingu.standardi kao Amstel su standardi, nekako (kako?) sam uspeo da masim toceni Foster's, zaobisao sam Ionian, Corfu i jos neko sumnjivo lokalno pivo, kao i dva holandska (jedno se zove valjda Royal Class) i jedno nemacko pivo, i to samo zato sto su me John Smith i Guinness naplasili za sva vremena. angry.gif

Link to comment

bio u petak kod schwaben butcher-a u johanesburgu i, pored mesista i kobaja, uzeo i gajbu paulanera, cisto da mogu normalno da ispratim pocetak proleca ovde. @msmodesty:od 10-20 septembra sam u blizini stublina, cujemo se. takodje, donosim vino iz jar-a.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Mythos - draught, flasa, konzerva - veoma dobar. ispostavilo se da onaj prvi put kada sam ga probao ovde nije bio samo novelty value.
Једно од најгорих пива које сам пробао у животу, Грцима је најбоље да се држе мастике и уза...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...