Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Може ли некако у Србаља, да се пивска култура подигне не већи ниво од оне поделе светло и тамно тзв.'јаче' пиво плус вечна фасцинација чешким пивима, као и лошим великим 'брендовима'. Наша пива уопште нису лоша. Врло пристојни пилснери, али само то пилснери. Ништа друго да се нађе.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Може ли некако у Србаља, да се пивска култура подигне не већи ниво од оне поделе светло и тамно тзв.'јаче' пиво плус вечна фасцинација чешким пивима, као и лошим великим 'брендовима'. Наша пива уопште нису лоша. Врло пристојни пилснери, али само то пилснери. Ништа друго да се нађе.
moze utoliko sto je Jelen npr. meni 300 puta bolji od Carlsberga i Tuborga. i Bitburgera, koji iako preporucen u nekom stranskom vodicu za dobra piva, meni bio bas gadan. da li je neko kusao Miller koji moze da se pazari u Maxiju? malo tanji, ali nekako bas fin :wub:
Link to comment

koeficijent isplativosti piva je direktno srazmeran poslovnoj produktivnosti( :twak: ) i kakvoći zadaha ujutro ( :ph34r: ), a obrnuto srazmeran ceni jediničnog proizvoda( C ), koeficijentu dehidratacije( :yucky:) i kvadratu krivolinijski pređene distance kafana-krevet. :wacko: Dakle: :heart: = :twak: x :ph34r: /C x :yucky: x d :wacko: ^2

Link to comment

Ja, nekadašnji pivopija, sada izbegavam pivo kad izlazim, jer mi se desilo previše puta u zadnje da mi se spava od istog, tj. kad pređem granicu od 2 piva nakon koje kreće instant-dehidratacija... a glupo mi da prelazim na vodu nakon piva. Nakon pet piva otupim pred društvom i otežano pretačem misli u rečenice. Taj isti problem nemam sa žestinom... :blink: Radža je radža, makar bila krdža.

Link to comment
koje si ti pivo drmn'o pre izlaganja ove formule?
lav, x 4 :)elem, moram reći da navedenu formulu treba shvatiti uslovno. taj koeficijent je poprilično pogrešna veličina, jer implicira da se radi o konstanti, neovisno o količini popijenih jediničnih veličina, a to nije tačno. Stoga bih ponudio određenu modifikaciju. što se tiče poslovne produktivnosti, to je jedna poprilično neodređena veličina, i kada bih znao da ponudim definiciju iste, verovatno bih mlatio solidne pare prodavajući muda za bubrege po raznim seminarima. Ovako, ostaje nam da se držimo ovakvog nedefinisanog parametra, a da mu čak ne znamo ni jedinicu. Jedini način da odredimo produktivnost u ova kapitalistička vremena je da to definišemo količinom dinara zarađenim tog dana nakon pijanstva. Dakle - jedinica je "din".što se tiče kakvoće zadaha ujutro, to zahteva 1 bližu analizu. Jedino što mi pada na pamet je recipročna vrednost distance koju bismo voleli napraviti od samog sebe, zbog zadaha, jelte. Ali, to unosi 1 subjektivan element u diskurs, te formulu čini aimunom na lične osobine, što nije cilj nas socijalnih fizičara. No, kako ne postoji bolje rešenje, držaćemo se ovoga.Konačno, koeficijent dehidratacije definišemo mereći odnos količine popijene vode nakon dolaska kući, i količine popijenog piva te večeri. Dolazimo do napredne verzije prethodno postavljene formule: Prvo navodimo jedinice: Poslovna produktivnost ( :twak: ) - dinKakvoća zadaha ujutro ( :ph34r: ) - 1/mCena jediničnog proizvoda ( C ) - dinkoeficijent dehidratacije ( :yucky: ) - l/l, dakle - čista brojkakrivolinijski pređena distanca kafana-krevet - ( :wacko: ) - mDakle, dolazimo do toga da je jedinica našeg koefiijenta isplativosti piva : 1/m^3Potpuno šizofrena jedinica, ali tako je...Ovo je, da pojasnim, aproksimacija, jer ne uzima u razmatranje razlike međ individualnim proizvođačima. Poznato je da 1 jelen manje boli od 1 lava, ali je isto tako poznato da 5 jelena više bole od 5 lavova. Sutra, ili kad već, detaljnije o nelinearnosti ove funkcije.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Procitah svih XXY postova u nadi da se neko setio i nacije koja je workere jos pre 5 i kusur hiljada godina izmedju ostalog placala i pivom (kakva kompenzacija cool.gif ) Ovo ne zbog neke puste tradicije, letos sam se nacisto odusevio koliko su im piva sjajna. Stela - pravi lager, nista parfem ukus, kiseo ogavni filing koji ostaje posle svakog gutljaja domaceg piva, idealna gorcina - ma sjajan pivdzan !! Nista manje zanimljiv je i Luxor, belo nefiltrirano, specificne arome.Ono sto me je u Egiptu odusevilo je da je cena Hainekena (ne zbog cene, jer ga nisam ni pio, vec zbog principa) a koji je vlasnik Stele, identican ceni domaceg piva (Stela 100dindzi=Haineken 100dindzi). Naravno, to nase dzukacke pivare ne sprecava da cene gistro-uvoznih brlja, koje cesto imaju ukus po formuli Lav=Tuborg, zacepljuju kao da se prave od uvozne vode sa nekog danskog planinskog potoka. O ceni Hainekena kod nas da i ne pricamo.....

post-2558-1228900142.jpg

post-2558-1228900154.jpg

Link to comment
  • 5 months later...
Da mi je neko 2004. godine pricao da ce neko hvaliti Stella pivo, vristao bih od smeha....ocigledno gazde Al-Ahram Breweries nisu sisale vesla. Da, egipatska piva sada nisu uopste losa.Nego, lepe vesti za nase pivopije.Od sada, Hoegaarden, Leffe Blond i Brown i na srpskom tržištu!

(Beograd, 17 maj 2009. godine) Apatinska Pivara, članica Anheuser ? Busch InBev upotpunila je svoj proizvodni portfolio poznatim belgijskim pivskim brendovima, Leffe Blond, Leffe Brown i Hoegaarden. Novi proizvodi biće dostupni krajem maja na prodajnim mestima Delte, Ideje i Merkatora, kao i u ekskluzivnim ugostiteljskim objektima. Leffe obično čini perfektnim! Leffe piva izrađena su od najkvalitetnijih sastojaka, a odlikuje ih punoća mirisa. Idealan su izbor za trenutke opuštanja, relaksacije i uživanja u dubokom, kompleksnom ukusu stvaranom viševekovnom tradicijom vrenja. U jedinstvenoj Leffe tajni ispijanja uživaju potrošači u više od 60 zemalja širom sveta. Leffe Blond predstavlja savršen balans čvrstoće i suptilnosti. Odlikuje ga suv, voćni i pomalo začinjen ukus upotpunjen laganom slatkastom aromom slada. Leffe Blond je odličan izbor za lake obroke. Leffe Brown odlikuje snažniji ukus u odnosu na Leffe Blond. Karakterističan je po bogatom ukusu koji objedinjuju pržena karamela sa pomalo slatkim ukusom. Odlično ide uz slatkaste tipove jela. Hoegaarden ? Prirodno drugačiji! Hoegaarden je autentično belgijsko belo pivo, točeno davne 1445. godine. Ukusom i načinom ispijanja, Hoegaarden se razlikuje od skoro svih piva u svetu, jer pruža prirodno osvežavajuće iskustvo. Jedinstvena pojava brenda ogleda se u njegovom nesvakidašnjem blago začinjenom, slatko-kiselo?gorkom ukusu, sa jakim notama korijandera i nagoveštajem narandže. Osvežavajuć, pomalo intrigantan i izrazito drugačiji, savršen je za tople letnje dane.

Edited by vasudeva418
Link to comment

jebote, i ja. setih se vremena kada se od likova koji sede na naslonima klupica duz ograde prema Vasinoj mogla kupiti vutra na dzoint....vesele devedesete.

Link to comment

A el zna neko da mi objasni kako se dele piva tj. da li se ovi lager zovu slucajno tako ili recimo pils, ili taj naziv znaci nesto (a da nije naziv marke/proizvodjaca).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...