Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

mislim da si u pravu za amstel; to je otprilike suma koju treba izdvojiti i za becks koji je realno sranje. meni se cini da medju limenkama najbolji odnos cena-kvalitet nudi lowenbrau.voleo bih da vidim neke podatke o potrosnji piva u srbiji. cenim da bismo se iznenadili udelom plasticne ambalaze od 2l. Jelen i lav sigurno pokrivaju 80% trzista, u svim svojim pojavnim oblicima (pet ambalaza, 0.5l, limenke). LJudi su navikli da piju solidne kolicine piva odjednom, bas ono sto nazivas cirkanjem, i jednostavno se rukovode "pivo je pivo" logikom. a tu nema mesta za neki vecu prodaju svih onih piva koje si navela.
Da me ubije Bog ( u koga i ne verujem) ako neko ume mi objasni kakve sada veze imapijenje piva sa temperaturama. Pa ovi Cesi i Bavarci stalno piju pivo ( i zimi i leti),a temperature su stvarno jedne godine vako,druge nako ( mislim na letnje).Od kuda uopshte da neko dovodi u vezu temperaturu napolju sa ukusom piva?A Becks jeste shit,kao i heineken ili ovaj sto ga ti ovde imentujesh.Dobrih piva i nema u limenkama, najgora su ona tipa Tuborg i Heineken koja se u limenkama prodajuod Lime (Peru)pa do Mombase (Kenija).
Link to comment

Ima stotine, ako ne i hiljade vrsta piva koja su pakovana u flashama a za mene je plezirda pivo pijem iz flashe, a ne iz limenke. Limenke kupujem i ja, al samo kada sam u nuzdi( aj ne bash i velikoj). Ako istog piva ima i u flsahama, a ima uvek, zasto bih ga pila tako?

Link to comment

Da, za švapske pivopije je insult piti pivo iz bilo čega osim iz stakla. Kažu da im se mutirani tripsin i kimotripsin bune na metalni ukus piva iz limenke. A na plastiku tek reaguju kao da si im majku opsovao i radije će na istočni front, nego da piju to.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jebeš ga, razumljivo mi je to. Pogotovo za plastiku. Limenka ajde i ajde.Nego, nosim se mišlju da svrnem one of these days na ovaj prokleti birfes, pre nego li počne teror sa bine (za nadati se je da neće bit gužve i da će pivo bit olađeno i lako dostupno), ne bih li overio taj Kilkenny i još ponešto.Elem, dajte preporuke/recenzije, poglavito glede ovih čeških:http://www.belgradebeerfest.com/active/sr-...e/ucesnici.html

Link to comment

Ha, a ima ga u maksiju? Lepo, lepše, još to jest lepšije. Svejedno ga na pissfestu ne nadjoh. Češka toče (nema u limenkci) u one odurne plastične čaše. Probo Ježek, kanda nije loše, al jebo ti to iz pomenutih plastičaša. Neki slovački Steiger privukao cenom od 100 dinara za limenku, i čini mi se ničim više. Limeni Paulaner od šenice izvadio stvar.

Link to comment

I strana istraživanja potvrdjuju tezu Pejsijevog jarana o nepijenju piva kada je baš vruće. Sa b92, Direktor Udruženja pivara Srbije Miodrag Maksimović: "Sva naša, ali i inostrana istraživanja dokazuju da potrošnja piva raste sa spoljnom temperaturom, ali opada čim pređe neku granicu od 33 do 35 stepeni Celzijusa. ostatak teksta u spojleru...

I prodaja piva pod uticajem krize6. avgust 2009. | 10:11 | Izvor: PolitikaBeograd -- Za pola godine kupcima u Srbiji i regionu prodato je 2,7 miliona hektolitara piva što je 12,8 odsto manje nego u istom periodu prošle godine.U prvih šest meseci ove godine na tržištu je prodato i popijeno 2,3 miliona hektolitara piva, dok je stranim kupcima (pretežno u Bosni i Hercegovini) prodato je 414,7 hiljada hektolitara.Direktor Udruženja pivara Srbije Miodrag Maksimović kaže da je ekonomska kriza učinila svoje – pivo se srkuće. Na to treba dodati i činjenicu da su akcize na pivo povećane sa 12 na 15 dinara po litru. Iz pivara u državni budžet po svim osnovama slije se godišnje više od 100 miliona evra. Maksimović se nada da država neće ponovo posegnuti za višim porezima i akcizama, jer bi to i za nju bilo kontraproduktivno. "Sva naša, ali i inostrana istraživanja dokazuju da potrošnja piva raste sa spoljnom temperaturom, ali opada čim pređe neku granicu od 33 do 35 stepeni Celzijusa. Šta će drugo polugodište pokazati, tek će se videti, ali naše procene ukazuju da se opšta tržišna situacija s pivom neće mnogo poboljšati čak ni iduće godine. Biće dobro ako potrošnja ne opadne više od osam procenata" kaže Maksimović i dodaje da se pivare veoma trude da marketinškim potezima otupe oštricu krize, ali to im za sada ne pomaže mnogo. Srbija na kome se tiska deset pivara sa oko 3.700 zaposlenih, pogotovo posle ubrzane privatizacije nakon 2003. postala je tržište na kome posluju sve najveće i najpoznatije svetske pivare, ali i zemlja koja je u najvećoj meri sačuvala svoje brendove. Maksimović, kao najbolji primer, ističe pivare u Apatinu i Čelarevu. One su održale, pa čak i znatno unapredile, svoje robne marke „jelen” i „lav”.Ostali su, Maksimović, podelili sudbinu svojih fabrika – opala im je proizvodnja, a nekadašnje poznate marke postale su lokalni brend. To se, recimo, dogodilo jagodinskom „brki”, valjevskom, niškom, vršačkom pivu. Nažalost, tu sudbinu je doživeo i BIP. Pojedine pivare, koje je nedavno preuzeo veliki „Hajneken” (MB „Rodić” – Novi Sad, pančevačka i zaječarska pivara) koje sada rade pod imenom Ujedinjene srpske pivare, imaju drugačiju sudbinu. Tako se nekadašnji pančevački „vajfert” puni u Novom Sadu. A zrenjaninska, bečejska i pančevačka pivara ne rade. Maksimović ističe da su naši potrošači veoma verni domaćim markama piva. O tome svedoči podatak da je u prvih šest meseci u zemlju dopremljeno svega pet hiljada hektolitara uvoznog piva. Ponuda je, ipak, veoma bogata jer inostrane kompanije, koje su do sada uložile u ovu našu industriju više od 600 miliona evra, dopremaju svoje poznate brendove kao dopunu domaćem asortimanu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...