Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Just now, msv said:

 

Pa i jesu.

Nisu.

PDF može da se čita i na računaru.

Nije prijatno, ali može da se čita.

A i da jeste ta priprema za štampu je višestruko jeftinija od Kletovih udžbenika.

Link to comment

NJena logika da plaćaju nasledenika ljudi koji su pisali udžbenike , tu mi se čini da nešto ne štima...

 

Ne mogu da tvrdim, ali nešto bih rekao da je u onim slučajevima koje znam Kavčić tu u pravu, da je to jednokratno plaćeno i ćao...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Mene zaista zanima zašto je Kremer u emisiji?

.... Shiit has hit the fan!
 

Niko drugi nije hteo? Tako je mogao random PPP forumaš da gostuje...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

NJena logika da plaćaju nasledenika ljudi koji su pisali udžbenike , tu mi se čini da nešto ne štima...

 

Ne mogu da tvrdim, ali nešto bih rekao da je u onim slučajevima koje znam Kavčić tu u pravu, da je to jednokratno plaćeno i ćao...

 

Priča da za npr. 1 čitanku moraju da plate 100 pisaca čija su dela uvrštena. Skoro je Loka Nešović, čija firma zastupa Ršuma, pričao da su pretili nekom izdavaču da bi dobili novac za njegove pesme, jer autorska prava nisu rešena.

Link to comment
2 minutes ago, msv said:

 

Priča da za npr. 1 čitanku moraju da plate 100 pisaca čija su dela uvrštena. Skoro je Loka Nešović, čija firma zastupa Ršuma, pričao da su pretili nekom izdavaču da bi dobili novac za njegove pesme, jer autorska prava nisu rešena.

Eno gospoja Srbljanović koja se u sve razume odmah objasnila na fejsu  da se ima platiti svako od slike fotke do pesme do prelamača teksta i zato cena, mi ostali što ne kopčamo  smo glupi 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, msv said:

 

Priča da za npr. 1 čitanku moraju da plate 100 pisaca čija su dela uvrštena. Skoro je Loka Nešović, čija firma zastupa Ršuma, pričao da su pretili nekom izdavaču da bi dobili novac za njegove pesme, jer autorska prava nisu rešena.

Jbg, mojoj drugarici je za autorska prava plaćeno, koliko znam jednokratno, za udžbenik i to je to...

 

Ovo što ti kažeš (i ona) mi deluje logično u ovom sumanutom svetu, ali tu i leži problem, što oni svi grebu za profit, i onda i moraju da plaćaju autorska prava... Da su registrovani kao neprofitna organizacija i da actually jesu to, da li bi onda morali da plaćaju autrska prava? Nešto mi govori da je tu catch...

Link to comment
27 minutes ago, salerokada said:

Nisu.

PDF može da se čita i na računaru.

Nije prijatno, ali može da se čita.

A i da jeste ta priprema za štampu je višestruko jeftinija od Kletovih udžbenika.

 

Kavčić je u dilu sa Zavodom došao do suvih pdf-ova udžbenika. Čitanku nisu objavili zbog pisaca koji hoće svoj deo kolača.

Naravno da je Klettu motiv profit, ali lako je ovom da prodaje za 2 din. po strani.

Edited by msv
Link to comment
 
Priča da za npr. 1 čitanku moraju da plate 100 pisaca čija su dela uvrštena. Skoro je Loka Nešović, čija firma zastupa Ršuma, pričao da su pretili nekom izdavaču da bi dobili novac za njegove pesme, jer autorska prava nisu rešena.
Nemoj samo Loka Nešović da bude merilo za ispravno poslovanje u domenu ugovora sa autorima.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...