Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

17 minutes ago, dùda said:

Kavčić je rekao jednu jako bitnu stvar.

Osnovno obrazovanje je OBAVEZNO.

To apsolutno isključuje profit.

Pa da, ali nekom je to logično, a nekom je logično da hoće profit po svaku cenu...

 

Sirotinju je najlakše plkjačkati, ima je puno, pa kad ih kradu na sitno ne vidi se, a pare su fine....

 

Drugo, meni je besmisleno da postoji 10 čitanki, i 5 udžbenika iz iz istorije, pa jedni uče da su Četnici bili patriote koji su branili Srbe, a Partizani izdajnci, a drugi uče da su Četnici sarađivali sa Nemcima, a da su Partizani jedini bili prave patriote...

 

Meni je to sumanuto...

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Drugo, meni je besmisleno da postoji 10 čitanki, i 5 udžbenika iz iz istorije, pa jedni uče da su Četnici bili patriote koji su branili Srbe, a Partizani izdajnci, a drugi uče da su Četnici sarađivali sa Nemcima, a da su Partizani jedini bili prave patriote...

 

Meni je to sumanuto...

 

Sve udžbenike odobrava Ministarstvo. U njima ne može da stoji ništa što oni nisu aminovali.

Link to comment
3 minutes ago, salerokada said:

I Litvaniji!

 

"Gospodin Kavčić kaže da je dobročinitelj, a prodaje udžbenike 2 dinara po strani".

Pička ti materina bezobrazna!

A najgore, ne prodaje, nego kaže  ko neće PDF, evo mu za 2 dinara... Kako ona pokušava da spinuje i to loše...

 

Drugo, ovo o tome da su ti udženici loši nije mi jasno? Što su lošiji od tih koje Kleti valjaju?

Link to comment




Drugo, ovo o tome da su ti udženici loši nije mi jasno? Što su lošiji od tih koje Kleti valjaju?


Aj bre Radišo, ti si bar neki privatnik ovde... Pazi, ne znam ni ja iskreno, ali kad uporediš bilo šta što je napravila državna vs. privatna firma, čemu si pre sklon da daš prednost?

Manje-više sve to... Zapravo, hajde neka postoji i jedno i drugo, i besplatni državni i fancy 'privatni' udžbenici, iljadu cvetova: ko određuje koji će se zaista i koristiti? Može postojati free udžbenik koliko god, ali ako konkretan nastavnik ili škola kažu - mora npr. Klett, šta to onda vredi? Moraće i siromašnija deca da, kako god, pronađu novce za ono što se traži. Ako se ne varam, ne može u jednom npr odeljenju da udžbenici budu 'prošarani'?




Link to comment
5 minutes ago, giuseppe said:

Aj bre Radišo, ti si bar neki privatnik ovde... Pazi, ne znam ni ja iskreno, ali kad uporediš bilo šta što je napravila državna vs. privatna firma, čemu si pre sklon da daš prednost?

 

Mislim da su kroz godine razlike smanjene, ali privatni izdavači jesu uneli novine u pogledu dizajna i metodologije. Ali sadržaj je uvek državni.

Link to comment
5 minutes ago, giuseppe said:



 

 


Aj bre Radišo, ti si bar neki privatnik ovde... Pazi, ne znam ni ja iskreno, ali kad uporediš bilo šta što je napravila državna vs. privatna firma, čemu si pre sklon da daš prednost?

Manje-više sve to... Zapravo, hajde neka postoji i jedno i drugo, i besplatni državni i fancy 'privatni' udžbenici, iljadu cvetova: ko određuje koji će se zaista i koristiti? Može postojati free udžbenik koliko god, ali ako konkretan nastavnik ili škola kažu - mora npr. Klett, šta to onda vredi? Moraće i siromašnija deca da, kako god, pronađu novce za ono što se traži. Ako se ne varam, ne može u jednom npr odeljenju da udžbenici budu 'prošarani'?



 

 

Ne može da bude prošarano...

 

Ono što meni, realno, smata, jako mi smeta, što se roditeljima izvlače pare da bi se zarađivalo na obrazovanju... Moguće da su te knjige privatnika značajno bolje od državnih, ne znam, ali mislim da na obrazovanju, bar u osnovnoj i srednjoj školi, ne bi smelo da se zarađuje...  Prosto, meni taj koncept da se na osnovnom obrazovanju dece zarađuje je malo, gadan,... I to je sve...

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, msv said:

 

Najčešće jesu prošarani.

Kako misiš to? Kod moje ćerke celo odljenje ima jedan udžbenik za jedan predmet... Kako može biti šaranja?

Link to comment
Just now, radisa said:

Kako misiš to? Kod moje ćerke celo odljenje ima jedan udžbenik za jedan predmet... Kako može biti šaranaj?

 

Aha, u tom smislu šareno... Mislio sam da li užbenici iz svih predmeta moraju da budu od 1 izdavača na nivou odeljenja.

Jeste neizvodljivo da deca imaju različite udžbenike iz istog predmeta, osim ako nastavnik ne koncipira časove drugačije.

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Ono što meni, realno, smata, jako mi smeta, što se roditeljima izvlače pare da bi se zarađivalo na obrazovanju... Moguće da su te knjige privatnika značajno bolje od državnih, ne znam, ali mislim da na obrazovanju, bar u osnovnoj i srednjoj školi, ne bi smelo da se zarađuje...  Prosto, meni taj koncept da se na osnovnom obrazovanju dece zarađuje je malo, gadan,... I to je sve...

 

Slažem se, ali opet to neko mora da plati (Dobrotvor, država ili roditelji), a mnogo je ljudi uključeno u proizvodnju knjiga koji moraju biti namireni.

Link to comment

Dovoljno je bilo čuti od gošće kako su oni, tobože, reagovali na zakon koji je trebalo da prouzrokuje da deca budu bez udžbenika dve godine. Sasvim dovoljno za nekoga ko nema pojma o čemu se radi da mu bude jasno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...