Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Pa ko zna koja muljaza, usluge i sl. u pitanju, mislim sto preko Arapa. Samo mozemo o tome da nagadjamo.
A ne znam sto ste se ostrvili na Zujovica u vezi kineza? Pa zar nismo sve to vec znali, pocevsi od toga da smo mi i Pakistanci bese zamorcici??




Link to comment
Just now, mjone said:

Jel Kraljica dabrova rekla kada ona i akademik za vertikalnu signalizaciju ruše Vučića ?

(nisam mogao gledati, "Ja volim Srbiju" na RTS1 ide u isto vreme)

 

:laugh:

Link to comment

možda su kineske vakcine stigle iz uae, ali na aerodromu ih je dočekala ambasadorka kine

i već je bilo priče o tome da li smo zamorčići, nismo. tekst na koji se referiše u tom slučaju, 

je iz septembra meseca i odnosi se na sinovac vakcinu, koju nikad nismo ni dobili

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, Taihoskopija said:

Ja, kao gledateljka, nisam saznala da li treba da se plašim vakcine i da li treba da odustanem od vakcinisanja tom vakcinom i da li treba da se plašim ako sam već vakcinisana tom vakcinom, tako da je ostao nedorečen.

i na to je pošteno odgovorio - ne znam, nemamo podatke o trećoj fazi istraživanja. verovatno je bezopasna, ali mi to ne znamo.

 

Link to comment
8 hours ago, msv said:

 

Po sećanju:

Nije odobrena u Srbiji, uvezena je iz "arapske zemlje" (istraživački novinari da se pozabave), nema propratnu dokumentaciju...

znači, bili smo u pravu gospođa i ja što smo čekirali sve sem kineza. zahvaljujem.

Link to comment
8 hours ago, pt 2.0 said:

 nema nijednu licencu koja se odnosi na dijagnostiku sa primenom jonizujućeg zračenja. Ni jednu jedinu.

 

Kad nas je to sprečilo da se bavimo lečenjem akutnih infarkta ili teških trosudovnih bolesti kovid pozitivnih pacijenata :fantom:

  • Tužno 1
Link to comment
Nije ostao nedorečen. Rekao je sve bitno. I o uvozu i registraciji vakcine kod nas, i o tome da bolnica u Bataji nema gradjevinsku dozvolu.
Kad smo već kod te tene - ista ta bolnica nema nijednu licencu koja se odnosi na dijagnostiku sa primenom jonizujućeg zračenja. Ni jednu jedinu.
Sad se setih kako si vrisnula kad je debilka brnaba rekla da će na galeriji hale na sajmu da poređaju rentgen i da će onda da tamo bude sveeee...

.... Shiit has hit the fan!

  • Tužno 1
Link to comment
12 hours ago, nezvanova said:

Jebala ga lobanja, da prostite. Pa ni njegova bas ne izgleda aristokratski, malo je odnazad spicena (uf, bas ne volim kada se takvi argumeti potezu). Svaka cast njegovoj hrabrosti, ali meni on previse prek i impulsivan. Necu ga glasati.  

 

Ako podrazumevamo da je pošten i iskren a rekao bih da 100% jeste u onome o čemu priča a priča, realno, kako jeste za 98% stvari o kojima govori, možda to što je  prek i impulsivan budu dobre osobine da odradi ono što će trebati da se odradi kada ove jednog lepog dana oteramo. 

To je naravno long shot, ne znam ni sam da li bih ga  glasao, ali sam ga dosta slušao i divim se ljudima koji uspevaju da čoveka koji u ogromnoj meri govori ispravno, istinito i kako je neophodno - odjebu ili zamrze zbog par nekih ne znam ni sam kojih stvari. 

Ovo za lobanju nije nešto što volim u komunikaciji, ali pomalo ga i razumem. 

 

Link to comment
4 hours ago, djordje geprat said:

znači, bili smo u pravu gospođa i ja što smo čekirali sve sem kineza. zahvaljujem.


Žujović je svojevremeno tvrdio kako teretane nisu mesto gde se prenosi virus. Zato što je voleo da redovno ide u teretanu. Pa ti vidi kome verovati.

  • +1 1
Link to comment

Nije to tvrdio, nego da teretane nisu nista opasnije od bilo koje druge zatvorene prostorije u kojoj boravi vise ljudi. S tim u vezi naveo primer teretane u koju sam ide 

 

Quote

Da li je opravdana panika koja se digla oko treniranja u zatvorenim prostorima?

 

Za tako nešto bih imao razumevanja ukoliko bi predlog bio da se zatvore i svi kancelarijski prostori sa više od dve osobe ili slični objekti. Iskreno, ne razumem tu ostrašćenost “stručnjaka” prema teretanama. One su poslednje oaze zdravog života u današnje vreme. Mislim da je to posledica toga da niko od njih nikada nije ušao ni u jednu teretanu u životu, što se prema njihovim telima i vidi.

 

Da li rizik od dobijanja korone u teretanama može da se uporedi sa rizikom od dobijanja u prevozu, prodavnicama, tržnim centrima, kafićima, poslovnom prostoru?

Mislim da je rizik i manji. Svi zaposleni u teretani u koju ja idem nose maske, na ulazu postoji dezinfekciona barijera, svaki vežbač već na pultu dezinfikuje svoje ruke. Svaki vežbač ima svoj peškir, udaljenost mora da bude između vežbača bar dva metra. Ne znam koji restoran ima ovakve uslove? Evo ja, kao pulmolog, pozivam svoje sugrađane da nastave da vežbaju, jer će to smanjiti njihov rizik od smrtnog ishoda više nego da nastave da sede u svojim stanovima sa daljinskim upravljačima u ruci.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...