Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

On 9. 12. 2023. at 12:23, kud u maglu Simoviću said:


jedna od najvećih zamerki kjubriku je bila odabir rajana za glavnu ulogu, vreme je pokazalo koliko je ta odluka bila genijalna da redmonda beri lindona glumi upravo rajan

 

zlatni dečko zlatnog holivuda

rip

 

IMG-8208.jpg

 

On 9. 12. 2023. at 12:28, ToniAdams said:

premoćna njuška, vrlo brzo će nam biti jasno kakva privilegija je bila to što smo mogli u stvarnom vremenu da ispratimo stvari koje su ove glave snimale

 

On 9. 12. 2023. at 22:15, Kampokei said:

I meni Barry Lyndon jedan od omiljenih filmova. I prica, i sve one forice sa Zeiss socivom pri snimanju bez vestackog svetla, i muzika i Ryan O'Neal i Marisa Berenson.

 

Sve :heart:

Link to comment
12 hours ago, Frank Pembleton said:

I danas se sećam epizode "Three Men and Adena" od kadra do kadra...

 

Odgledao ponovo veceras epizodu (pravo remek delo) i podsetio se da ju je rezirao niko drugi nego Martin Campbell. Dosta reditelja koji su gostovali u Homicide-u izgradili su respektabilne karijere. Sto me dovodi do pitanja koje sam cesto sebi postavljao, zasto Andre nije imao bolju filmsku karijeru?

 

Debitovao je na velikom platnu u ratnoj drami Glory, gde je sjajno izneo vrlo kompleksnu ulogu

 

 

 

Ebert i Siskel su navijali da Andre dobije nominaciju za Oskara, ali je svu slavu pokupio Denzel cija rola je bila vise "flashy". I nova crna filmska zvezda je rodjena. Braugher se preorijentisao dominantno na TV. Nagradjivan je za vise TV uloga (prakticno za svaku seriju gde je bio jedan od glavnih likova), ali su ga znacajne filmske role mimoisle. Velika steta. Mozda je to bio jedan od razloga, serije se duze snimaju, zauzet si veci deo godine, a on je svesno odlucio da se ne seli iz Njujorka u LA, prosto nije bio dostupan.

 

Poslednja filmska uloga bila mu je prosle godine u She Said (sniman u Njujorku). Film je dobro ocenjen i govorkalo se da bi mogao biti u konkurenciji za nagrade (pa i Braugher za sporednu), ali je slaba zarada na blagajni prakticno je ubila sve sanse. Kako god, nameravam da ga pogledam..

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Bas dobar i nenametljiv da tako kazem. Dosta vrhunskih sporednih uloga je izgurao.

 

Ja sam nesto prezupcio i mislio da je bio i u Snatchu i dvocevkama. Cak mi se javlja i ime na plakatu.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam da li moze da se ovde napise . Umro je John Pilger. Napravio je dosta dokumentarnih filmova  u svojoj karijeri. Jednom recju ljudina. Neka pociva u miru.

Edited by Micko8
Link to comment
  • 2 weeks later...

"Robert Nemeček, rodonačelnik progresivnog Roka u Jugoslaviji i inovator u TV i filmskoj indusriiji, preminuo je danas u 75. godini".

  • Tužno 13
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...