Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

9 hours ago, pt 2.0 said:

on je simbol prokletstva ovih prostora.

ogledalo naše nezahvalne lenjosti i kukavičluka da se obračunamo sa bitangama.

 

 

E ali bukvalno su mi ove reci dosle juce kada sam cuo vest. Zao mi je i njega i ove zemlje, sta je postala a sta je mogla da bude (sta smo svi postali a sta smo mogli da budemo...) - on je zaista simbol toga.

 

Poslednje njegovo sto sam gledao je sjajan "deciji" film "Leto kad sam naucila da letim" - odvukle su me zena i cerka u bioskop. Tu je njegova uloga (ponovo) bila vezana za nasu zajednucku tragediju ratova, nasilja i besmislenih smrti - glumio je Hrvata primorca koji je izgubio sina u ratu i koji je najzad spreman da to posle skoro trideset godina prihvati jer mu je u kucu dosla mala Beogradjanka. Isplakao sam se na kraju filma. Doduse, zaplakao sam prvi put kada je on pogledao to dete i rekao "vidi se da je naša" ... Topla preporuka, film je dobar i odlicno izmeren a Zarko u tom filmu kao i uvek - sjajan, briljantan, rodjeni glumac.

 

Slava mu.

Edited by Caligula
  • +1 5
Link to comment

... sa fejsbuka, potpisan kao Subotic:

 

"Te večeri, 31. maja 1991. godine, Beograd je iznova pokazao da njegov šarm i kosmopolitizam umiru pred očima nas koji smo ga upravo zbog tih "začina" izabrali. Jedno čovečije đubre, po nalogu onih još gorih od njega kojima je verno služio (i služi), sa svojom bandom je upao u Jugoslovensko dramsko pozorište i prekinuo predstavu "Sveti Sava". Sa dasaka ga je gledao Lauš, naježen, veliki i lep, k'o sam Bog. Ovaj kuršum u sve nas, ranio je najteže baš njega.. I nije on umro "posle kratke i teške bolesti", već posle najduže i najteže bolesti koja je trajala 32 godine. Slava ti dobri čoveče, volimo te svi koji smo takođe pomrli, samo čekamo da nam jave."

 

 

  • +1 9
Link to comment

Smrt je ubedljivo pakosna poslednjih godina dok kosi ljude koji su, u svojoj normalnosti, teško podnosili nametnutu nenormalnost. Davno je Laušević počeo da umire, vetrenjače su ga slomile, kao i mnoge od nas. Ne mogu zamisliti koliko je morao biti nesrećan taj div od čoveka. 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Teško mi je da poverujem da je iko ikada imao lakši posao od filmskog radnika zaduženog za podelu uloga u filmu "Boj na Kosovu", kada je došao red na odabir Miloša Obilića.

 

Ako je ikada postojao, taj neustrašivi i pravdoljubivi  vitez morao je imati intonaciju Lauševića, stas Lauševića i naočitost Lauševićevu.

 

Sve ispod toga bilo bi nepravedno. 

 

Prema mitu, naravno. 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Meni je uvek bilo zao sto Lausevic nije bio Banovic Strahinja.

 

Edit. Boga molim da se ne dosete da snimaju novu verziju, nit bi imali Aliju nit Strahinju, a i Andju bi bilo naci povuci potegni. Samo bi se skrnavila tema.

Edited by Sara
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sara said:

Meni je uvek bilo zao sto Lausevic nije bio Banovic Strahinja.

 

Edit. Boga molim da se ne dosete da snimaju novu verziju, nit bi imali Aliju nit Strahinju, a i Andju bi bilo naci povuci potegni. Samo bi se skrnavila tema.

Ma, lets face it,svi smo u filmu za Vlaha navijali, jer ga igra megaharizmaticni Dragan Nikolic, dok Strahinju igra..Django..Lausevic je mozda bio malo i premlad tada za Strahinju...Silja mi je omiljena Lauseviceva uloga

Link to comment
6 minutes ago, bags said:

Mozda je Noz los film  ali on je meni tu ulogu odlicno izneo.

Ja ne mislim da je los, naprotiv, mislim da je to vrlo dobro napravljen film, e sad tematika je i dalje tabu, o autoru svi mislimo svasta nesto(Draskovicu, ne Lekicu), ali mislim da je malo i pogresno shvacen,a mozda ga i ja pogresno shvatam, a kriticari su u pravu,bem li ga...

  • +1 1
Link to comment

Ruski Konzul izlazi sledece godine, verovatno Lausevicev poslednji film koji je snimio...Noz mu je bio psolednji koji je snimio pre odlaska u Ameriku, ovo je poslednji koji je snimio u zivotu..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...