Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Ako ubrojimo Underground, Bure baruta, LSLG i Niciju zemlju u velike filmove (a ja bih tako), onda opet ispada da ex-YU kinematografija vise od dve decenije nije izrodila veliki film. Sta reci.

Link to comment
5 hours ago, April said:

 

BB je daleko bolji predložak, plus apsolutni vrhunac Gorana Paskaljevića.

 

 

 

Ona scena kad se crveni bus zakuca u kontenjer (Sergej ga ukrao Bati Živojinoviću), a Glogovac (taksista) zaprepašćen kaže Ljubi Tadiću "jeste videli vi ovo?"

Ljuba vadi naočare i kaže "dobor dobro, ajde vozi, nije ovo najgore što nam se dogadja"....

 

Jebeš mi mater, ja mislim da mi tu scenu živimo decenijama i ponavljamo "nije ovo najgoe što nam se dogadja" .

 

 

edit: bus, naravno, a ne kamion kako napisah isprva

Edited by John Coltrane
  • +1 3
Link to comment

I meni je Bure baruta ispred Undergrounda, taj film je ono sto smo ziveli/zivimo, slika i prilika drustva, mogu uvek da ga gledam, naletim na film i samo nastavim do kraja..

  • +1 1
Link to comment

meni je underground bolji by far, taj film mi zrači genijalštinom i jedno vreme mi je bio comfort movie, ali ne znam da l ću zbog kusturice i još više zbog ristovskog moći opet da ga gledam. sve što se ikad lizalo ili ne daj bože slizalo sa sns bagrom mi se u srži gadi. voleo bih da sam velik čovek sa širinom koji može da turi delo s jedne a umetnika s druge strane :sad:

Link to comment
9 minutes ago, utilitarist said:

meni je underground bolji by far, taj film mi zrači genijalštinom i jedno vreme mi je bio comfort movie, ali ne znam da l ću zbog kusturice i još više zbog ristovskog moći opet da ga gledam. sve što se ikad lizalo ili ne daj bože slizalo sa sns bagrom mi se u srži gadi. voleo bih da sam velik čovek sa širinom koji može da turi delo s jedne a umetnika s druge strane :sad:

E, vidis ja jesam, mislim imam sirinu za toliko:D..s tim sto meni Underground uopste nije comfort movie, naprotiv, taj film mi je svedocanstvo nase nesrece od WWII pa do devedesetih..dok je Bure baruta dobro napravljen Srbi su ludaci film..posle je usledilo jso hiljadu filmova tog zanra, losijih, BB je bio jedan od prvih, i dobro je anprvljen, ali je meni samo to..bez nekog sireg konteksta od toga..jos izasao u svet pred bombardovanje..mmm da

Edited by Misko
Link to comment

Ristovskog nikad nisam podnosila, kad se pojavi na ekranu, samo cekam da izadje iz kadra :D.

Nevezano za to sta je i gde je sad politucki, uvek mi je bio gadan. Niti da je neki glumac..

 

  • +1 4
Link to comment

Meni su kod Sidrana žene najbitnji likovi, ne samo  Sena, Ankica i Badema već i one sporedne uloge, Eva Ras kao žena nestalog/ubijenog i-beovca Vlade Petrovića i sahrana praznog sanduka. I Doli Bel, najdraži od likova.

Otac i Doli Bel, sve ostalo mi slabije. Ništa ni Kusturica ni Sidran nisu bolje snimili nakon razlaza. U nepunu godinu su izašli Dom za Vješanje i Kuduz, zadnje njihovo da mi se baš sviđa, sve ostalo mi tanje. Ništa od Kusturice nisam gledao nakon Zaveta.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
1 hour ago, fikret selimbašić said:

Meni su kod Sidrana žene najbitnji likovi, ne samo  Sena, Ankica i Badema već i one sporedne uloge, Eva Ras kao žena nestalog/ubijenog i-beovca Vlade Petrovića i sahrana praznog sanduka. I Doli Bel, najdraži od likova.

 

Dugo nisam gledao film, ali znam da mi nije bilo najjasnije - zasto je sanduk prazan? Jer i da je ubijen na Golom ili u nekom zatvoru, negde je logicnije da se porodici ipak vrati telo. Inace, moram da priznam da sam ovu scenu i Mokranjcevo Opelo u njoj tu i tamo u privatnim diskusijama koristio da bacim sumnju na uvrezeno misljenje da je Kustino pravoslavlje samo neki njegov oportunizam ili inat. Ne tvrdim da nije, ali je ova scena tako odradjena da ja naprosto nisam siguran. Doduse, ne znam gde se u ovoj sceni zavrsava Avdo, a gde pocinje Emir.

Link to comment

Ništa zvanično ne zna, nema nikakvog kontakta, čak ni preko pisama. Tražila je da joj kažu šta se desililo sa njim, nije dobila odgovor i odlučila se na sahranu.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Stela said:

Ristovskog nikad nisam podnosila, kad se pojavi na ekranu, samo cekam da izadje iz kadra :D.

Nevezano za to sta je i gde je sad politucki, uvek mi je bio gadan. Niti da je neki glumac..

 

 


Bilo je kadrova koji su se mogli podneti


tkc.jpg.d93a79ee60cb404e92ad6fb807eb14e4.jpg

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Stela said:

I meni je Bure baruta ispred Undergrounda, taj film je ono sto smo ziveli/zivimo, slika i prilika drustva, mogu uvek da ga gledam, naletim na film i samo nastavim do kraja..

 

sve mi teze pada taj film a uvek ga , sto kazes, kad uhvatim odgledam do kraja

 

ja sam jedan od retkih kojima je u undergroundu ubedljivo najbolji deo onaj u devedesetim. citav deo u sklonistu mi je razvucen previse

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Kampokei said:

Ako ubrojimo Underground, Bure baruta, LSLG i Niciju zemlju u velike filmove (a ja bih tako), onda opet ispada da ex-YU kinematografija vise od dve decenije nije izrodila veliki film. Sta reci.

 

Grbavica?

(Ako gledamo po medjunarodnim nagradama)

 

5 hours ago, Misko said:

E, vidis ja jesam, mislim imam sirinu za toliko:D..s tim sto meni Underground uopste nije comfort movie, naprotiv, taj film mi je svedocanstvo nase nesrece od WWII pa do devedesetih..dok je Bure baruta dobro napravljen Srbi su ludaci film..posle je usledilo jso hiljadu filmova tog zanra, losijih, BB je bio jedan od prvih, i dobro je anprvljen, ali je meni samo to..bez nekog sireg konteksta od toga..jos izasao u svet pred bombardovanje..mmm da

 

Undergorund ima univerzalniju notu.  Iz nekog razloga u Latinskoj Americi su ludi za Underground-om, svaki levicarski hipster svrsava na Kustu. 

Natom fonu je snimao i Maradonu i Mujicu.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Grbavica?

(Ako gledamo po medjunarodnim nagradama)

 

 

Undergorund ima univerzalniju notu.  Iz nekog razloga u Latinskoj Americi su ludi za Underground-om, svaki levicarski hipster svrsava na Kustu. 

Natom fonu je snimao i Maradonu i Mujicu.

E, sad..svako veliko umetnicko delo(sto Underground jeste,da nije ne bi dobijalo tolika priynanja, u vrreme kada su ta priznanja jos nesto i znacila), komunicirjau i van granica svoje zemlje, sto ne znaci da je delo i o njima..naravno da Uderground nije strogo o Titovoj Jugoslaviji, vladavini komunizma, ali je ocigledno u ogomnoj meri i o tome..a i sto tsai rece, i prikaz poslednjih ratova je najbolji u tom filmu..o filmovima Jasmile Zbanic se vec ne bih izjasnjavao, em je pipavo, em znam da  je ovde cenjena, ja to osecanje ne delim..

Edited by Misko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...