Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Baš sam ga u poslednjih par nedelja uhvatio na TV-u, prvo u Blood Simple (eno Kovalski ga okačio na drugom topiku), a onda i mini ulogu u A Time to Kill.

 

Fine godine je dobacio :hi:

Link to comment

previše mi je bio sličan strogo kontrolisanim vozovima

 

svakako je bio najličniji

 

 

od ta dva ja više volim oca na službenom putu

  • +1 1
Link to comment

Otac na službenom putu, po mom ukusu, čini sam vrh domaće kinematografije. 
Sidran je bio so u Emirovoj čorbi, ono dalje bez njega mi je uvek bilo “bljutavo”. 
 

Preporučujem Otkup sirove kože , svima koji nisu čitali. 
 

Počivaj u miru

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Jednom je Bregovic, govoreci o svom umetničkom formiranju i uopste zivotu u Sarajevu pre rata, rekao da je kad provedes popodne sa Sidranom ili Duskom Trifunovicem to kao da si proveo popodne sa Isusom. Negde i verujem da je tako bilo.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

Ja sam njega u filmu doživela kao žrtvu i meni dosta. 

To za tokom rata sam saznala upravo, ne znam kako je oslobođen ako mu kazna nije istekla, a vidim da ga veličaju kao sjajnog ratnika. Niko da se osvrne na to da je ubio ženu. Inače, on je i pre toga bio u zatvoru, pre ženidbe, dakle višestruki nasilnik koji je ovaploćen kao žrtva u filmu. 

Meni dovoljno, stvarno.

 

i @Kristalno jasna ali ne uspijevam da citiram post s telefona

 

slazem se, zato sam i napisala da ostaje jeste-treba dilema.

 

to i inace jeste veliko pitanje, reprezentacija zene kao zrtve, kako prikazati dvosmislenost (reakciju drustva, porodice, govoreci o kuduzu), a ne uci u opravdavanje.

 

na potpuno razlicitoj skali ali govoreci o zeni-zrtvu (zato sto mi je palo na pamet asocijativno, a ne zato sto poredim, nije moguce), u americkoj pop kulturi je aktuelna dilema oko vrednovanja lane del rej (gdje sam ja naravno u lanicinom klubu). da li je ok pisati o zenskom iskustvu imajuci senzibilitet gotovo voljne patnje i podredjenosti? patnja i podredjenost su dio  ljudskog iskustva. pop kultura ne mora da bude osnazujuca. ali jedno je kad pise lana autobiografski (kao),  to je owning one's pain, a drugo kad pise sidran. reakcija okoline bosanske zrtve je bila arhaicna, romanticna, regulatorna na nacin primitivnog drustva (i u posljedici zla), sidranova je bila dvosmislena (govoreci o poziciji moci policajca i ubistvu kao jedinom mogucem odgovoru - ako je jedino moguce sudbinsko je tj zacrtano u tako arhaicnom sistemu, koji je zao).

 

zivko nikolic se npr takodje bavi zenskim pitanjem ali mnogo suptilnije.

 

edit, jel bio neki split, osjecam se ko tarantino gif

 

 

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Meni je Doli Bel najbolji Kusturicin sa Sidranom, ne i najbolji Kusturicin..generalno mi je taj stav: samo prva dva Kustina valjaju, ostalo je krs, uvek bio vise politcki motivisan, nego objektivan, ali, mozda je do mene..cak mi je u 6 filmova Kusturicinih koje smatram njegovim boljim uradcima, Otac na sestom mestu..najbolji Kusturcini, lomatam se izmedju Doma za vesanje  i Undergrounda..Underground je mozda i psolednji veliki  film na ex yu prostorima, there i said it..

Link to comment
6 minutes ago, Misko said:

Underground je mozda i psolednji veliki  film na ex yu prostorima, there i said it..

Bure baruta

  • +1 5
Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni BB bolji od Podzemlja u više nivoa

 

BB je daleko bolji predložak, plus apsolutni vrhunac Gorana Paskaljevića.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...