Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Nakon nekoliko sporednih uloga i glume u filmovima manjeg kalibra pravi proboj je usledio 1976. godine, kada je dobio priliku da glumi Apola Krida, velikog rivala Rokija Balboe.

 

A pitanje je da li bi do svega toga došlo da nije bilo jedne laži i jedne (ne namerno izrečene, ali poprilično bolne) uvrede.

 

Kada je došao na kasting za ulogu Apolo Krioda, za šta je poziv dobio slagavši da je imao ozbiljnijeg bokserskog iskustva, usledio je ne baš prijatan trenutak sa Silvesterom Staloneom.

Dok su čitali scenario, Veders je, nakon što nije baš bio briljantan, rekao Staloneu, za kog je znao da je napisao scenario ali ne i da će glumiti u filmu:

„Mogao bih da budem mnogo bolji ako bih dobio pravog glumca sa kojim bih radio“, rekao je on Staloneu.

 

Kako je kasnije i sam Slaj objasnio, taj trenutak je bio presudan da Veders dobije priliku da zaigra ulogu čoveka po kom će ga upamtiti čitav svet. Ostalo je istorija.

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Nakon nekoliko sporednih uloga i glume u filmovima manjeg kalibra pravi proboj je usledio 1976. godine, kada je dobio priliku da glumi Apola Krida, velikog rivala Rokija Balboe.

 

A pitanje je da li bi do svega toga došlo da nije bilo jedne laži i jedne (ne namerno izrečene, ali poprilično bolne) uvrede.

 

Kada je došao na kasting za ulogu Apolo Krioda, za šta je poziv dobio slagavši da je imao ozbiljnijeg bokserskog iskustva, usledio je ne baš prijatan trenutak sa Silvesterom Staloneom.

Dok su čitali scenario, Veders je, nakon što nije baš bio briljantan, rekao Staloneu, za kog je znao da je napisao scenario ali ne i da će glumiti u filmu:

„Mogao bih da budem mnogo bolji ako bih dobio pravog glumca sa kojim bih radio“, rekao je on Staloneu.

 

Kako je kasnije i sam Slaj objasnio, taj trenutak je bio presudan da Veders dobije priliku da zaigra ulogu čoveka po kom će ga upamtiti čitav svet. Ostalo je istorija.

 

Evo mala dopuna sa Gromada filmskih:

 

Quote
Počelo je epski, kako i dolikuje. Tokom audicije za "Rokija", Karl Veders je imao zadatak da ispolji kvalitete sparingovanjem sa Silvesterom Staloneom i slučajno ga je nešto jače udario u bradu. Stalone mu je sugerisao da se smiri budući da je u pitanju samo audicija, a Veders objasnio kako bi bilo bolje da ima audiciju sa "pravim glumcem", a ne sa statistom, tako bi mogao dosta bolje da se pokaže.
Reditelj Džon Dži Avildsen je stajao pored i saopštio Vedersu da to jeste pravi glumac, kao i scenarista, te da će on igrati glavnu ulogu. Veders je pogledao malo potcenjivački Stalonea, zamislio se na momenat i rekao: "Pa... možda će se popraviti do filma."
Silvesteru se svideo taj stav nejebavanja 2% i tog momenta je odlučio da ponudi čoveku ulogu Krida.

 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Umro Gojko Šantić. 

 

Svi ga pamte iz Doroteja, ali najbolji je bio u čitanjima Njegoša. 

 

Za mene lično, on je poslednji glumac Dimitrijale, zgrade Dimitrija Tucovića 24 u kojoj sam rođen. U toj višespratnici su glumci dobijali stanove od SIZ-a za kulturu, pa su od 9. do 15. živeli Mrgud, Felba, Tasa Uzunović, Gojko, Slobodan Đurić, Aleksandar Gavrić i još poneki, a na 7. je bila Staša Pešić u svom prajmu. 

 

Najbolji frajeri su bili Tasa i Gojko, a Gojko se jedini nije družio sa ekipom iz zgrade, možda zato što je bio najmlađi. Doduše, nije ni Gavrić, pošto je njegov vučjak zapišavao moje pelene, pa ga je moj ćale tužio inspekciji. Posle su pričali da je plakao kad je poklanjao vučjaka nekom seljaku. 

 

Iskreno, nisam znao ni da je Gojko još živ. Pamtiću ga kako u klompama ide u samišku, kao da je sam Rade Tomov krenuo po jogurt u tetrapaku. 

  • +1 3
  • Hvala 4
  • Tužno 4
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
49 minutes ago, bags said:

RIP za coveka ali meni nikad nije bilo jasno kako se ljudi loze na Dragon ball.

 

Jesi gledao ikad neki deo ili kako? :)

Link to comment
1 hour ago, bags said:

RIP za coveka ali meni nikad nije bilo jasno kako se ljudi loze na Dragon ball.

 

Ni meni, ali zato je u "pokidao" u domenu video igara, dovoljno je pogledati samo njegov rad na Chrono Trigger-u i nekim od nastavaka iz Dragon Quest serijala.

Edited by Jeremija
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...