Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

52 minutes ago, Moonwalker said:


Ja ga se secam iz tog nekog vremena kao Hasanage u TV verziji Hasanaginice. Dragan Maksimovic igrao bega Pintorovica, Aleksandra Nikolic Hasanaginicu.

Ni antipaticnije uloge (meni), ni lepseg coveka.

jos pamtim njega i voju b. u pozorisnim iluzijama '91. to uvek osecam kao lausevicevu labudovu pesmu. bilo je, do 93, jos predstava, ali manje ili vise zagadjenih tadasnjom nasom stvarnoscu. imao je i uloge u losim filmovima, pre i posle toga.

u iluzijama je bio, obojica su bili ono sto jesu: glumci silno rasirenih krila.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 5
Link to comment

Slava, tragedija/zatvor, izgnastvo, povratak, smrt...tako malo reči u koje staje život toliko talentovanog čoveka.

 

Zimus sam kao mahnit čitao njegove knjige pošto se užasavam čitanja/gledanja nečega kad tek izadje i kad krene hajp. Tu sam otkrio da je talentovan i za pisanje i da je bio do zla boga duhovit čovek, a na kraju jedne od knjiga su bile i slike koje je naslikao dok je bio u zatvoru, pa se vidi kako je i za tu umestnost imao dara.

 

počivaj u miru

 

 

  • +1 3
Link to comment

o jebote! 

 

bas, bas mi je zao. retko dobar glumac, pre svega pozorisni. 

 

knjige (mislio sam ima jedna al eto) nisam citao, navatao straha od serbedzijinih baljezganja i nesrecno napisane biografije pavla vujisica. ne zelim da kvarim utisak. 

 

sve sto mogu reci je da mi je neizmerno zao ne sto je umro nego sto mu se zivot okrenuo naopako i sto je imao pa nemao zarad jednog trenutka ogromnog straha kad je posegao za oruzjem. 

 

zao mi je sto se to njemu desilo jer nikad nisam ni od kog cuo nista lose o njemu. imali smo par (uslovno) zajednickih prijatelja, hvalili ga i zalili ga. jebiga. 

 

nije zasluzio takav zivot. nadam se da ce se odmoriti. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, adam said:

o jebote! 

 

bas, bas mi je zao. retko dobar glumac, pre svega pozorisni. 

 

knjige (mislio sam ima jedna al eto) nisam citao, navatao straha od serbedzijinih baljezganja i nesrecno napisane biografije pavla vujisica. ne zelim da kvarim utisak. 

 

sve sto mogu reci je da mi je neizmerno zao ne sto je umro nego sto mu se zivot okrenuo naopako i sto je imao pa nemao zarad jednog trenutka ogromnog straha kad je posegao za oruzjem. 

 

zao mi je sto se to njemu desilo jer nikad nisam ni od kog cuo nista lose o njemu. imali smo par (uslovno) zajednickih prijatelja, hvalili ga i zalili ga. jebiga. 

 

nije zasluzio takav zivot. nadam se da ce se odmoriti. 

za prvu knjigu mogu da jamcim (godina prodje...) da nije klasik autobiografija. pre je razmisljanje o svetu i sebi u godinama koje obuhvata knjiga. o kobnom prestupu - bez narcistizma, kukavickog skrivanja ili samoopravdavanja, tako svojstvenog tom zanru. o zatvoru, porodicnim, zavicajnim, rodstvenickim teretima.

rekla bih da se njemu zivot nije preokrenuo odjednom. mnogo sta je od 1991. vodilo obracunu u kaficu. takodje, kad mislim o njemu, vidim ga kao clana kluba slomljenih jugoslovena. molim da se niko ne narogusi kad tu, na prvu loptu, od najpoznatijih svrstam ljubisu ristica, rada serbedziju, miru furlan, dzonija s.

prosle zime sam bila na necem sto se prodavalo kao koncert. siroti stari serbedzija.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment
44 minutes ago, le petit nicolas said:

za prvu knjigu mogu da jamcim (godina prodje...) da nije klasik autobiografija. pre je razmisljanje o svetu i sebi u godinama koje obuhvata knjiga. o kobnom prestupu - bez narcistizma, kukavickog skrivanja ili samoopravdavanja, tako svojstvenog tom zanru. o zatvoru, porodicnim, zavicajnim, rodstvenickim teretima.

rekla bih da se njemu zivot nije preokrenuo odjednom. mnogo sta je od 1991. vodilo obracunu u kaficu. takodje, kad mislim o njemu, vidim ga kao clana kluba slomljenih jugoslovena. molim da se niko ne narogusi kad tu, na prvu loptu, od najpoznatijih svrstam ljubisu ristica, rada serbedziju, miru furlan, dzonija s.

prosle zime sam bila na necem sto se prodavalo kao koncert. siroti stari serbedzija.

 

poz

 

+ Bekim.

  • +1 2
Link to comment

gledao sam ga u Hadersfeldu ovde u Bostonu pre jedno 3 godine.

prvo je otisao Glogovac nedugo posle te predstave.

strasan je utisak sto sam Zarka prepoznao tek posle 15 minuta, jako lose je vec tada izgledao, imao je i neki tremor.

jezivo

 

 

 

Link to comment

Glumčina, jedan od retkih koji je u sebi nosio vrhunski spoj "Šekspira i Holivuda".

 

Pre svega jedinstven i tragično direktan simbol, kako jednog srećnog vremena koje nismo ni znali ni umeli da sačuvamo, tako i mraka koji je potom usledio.

 

Još uvek bolno odzvanja: "Niste vi veći Srbi od mene..."

 

Zbogom Žarko

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...