Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

+1

zato što živiš sam i dugo odsustvuješ, psi ne podnose samoću i pate kad ih čovek ostavi. Francuz nije velik, može da putuje sa tobom. Pre nego što odlučiš raspitaj se malo o rasi, divni jesu, nažalost zdravstveno loše stoje.

Edited by Sara
Link to comment

Evo Sofije još jednom. Njen 'gazda' mi je, u odgovor na one moje fotke, poslao ovo što naziva "pravom slikom". U pravu je. Ovo je Sofija, uobražena, nabedjena i prelepa.

 

20powlc.jpg

Link to comment

+1

zato što živiš sam i dugo odsustvuješ, psi ne podnose samoću i pate kad ih čovek ostavi. Francuz nije velik, može da putuje sa tobom. Pre nego što odlučiš raspitaj se malo o rasi, divni jesu, nažalost zdravstveno loše stoje.

Sad sam upravo vodio na preventivni pregled jednog bostonskog terijera od 2m. Oduševljen sam. I izgledom i karakterom. Šteta što su tolko retki (skupi).
Link to comment

Sad sam upravo vodio na preventivni pregled jednog bostonskog terijera od 2m. Oduševljen sam. I izgledom i karakterom. Šteta što su tolko retki (skupi).

meni oni isti. ovog francuza imali i jedan drugar i koleginica. prelepi psi, al krhkog zdravlja

:(

Link to comment

Bostonac je terijer, iako je u devetoj FCI,grupi prepametan i očuvanog zdravlja. Osim izgleda nema mnogo veze sa francuzima. Takođe ima gladijatorskuistoriju kao pit i staford, znatno kraću ali je ima.

Edited by zmanic
Link to comment

Bio danas kodjoš jednog imalaca zverova. Bagovao mi telefon a i mrzi me da slikam. biće nešto sledeći put.

 

I baš smo pričali o donošenju odluke i uvodjenju ljubimca u domaćinstvo.

 

Dobre teme smo pokrenuli.

 

Jeremija i ostali, kupi psa ili udomi (bolje udomi) svejedno, ali, pas/mačka, etc, nije igračka, nije ukras, nije simbol...

to je živo biće, kao ti i ja, i treba ga tako tretirati, i prihvatiti odgovornost.

Link to comment

Jeremija, stvarno, nemoj se zajebavati ako nisi spreman da mu svaki, ali svaki dan pokloniš par sati pažnje.

I to dobro raspoređene tokom većeg dela dana.

 

Znači nema ono, prošetao sam te, nahranio, i miran sam do sutra. Nego lepo u toku dana da se rasporede i šetnje i hranjenje, i vežba, i igra.

I tako narednih 10-15 godina, znači treba uzeti u obzir i moguću promenu životnih okolnosti (dolazak bebe, selidba iz kuće sa dvorištem u stan, promena obima obaveza na poslu...), odlaske na godišnje odmore, poslovna putovanja...

Edited by JozoMujica
Link to comment

ajd ne preterujte....ako ima kinte moze u hotel da ga ostavi ili placa nekog da mu seta i hrani psa dok nije tu. pa nije to robija...

Edited by mustang
Link to comment

ajd ne preterujte....ako ima kinte moze u hotel da ga ostavi ili placa nekog da mu seta i hrani psa dok nije tu. pa nije to robija...

 

Nisam rekao da je nemoguće, već da se spremi na sve to. Ljudi često ne razmišljaju o tome kada uzimaju psa, a to je i te kako realnost.

Gledao sam jednog jadnog šnaucera izbačenog na ulicu jer je došla prinova iz stana zgrade preko puta moje kuće, hranio i skidao mu krpelje dok se vlasnici nisu odselili par ulica dalje u kuću sa dvorištem i ponovo ga "preuzeli".

Link to comment

Ljudi ostave dete, a neće psa.

 

 

 

Bez brige, bez obzira što mogu biti itekako opak, ne iživljavam se na životinjama (pa ni na ljudima koji nisu zaslužili), i nemam nameru da to menjam.

 

 

Inače sam vrlo strpljiva i promišljena osoba, tako da će svi aspekti biti uzeti u obzir pre donošenja odluke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...