Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

Izvođenje među druge pse kreće DVE NEDELJE posle zadnje revakcine. Danas mnogi požure sa vakcinacijom da bi što pre prodali štence. U principu, ako je sve rađeno po propisu, kuja vakcinisana u graviditetu, prva vakcina, polivalentna, ide sa 8 nedelja, pa dve revakcine do 12 nedelje, pa je štene za šetnju tek sa 3,5 meseci,odnosno oko 16. nedelje.

Ako je kuja vakcinisana u graviditetu nema potrebe za vakcinacijom pre 8. do 10. nedelje starosti.

Edited by zmanic
Link to comment

onda mogu da pretpostavim da je moj pas potekao od majke koja je bila vakcinisana jer mi je njen vlasnik rekao (marinac i pandur u penziji- hocu reci, treba da mu verujem na rec) da cim uzmem Ivana moze napolje jer je napunio 10 nedelja.

 

imace 3.5 meseca u nedelju :)

 

sinoc nam je bila u guzva u stanu..nestade on ....

danas ostaje prvi put sam u kuci....ja sam moje cipelice i kablove digla...

 

dovukao je roze plisanog iz svog kreveta. sam se popeo na nas :) srndac moj :D

Edited by mustang
Link to comment

Nema tu sta da se veruje ili neveruje, ozbiljan vlasnik otvara odmah knjizicu vakcinacije u koju vet. lepu etikete sa vakcina i tako prodaje ili predaje stene. Ako nema toga vredi ponoviti celi postupak, od ciscenja od crevnih parazita do krajnje revakcine.

Posavetujte se sa veterinarom - ozbiljnim.

Edited by zmanic
Link to comment

ja kad sam dobila ivana, dobila sam i pasos sa prvim vakcinama i vetarinara i jos neku papirologiju ako hocu da ga registrujem kao odgajivac.ma imam super veterinara, zna sta radi. ima odlicne reviews na yelp i drugarica vodi njenu macku kod njega godinama.

 

ma sve je okej. nema parazite...gledam :)

 

i ne lepe ovde etikete kao kod nas..nego stikliraju u taj pasos.

 

btw. juce se u parku jurcao sa plavim pit bulom, odlicno gradjen, dok pit bulova sestrica (neki mesanac mesanca...mali zuti cupavi pas) nije postala posesivna i napala ivana da ostavim njenog strvina brata na miru! :) kako izgled moze da vara :)

Edited by mustang
Link to comment

Ako te nekad iznervira vlasnik tog pita, pošto smo mi po defaultu prepotentni vlasnici, slobodno mu šapni na uvo da "plavi pitovi NE postoje".

Edited by zmanic
Link to comment

ma jok, skroz je kul lik, jos je rekao da se pazimo te male jer je overprotective :lolol: ...ovde u kraju  su  sa pitovima vise normalni od nas ostalih...ovi sa malim psima, civave i te kombinacije su neki nadrkani vlasnici...

 

to sto ja nemam poverenja da imam pit bula je vise u sebe kao vaspitaca nego u njegovu potencijalnu agresivnost. muz samo cekam kada ce da kaze da odlazi jer smatra da sam previse tolerantna 'majka' ...

 

komsinica ima dva pita, maze nevidjene...ali kao sto je ona ceo zivot sa tom vrstom, tako sam i ja sa bretoncima. mi smo jedno :) kao sto ste ti i tvoj pas :)

 

cak i u animal shelterima pise im na kavezima blue pit bull

Edited by mustang
Link to comment

 muz samo cekam kada ce da kaze da odlazi jer smatra da sam previse tolerantna 'majka' ...

 

 

E, nemoj to majka, čak ni sa navodnicima, mnogo glupo zvuči. Kuče je kuče.

 

Link to comment

jbga, raznih nas ima....skinucu navodnike da se bolje razumemo: za mene je to kuce moje dete, kuce, beba, maza...moje. mozda  zvuci preterano ali tako se osecam. dok sam bila mladja, nase kuce sam dozivljavala kao sestru...valjda je zato zivela 17 godina jer je bila punopravni clan lude porodice.

 

ima nas raznih :) please respect that :)

 

 

ispravi me ako gresim da se nisi slozio sa mojim stavom kada sam rekla da razumem kada ljudi ostave dete ali ne razumem kako mogu da ostave psa kojeg su uzeli. i to su pitanja na koje ce svako od nas da drugaciji odgovor, gde je svaki odgovor tacan pri tom.

 

 

pri tom, da imam dete, decu, verujem da bih i njih vaspitavala da se sami vaspitavaju ili kroz igru da ih osposobljavam kao ovu balerinu sto imam.

Edited by mustang
Link to comment

Ne zvuči glupo, zovite se kako god hoćete međusobno. Kućni ljubimac odgovori  stostruko na čovekov stav da je punopravni član u kući. Ja drugačije ni ne bih umela.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...