Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

Ne zvuči glupo, zovite se kako god hoćete međusobno. Kućni ljubimac odgovori  stostruko na čovekov stav da je punopravni član u kući. Ja drugačije ni ne bih umela.

 

Pa ni dedu koja je punopravni clan u kuci ne zoves "sine".

Da ne pricam o tome da pas/macka ne treba da bude punopravni clan u kuci, al dobro, kako hocete.

Link to comment

to svako odlucuje za svoju kucu, zar ne.

 

ja svoju nikad nisam zvala cero, niti sam joj se obracala sa dodji kod mame, al sva briga koju sam brinula oko nje, jel piskila, kakila, jela, jel zdrava, jel se igrala, jel cista, jel joj dosadno, jel srecna, jel prosetana, jel isla na sport, jel se druzila s drugim psima, jesam je dovoljno volela, i tako dalje, pa i na kraju, kad sam joj pomogla da zavrsi zivot, sta je to nego roditeljska briga. 

Link to comment

Pas je ravnopravni član porodice, kao i svi ostali članovi.

 

Sad, jbg, obično se ispostavi da su neki ravnopravniji od drugih, ali za to je Orvel kriv a ne pas.

Link to comment

Radite kako hoćete, ali ne slažem se, niti je to pitanja "dogovora" ukućana.

Fantaziranje o psećoj ljubavi prema ljudima donelo je mnogo zla i psima i ljudima. Pas nije ljudsko biće, nema ljudske nagone niti um. U mnogim stvarima gde su čula i instikt u prvom planu u velikoj prednosti su nad nama. Ali, činite im veliku nesreću poistovećujući ih sa ostalim članovima porodice.

 

Antropomorfizirajući pse samo nepotrebno opterećujete sebe i svoju savest. Psi ne vole na ljudski način.

Pas je u stvari oportunista i sve čini pre svega sbog sebe i svoje dobiti. Naravno da vas doživljava kao deo nečega svoga, ali ne porodice već hjegovog čopora u kojem su mesta vrlo precizno hijerarhijski dodeljena i u kojem se za mesto bori i očuvano mesto brani čeljustima, ako treba.

 

PS

Slažem se da psiha pasa niti životinja nije dovoljno istražena i da je mnogo dubja, ali na nama za sada ne mnogo blizak niti razumljiv način. Dok se ne pojavi neki kučeći Dr Jung nemam razloga da menjam mišljenje.

Link to comment

Pa ne poistovećujem ga ostalim članovima porodice niti ga antromorfizujem, nikakve takve budalaštine. 

Samo tvrdim da je pas, kućni ljubimac, član porodice, ima svoje mesto u njoj. Nije igračka, nije ukras 

Link to comment

Pa ne poistovećujem ga ostalim članovima porodice niti ga antromorfizujem, nikakve takve budalaštine. 

Samo tvrdim da je pas, kućni ljubimac, član porodice, ima svoje mesto u njoj. Nije igračka, nije ukras 

 

Naravno da je clan porodice odnosno copora iz njegovog ugla i da ima svoje mesto u njoj, a to mesto sigurno ne treba da bude ravnopravno dvonoznim clanovima porodice.

Inace, sve + na ovo sto pise zmanic.

Link to comment

pa slusaj, neravnopravan odnos je svakog clana porodice ako cemo po vasoj filozofiji sada...pocev od partnera pa do dece i njihovog (ne)vaspitavanja.

u svakom slucaj svi smo u neravnopravnom odnosu one way or the other.

 

i to je za neku drugu diskusiju. ovde mi se cini najvise kritikujete moj (i slicnih meni) odnos prema mom psu. kako mogu sebe da zovem majka i njega bebom...kome takve stvari mogu da smetaju ako samo emituju ljubav, pripadnost, srecu na kraju krajeva? razumem da je zivotinja, zasto se zivotinja ne moze voleti svim svojim bicem? mi nismo uzeli psa da bi nametali ko je alfa zenka/muzjak...nego nama je psihicki potreban pas (oboje smo odrastali u stanovima sa njima i stvarno nam fali taj odnos) fale nam psi po setnjama, putovanjima, zezanju po plazama, planini, upoznavanju sa drugim kuckarima, ...jednom recju... sreci. ivan ima 3.5 meseca, vec sada pokazuje zdrave znake pripadnosti i nas da kao stiti, rezervisan prema ljudima i zeljan da se igra sa drugim kucicima. muza naravno slusa po komandi. i razumem da je njihov zivot kraci od naseg...i da je pas...sve to stoji ali ljubav koju imam ne moram da stedim prema njemu :) that's all  :)

isto takav odnos imam i prema prirodi i deci. ogroman respect za nesto sto je cisto, neiskvareno i od cega ovaj svet zavisi.

 

kaze zmanic da je pas oportunista...pa ko nije? pa neka ga neka proba .... ja volim svoj komfor, cik mi ga nagazi. pa necu da ti dam. kako mogu?!

naravno i priroda vrste pasa je drugacija. bretonci su dobrice, retko kada tvrdoglavi, nisu zlopamtila, druzeljubivi su, vole da se igraju, mazni...malo vise su hiperaktivni i traze da se istrcavaju..dok ne napune 2 godine...posle je sve lakse...

 

jednom sam iz neke supe na zvezdari uzela napustenog i neuhranjenog pit bula, sav u oziljcima...pitaj boga sta su radili sa njim...ajd sto sam se isplakala ko konj kako su mogli tako da ga ostave..bio je kost i koza....on je magarac posle nedelju dana krenuo da skace na krevet da spava sa mnom i sa ajom....samo dole na noge...jer gore nije bilo mesta :) i kada idemo u setnju ...on je isao pored nas, ne daj boze da nam neko pridje...bio je overprotective...trebalo mi je dva meseca da se naganjam sa njim da se opusti i ide i trci okolo a ne da stoji pored mene i motri...nema lepse stvari nego kada nekog pa makar i psa oslobodis straha i naucis ga da bude svoj :)

Edited by mustang
Link to comment

Ma niko nije rekao da ne treba da volis psa svim svojim bicem, i ja volim svog, nije to nista cudno.

Meni samo malo spooky zvuci postavljanje relacije dete-majka izmedju psa i vlasnice, ali opet kazem, svako neka radi kako misli da treba. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...