Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

kako se porede black sails, vikinzi i got, po kojim parametrima. pitam za druga...

Vidim na forumima a i uzivo ljudi porede te 3 serije,pa podsvesno i ja to cesto radim,sto nije besmisleno.

Edited by Milošica
Link to comment

Black Sails je opaka serija.Dosta bolja od Vikinga i GOT.

 

Nije bolja ni od jedne ni od druge. Vikinzi su mi nekako ozbiljniji samim tim što se delom bave istorijom sa mnogo više dobrih likova, GoT je jbg got, sto mana, ali je priča toliko dobra da smo mogli i mi odavde da režiramo i da se gleda. 

Ali dobar je black sails, i rado ga gledam. 

Link to comment

sto ne bi stigao da napravi barut? pa svakako je to sto je radio bilo ilegalno. mogao ga je roknuti posto je napravio barut, kad je vec pobio tolku nejac i radnike i seljake.

nije smece, al je max 6/10 a izgledalo je da moze biti i 8,5/10.

Pa kada da stigne?

Upravo zbog toga nije ni isplovio.

Imao je i raspravu s hemicarem da je nemoguce napraviti toliko baruta za tako kratko vreme.

Na kraju su uposlili sve one ljude da se barut pravi 24/7.

Plan je bio da napravi zeljenu kolicinu, ukrca na brod i isplovi u zalazak sunca.

Otprilike kad se sve zavrsavalo i delovalo da ide po planu, oni su mu razjebali brod. Los tajming po njega. + je sestra ubila onog muza alkoholicara pa je i oko toga gubio vreme.

Nije postojalo tu neko vreme izmedju napravljenog baruta i razjebanog broda, da je on mogao opusteno da ga ubije i pobegne na brodu. A ubiti ga pre zavrsenog posla nije imalo smisla i samo bi bio u problemu. Nejac, radnici i seljaci nemaju tu tezinu kao kad ubijes facu kakva je Sir Strejndz.. onda bi imao celu Englesku za vratom i ne bi mogao da obavi zamisljeno.

 

Ni meni se nije dopao kraj, i fali mi to da Hardijev lik bude malo vise objasnjen, ali neke stvari koje predlazete jednostavno nisu mogle da se odigraju a da budu bez posledica po njega.

Link to comment

Znam da je pravio u ilegali.

Ali bi ubistvom Strejndza navukao sve na sebe.

Ovako je opet imao nesto lufta i mirniju situaciju oko sebe, nego da se odlucio za takav potez..

Gotovo je sve islo po planu, zajebao ga je tajming raznesenog broda, inace je mogao mirno da isplovi bez mnogo bure.

(A treba spomenuti i izdaju onog lika sto mu je cuvao sina.. i on mu je malo otezao posao)

 

Mrzim Tapatalk -.-

Link to comment

Black Sails je opaka serija.Dosta bolja od Vikinga i GOT.

To je zbog klanice sad u svakoj epizodi IV sezone.

 

U III sezoni su ga baš tupili u beskrajnim dijalozima o lokal patriotizmu svih aktera prema ostrvu Nasau.

 

Vikinzi su u prednosti zbog istorije, GoT zbog euforije oko knjiga i maestralne prve sezone, dobro pogođen kasting...itd. Dobri su sejlsi, ima tu nekih navnih obrta kada glavni akteri izbegnu bezizlaznu situaciju. Gledljiva serija, dobra scenografija, gluma prosek. Teško da će dostići popularnost kao pomenute serije.

Link to comment

Gledam sve tri i odlične su. Nisu poredive.

BS nema slabu epizodu, a kamoli sezonu. Najviše mi se svidja što je sve jasno i logično, nema onog "šta mi je promaklo i kad" osećaja. Tačno se zna šta kog pirata pokreće (ljubav, mržnja, osveta, zlato ili sve zajedno uglavnom)

 

Eni je do kraja carica, moj pirat br 1 je bio Čarls Vejn, jedva podneh kad... Tjah preko fona ne umem ni spojlere ni da kačim slike

????

Edited by Sara
Link to comment

bitno da je jebo sestru i da na kraju kaze mi smo amerikanci.

Hahaha, sad pročitah šta si napisao. Ispada da je to najlogičnije od svega, dok je jebo bio je englez, posle je amer ????

Link to comment

serija. a daj i neki film, nece da se baci :)

nije hbo i nije fikcija al eno stavili su na iplayer (trebalo bi da je jos tamo) cela serija oj: made in america. meni to najbolja serija u poslednje vreme. 

Link to comment

nije hbo i nije fikcija al eno stavili su na iplayer (trebalo bi da je jos tamo) cela serija oj: made in america. meni to najbolja serija u poslednje vreme. 

 

hvala, svakako cu pogledati. potpuno sam bila zaboravila na to.

 

Probaj Gomoru a ako bi nesto light meni je super legao Bored to Death.

 

gledala sam i jedno i drugo :) gomora je sasvim ok, a bored to death mi je jedna od omiljenih serija. ne razumijem zasto je ukinuta poslije samo 3. sezone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...