Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

O serijama

Featured Replies

Pogledah konačno Sto godina samoće. Pa lepo je baš, prijatno sam se iznenadio. Popratili su priču, nije naravno prikazan svaki detalj ali drže se knjige. Kamera je super, stalno u pokretu pa imam utisak da dosta doprinosi dinamici. Sem toga serija izgleda kao da je snimana u prošlom veku, nema nikakvih modernih sranja, napucane kolor korekcije, spotovske montaže i specijalni efekti su baš suptilni. Naravno da je nemoguće preneti ludilo i haos iz knjige na ekran 100%, ali mislim da su uradili odličan posao.

Sledeći na spisku je Meda.

Edited by igoraki

  • Replies 23.4k
  • Views 2.2m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • ultra plasticni
    ultra plasticni

    najebo si

  • Search mi ne pomaže pa ne znam jel su bile spominjane dve švedske serije, alska mig i love and anarchy. Dajte mi znak ako nisu da krenem sa hajpom.   https://www.imdb.com/title/tt9325320/

  • copkillah
    copkillah

Posted Images

Deceniju izbjegavam The Blacklist, nisam siguran zasto, i sad se pravo navuko. Jos samo 200 epizoda fantom

6 hours ago, kipo said:

Deceniju izbjegavam The Blacklist, nisam siguran zasto, i sad se pravo navuko. Jos samo 200 epizoda fantom

Izdrzi do kraja!!

Ja uhvatio par slobodnih dana pa resio da pogldam neke serije koje mi stoje na čekanju poodavno.

Prvo sam dohvatio Residence koji je odlično napravljen. Odlično napravljeno, odlično izvedeno. Sve kako treba.

Vidim da je seriju pravio neki Paul William Davies pa sam pogledao šta je još uradio.

E sad, Residence je ocenjena sa 7.7 na IMDBU, isto kao i druga njegova serija - Scandal - koja ima 6 sezona, što je još jedan razlog zbog koga sam uleteo u ovo - i debelo se pokajao.

Serija je prosto glupa - čak i za guilty pleasure je preterano dosadna. Uspeo sam da izdržim prve četiri epizode ( i to samo zato što imam pravilo da moram da odgledam tri epizode neke serije da bi mogao da steknem neki utisak) i nisam mogao dalje. Nemam ništa protiv klišea i angažovanosti ali ovde sve to vrišti i isteruje oči iz epizode u epizodu. Kako je ovo doguralo do šeste sezone, ja ne znam.

Da se vadim - pustim onaj Untamed - pa se smorim još gore. Ja mnogo gotivim Erica Banu i Sema Neila, al ono je prosto mnogo razvučeno sa najglupljim raspletom koji sam video u skorije vreme.

Na kraju sam pustio Squid Game - mislim se, dobro to mora da vozim prva sezona je baš legla - i, opet ništa, od svega je dobar samo kraj. Bukvalno zadnja scena vredi. Ostalo je za zaborav.

Došlo je dotle da sam morao da plaknem oči i mozak sa par starijih filmova - Stigmata, Salvador čisto da se podsetim kad je sedma umetnost još imala smisla.

PS Blacklist je moj guilty pleasure - Spider je kralj. rozle

Skinula ER, trebalo mi nešto poznato, comfort iz nekog dugog vremena (medicinari, advokati, panduri žanr) ... Jebiga, čitav taj medicinski žanr sjebaše sa Grey's Anatomy (sa mekdrimi i ostalim sranjima) a tako je moglo da bude dobrih serija da se radilo po šablonu koji je postavio ER, brzo, akcijom nabijeno sa minimalnim uplivom sapuna (taman toliko koliko treba). Ovaj novi "nastavak" sa "dr Karterom" (Pit) je još u fazi ajd, videćemo...

Stigla do sredine sedme sezone, sad malo već popušta kvalitet i doslednost formule koja je postavljena na početku, polako odlaze glavni likovi - Kluni, Dobra žena, sad će i Erik la Sal, Dr Mark Green ... stigao Višnjić ... (smena generacije) no i dalje je, po meni, to najbolja bolnička serija ikada.

Ako ništa drugo zabavna je i igrica "spot the celebrity" u nekoj cameo ili maloj ulozi ... sad u prošloj epizodi koju sam pogledala i Seli Fild i James Belushi, pa i mlađani Sam Winchester ... gomila danas veoma skupih glumaca je protutnjala tu za tih 15 sezona kao regularni likovi ili kao gosti.

55 minutes ago, hansolo said:

Ovaj novi "nastavak" sa "dr Karterom" (Pit) je još u fazi ajd, videćemo...

Hvale ga.

Ja sam se sablaznuo još od nekog Good Doctor-a ili tako nešto - neki momak sa posebnim potrebama koji j Haus za medicinu. Ogailo mi i život i profesiju. vesala2

Docicete polako do

Schwarzwaldklinik.jpg

D

16 hours ago, steins said:

PS Blacklist je moj guilty pleasure

Da li sam navikao ili sta li, druga sezona se pretvara u klasicna CSI-like desavanja, timski rad, nezanimljive licne price... ali i dalje sasvim ok za epizoda pred spavanje.

50 minutes ago, kipo said:

Da li sam navikao ili sta li, druga sezona se pretvara u klasicna CSI-like desavanja, timski rad, nezanimljive licne price... ali i dalje sasvim ok za epizoda pred spavanje.

Pazi serija je glupa, ali zabavna.

Relaks.

9 hours ago, kronostime said:

Docicete polako do

Schwarzwaldklinik.jpg

D

i Dr. Udo

19 hours ago, steins said:

Hvale ga.

Ja sam se sablaznuo još od nekog Good Doctor-a ili tako nešto - neki momak sa posebnim potrebama koji j Haus za medicinu. Ogailo mi i život i profesiju. vesala2

Kako meni ide na kurac to glorifikovanje autizma koji u 99,9% slučajeva nije ni blizu tako cool i sexy.

The Pitt se inače većinu vremena sasvim dobro drži i jeste nešto najpribližnije ER--u, ali na kraju ipak potpada pod uticaj Grey's i House, što značajno kvari utisak.

Koliko su te dve serije osakatile žanr medicinskih drama, to je neverovatno.

Edited by Halvard

@goofs odgledao 4 epizode Dexter: Resurrection, dobro vozi. Nema onoga čega smo se plašili, da će da ožive zlikovce iz prethodnih sezona. Jedino me je iznerviralo predstavljanje, probanja skupih vina i klasična muzika u pozadini, sav taj luksuz i genijalni ludak su mi baš onako kliše, ali ostalo je dobro. Biće pičvajz u petoj, za dalje ćemo videti...nadam se da neće da useru.

Da, vidim i da ga širom neta hvale, kao da je malo glupavo, pogotovo u početnom delu koji je morao da anulira New Blood, ali da je mega napeto i zabavno. Možda se ipak nakanim da pogledam kad izađe sve.

10 hours ago, Halvard said:

Kako meni ide na kurac to glorifikovanje autizma koji u 99,9% slučajeva nije ni blizu tako cool i sexy.

The Pitt se inače većinu vremena sasvim dobro drži i jeste nešto najpribližnije ER--u, ali na kraju ipak potpada pod uticaj Grey's i House, što značajno kvari utisak.

Koliko su te dve serije osakatile žanr medicinskih drama, to je neverovatno.

Ne znam, meni Grejs anatomi nije legla iz nekog razloga. Nisam se ni udubljivao u nju. Mislim da sam odgladao možda 10ak epizoda prve sezone i to je to.

A Hausa sam gotivio jer sam ga gledao kao Blacklist - odnosno gledao sam prvo Hju Lorija pa onda sve ostalo tako da ga i ne doživljavam kao neku medicinsku seriju.

Inače - Pitt sam odgledao jedno 9 epizoda i glavni utisak mi je tačnost medicinskih procedura - isto kao u ERu koji je baš onako bio tačan.

Daleko najbolja serija koju sam odgledao na temu medicinskih drama je Krank:Berlin

Jedna evropska odličnost.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.