Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

9 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

U prvoj sezoni su lutali malo koliko treba da bude ozbiljno, koliko komicno. U drugoj su pronasli pravi balans, uigrali se, plus je zanimljivija tematika..

 

Naprotiv, prva sezona je maestralno drzala balans izmedju humora i 'ozbiljne radnje' uz mnostvo odlicnih likova.

Druga je mnogo slabija i po zahvatu i po humoru i po likovima uz mnogo stereotipniju pricu.

Link to comment

Andor izgleda kao da su ovi što su pravili sve od Star Warsa od kupovine od strane Disney-a seli za sto i rekli "ajmo sada sve drugačije".... Duboka, detaljna, ozbiljna priča, odlično napisana, sa kompleksnim dijalozima, uz gomilu dobrih likova. Posebno mi se dojmi Dedra, razbija. Imperija i njeni mehanizmi prikazana bolje nego u svim dosadašnjim filmovima, akcenat je na priči i glumi, prosto mi je neverovatno ovakvo nešto od disneya sa obzirom šta smo sve gledali. Gadžeti, enterijeri, eksterijeri odlično dizajnirani a ne preakcentovani, odaju utisak realnosti, kao da takav svet stvarno postoji. 

 

Sve u svemu - odličan.

  • +1 1
Link to comment

samo su našli ozbiljne kreativce i sklonili se da ne smetaju. showrunner tony gilroy ima mislim oskara za najbolji originalni scenario (michael clayton), a brat dan je jedan od pisaca (nightcrawler, prvi film koji mi padne na pamet kao pričamo o modernim remek-delima)

 

to je prilično sve što ove franšize treba da rade, dovuku ozbiljne ljude i daju im odrešene ruke. nekad bi bilo hit, nekad miss, ali u globalu bi bilo dosta zanimljivije od marvelovih komiteta. mali problem je što publika ne traži previše umetnosti u svojim franšizama, niti je nešto posebno nagrađuje i kad je ima.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...