Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Stvarno to ide ponovo? Sve sa Grisomom i onom njegovom ružnom devojkom ili su novi likovi?

Njih dvoje su bili samo u prvoj sezoni (svi ostali likovi su novi), a sad u drugoj je tu Katrin.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment

maločas smo žena i ja završili gledanje serije "sanjalica" na pikboksu. o životu i radu danske književnice karen bliksen, široj publici poznatoj kao autorki knjige po kojoj je snimljen film "moja afrika"

 

zanimljiv prikaz tog međuratnog doba, danskog društva više klase uz dobar prikaz karaktera karen. u jednom momentu sam pitao ženu na osnovu čega je "sanjalica" kada se radilo o vrlo odlučnoj, samosvesnoj ženi. pa, sanjala je farmu u africi, sanjala je fondaciju pisaca na imanju na kome je rođena. pogledajte ako vas ne mrzi i ako vam je dosadilo da prebrojavate ubijene, premlaćene, silovane...... u raznoraznim krimi serijama.

Link to comment

Bas juce zavrsio Engleze. Lep je i lepo sve to izgleda. Radnja i detalji im nisu bili prioritet, to je ocigledno. Vestern - imamo dobre i lose i dobri sjebu lose. Svakako zanimljiv za odgledati

Edited by Lezilebovich
  • +1 2
Link to comment
On 10.12.2022. at 15:06, Nebojsa said:

ne mogu da budem objektivan kada je ova serija u pitanju, samo 1 utisak - fenomenalno!
kraj prve sezone je bio malo over the top, no pripovedacki momenat/ritam je nesto najbolje sto sam gledao na tv-u jos od wire-a. neke replike su mi vec sada antologijske, cetvoro ljudi koji iznose glavni teret - oldman, kristin skot, saskia rivz i lauden - briljantni - masters of craft!

sam milje, tj. kako funkcionisu tajne sluzbe, odnosi medju zaposlenima, te izmedju same sluzbe i politicke elite, toliko dobro docaran, tj. realno predstavljen da (i pored tipicno britanskog zajebantskog potpisa) moze da isparira jednom le bureau...

za kraj - ovi rusi u drugoj sezoni su je-zi-vi! :D

Da se pridružim ekipi obožavalaca, potpuno uživanje od serije u svemu. Sad jedva čekam ove poslednje 2 epizode, gde otkrih seriju dok nije sve prikazano pa me sad uhvatio neizdrž. Gle, i Djura u jednoj epizodi :)

  • +1 1
Link to comment

Odgledao Station Eleven, još jedno neopevano đubre.

 

Mislim jeste opevano, guslaju idioti kako je u pitanju "a beautiful vision of a plague-ravaged planet", ali stvarnost je bitno drugačija.

 

Kao i kod onog Peripheral sranja, radi se o adaptaciji knjige koju nisam pročitao - razlika je u tome što ovde ni ne želim da pročitam knjigu. Kažu mi ljudi da valja, ali nešto sumnjam na osnovu ovog što sam video na ekranu.

 

Traljavo, pretenciozno, očajno koncipirano, slabašno dramatizovano, još gore motivisano... uspeli su da mi ogade apokalipsu svojim beskrajnim jurenjem vajba na uštrb priče.

 

1/10

Link to comment

Uh, moram samo jednu scenu da prepričam jer nudi etički katastrofalan zaključak kad je u pitanju stvarni svet i pandemija.

 

Sve se raspada zbog nekog gripa, ništa ne funkcioniše, svi su u fazonu "propast sveta", jebiga - ali ne panično nego onako melanholično, lutaju aerodromima ili hotelima, ne misle ni o preživaljavanju ni u pomoći bližnjem svom.

 

Ali eto, na jednom aerodromu negde u Mičigenu, vanredno sleteli putnici iz nekog aviona na kom, gle čuda, niko nije bio zaražen. I izolovali se, neće da idu nigde, svugde preti zaraza - sede na tom malom aerodromu u Prćilovcima i jedu čokoladice iz automata. 

 

I tu sad sleće još jedan avion, navodno pun bolesnih putnika, i niko ne zna šta da radi sa njim. Službe ne postoje, medicina ne postoji, karantin ne postoji, raspad sistema - postoje samo zdravi ljudi koji se plaše bolesnih. Odluče da ne urade ništa, samo danima i noćima debilno gledaju u avion koji nepomično stoji na pisti, dumaju kako su "svi putnici tog aviona heroji".

 

A zašto niko od njih ne izlazi? Pa zato što je bivša žena od gej ortaka pokojnog glumca koji se zatekao tu na aerodromu, u želji da mu pomogne, iz Malezije uspela da dobije na telefon pilota tog aviona na kom ima zaraženih, i zamolila ga da ne otvara vrata :isuse: Da sedi tu u avionu dok ne crkne, zajedno sa par stotina ljudi od kojih je neko možda zaražen. Jer znate, na aerodromu su svi zdravi a među vama ima bolesnih a bolest je smrtonosna. (Ubedi ga tako što mu ispriča potresnu priču kako je njena famiija izginula tokom neke oluje od strujnog udara koji ih je sve drmnuo kroz vodu, ona jedina preživela jer je kao dete sedela na šanku. Pa mu kaže "ti ljudi na aerodromu, oni su sad na šanku".) I on je posluša, zaključa sve izlaze (magično, pritiskom na dugme), osudi sebe i sve putnike i posadu na smrt. 

 

To je opisano kao izuzetno plemenit čin, to ubeđivanje ljudi da izvrše masovno (samo)ubistvo kako ne bi potencijalno ugrozili nekog drugog.

 

To je zamisao autora za hendlovanje pandemije: izolujte bolesne i pustite ih da crknu.

 

Ja bih slao u zatvor svakog ko to stavi na papir, snimi, i objavi na Netfliksu da ljudi gledaju.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...