Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

The English je pravo otkrovenje. Retko se na ekranu može videti toliko krvave brutalnosti u nestvarno lepom ambijentu. 

A pre neki dan naletim na neki stari vestern sa Džimom Stjuartom , dešava se u doba zlatne groznice negde u  pustoši Jukona, tako bi tebalo, a tamo svi skoro pa fini lepo vaspitani, kurve gospođe, grad Doson skoro urbanistički sređen i tako.

Edited by Arkadija
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Pridružujem se pohvalama za Slow horses.
Zbindžovali prvu sezonu.
Odlični svi.
6 epizoda taman mera.



....shiit has hit the fan.

G. Oldman u drugoj jos bolji.

  • +1 1
Link to comment

morao sam da pogledam the english nakon brojnih preporuka ovde, te prilicno dobrih rivjua po kredibilnijim sajtovima...

i ne da mi se nije svideo, nego se ne secam da sam skoro gledao nesto dosadnije, s kulminacijom u poslednjoj epizodi ciji me kraj podsetio na srednjoskolske muke citanja ane karenjine :(.

elem, pocetak je maltene stripovski, rekoh autor resio da se lepo zabavi, no kako je prica tekla dalje pocnem da kapiram da je covek hteo da napravi nesto ozbiljnije, te nesto iskomunicira, a sto je i (nazalost) potvrdio zavrsetkom serije. no, sve je uradjeno ne na trapav, nego potpuno amaterski nacin da je na momente ne samo bolno glupo, nego i beskrajno dosadno. maltene svaki dijalog u celoj seriji je toliko pretenciozan da prosto para usi - hajde da napravimo dijaloge koji zvuce super-kul, a kad ne znamo sta cemo dodamo malo random words generatora (a sto je izgleda i globalni fenomen, gledajuci vecinu novijih sto filmskih, sto tv/series produkcija).

delimicno se slazem za vizuelni dozivljaj, da dodam jos da mi je jedina svetla tacka rejf spal, koji izrasta u jednog nevidjenog cara. (preporucujem trying ko nije pogledao - nesto potpuno drugacije.)

da zakljucim, ako neko hoce da pogleda pravi neo western - warrior dzonatana trupera je za tri koplja bolje stivo od engleza.

Link to comment
4 hours ago, 3opge said:

 

on je dobar u obe ali druga sezona je, na zalost, dosta slabija.

 

 

Meni lezi ova vise Le Kare atmosfera + sasvim solidan Serbedzija pa nisam primijetio neki pad u kvalitetu. Diana i Stendis takodje super ali ostali su daleko ispod prosjeka ili se to cini zbog ovih gromada ili to tako treba biti.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Meni lezi ova vise Le Kare atmosfera + sasvim solidan Serbedzija pa nisam primijetio neki pad u kvalitetu. Diana i Stendis takodje super ali ostali su daleko ispod prosjeka ili se to cini zbog ovih gromada ili to tako treba biti.

 

U prvoj sezoni su lutali malo koliko treba da bude ozbiljno, koliko komicno. U drugoj su pronasli pravi balans, uigrali se, plus je zanimljivija tematika..

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...