Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

34 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Kod te dodele Oskara, a vezano za Kuma, interesantno je sto producent filma nije ni spomenuo Coppolu, jako cudan govor je imao. Ne znam da li su u seriji dali neki kontekst o tome, mene bi to zanimalo..

 

 

Naravno da nisu, jer dodela Oskara kao da ne postoji. 

Uostalom, kao da su autori serije istrošili sve što su imali do pred kraj scenarija, a onda samo zbrzali da završe.

I po meni, previše vremena posvetili mafijašima, kako ručaju, kako se organizuju u udruženje i sl. Ok da je to bito, ali baš nije najvažnije.

 

Link to comment
Jeste krajnje simpatično, ali koliko su se na nekim detaljima zadržavali i previše, toliko su nešto zanimljivo preskočili, npr. dodela Oskara bukvalno je prikazana u 10 sekundi, a Brandovo nepojavljivanje, tj kada je nagradu uzela indijanka i održala politički govor, nije ni spomentuo, makar kao vest koju čita neko u novinama.
Pa spomenuli su. Možda nedovoljno ali je spomenuto.
Na onoj zabavi neko kaže… do parafraziram:
"Jesi video ono obraćanje, ustvari neobraćanje Marlona? Čudno... "







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Treća sezona Atlante kritična, Glover izgleda ne može da napiše ništa što nema veze samo i striktno sa rasizmom. Paper Boi skroz neiskorišćen kao jedini zanimljiv i smešan lik u seriji, ne kontam ni ove epizode posvećene sporednim likovima, sve mi je nekako zbrzano i nedorečeno. Ima po koja dobra epizoda, pa onda promašaj pa u krug.

Link to comment
20 hours ago, Mil@n said:

Treća sezona Atlante kritična, Glover izgleda ne može da napiše ništa što nema veze samo i striktno sa rasizmom. Paper Boi skroz neiskorišćen kao jedini zanimljiv i smešan lik u seriji, ne kontam ni ove epizode posvećene sporednim likovima, sve mi je nekako zbrzano i nedorečeno. Ima po koja dobra epizoda, pa onda promašaj pa u krug.

Slicni utisci, pogube se pomalo u socijalnom aspektu na tim sporedinim epizodama. ali generalno epizode sa Earnom, PPBoi i Dariusom su odlicne, posebno Earnova terapija, PP trip kad upozna Liam Nisona i




naravno poslednja epizoda - Darius perspective; 


 

Spoiler

Kada prica u apoteci kako se anchoruje u stvarnosti da bi znao kad tripuje a kad ne, zena sa kojom prica je njegova keva i ima tetovazu sidra na saci... image.jpeg.517c574e40c07f228204f401cc0f48e1.jpeg

I posle kad ode kod burazera u stan isto odlicna scena... Dres nigerije i sve stvari su stare,  I ja mislim da je sve ustvari Darius u tanku - entire show is a figment of his imagination. 

 




U svakom slucaju originalnije od svega drugog sto radi black generation tamo... Kapa dole

  • +1 3
Link to comment

Ne pricate o istim sezonama :D

Mil@n prica o trecoj sezoni (pretposlednjoj) onoj sto se desava po Evropi, i tu se slazem sa njim, dosta variraju po kvalitetu, i u principu slabija je sezona nego prethodne.

Blojler koliko razumem ti pricas uglavnom o cetvrtoj sezoni (mada je ona epizoda sa Nisamom u trecoj), meni je ona dosta bolja nego treca, jedina epizoda koja mi nije nesto legla je onaj lazni dokumentarac o Dizniju:D, sve ostale su mi bile vrlo dobre ili odlicne.

 

U svakom slucaju kao zaokruzena celina serija drzi jako visok nivo kvaliteta, Glover ima vise talenta za pisanje nego 95% scenarista u Americi, plus taj afro-surrealism koji je furao u Atlanti dodaje na shmeku serije.

 

Generalno fina preporuka za sve kojima se svideo i Louie npr i Louis CK je umeo da ubaci te neke nadrealne momente u svoju seriju.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Blojler said:

U svakom slucaju originalnije od svega drugog sto radi black generation tamo... Kapa dole

bas pricam o ovome sa zenom pre neki dan, a nakon gledanja peel-ovog nope-a - rekoh da li je moguce da ovaj pajser obezbedjuje ozbiljne budzete za svoje polu-imbecilne projekte (pogledao jos i lovecraft country od pre par godina), a 1 super- i multi- talentovani, istinski umetnik - glover, moze samo da sanja o istima.

 

na polovini sam druge sezone, ovo sto sam dosad pogledao je briljantno. ono sto mi je mali problem s gloverom su te njegove off i depresivne crte, pa nema sanse da u cugu pogledam vise od par epizoda. mnogo je zajeban, tj. uspeva na spakuje veliki broj tema u 20/25 minuta i treba stici sve isprocesirati - pocevsi sa slengom, preko x specificnih afro-american culture momenata, da nekada zazali covek sto nema tv fusnota s pojasnjenjima, do sjajnog sountracka (gde opet ima x novih referenci koje treba razumeti.)

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 8.1.2023. at 0:10, maheem said:

Nope, danas sam na Sajnfeldu :D

Nastaviću sutra al očekivanja su mi da neću uspeti pogledati do kraja :)

 

Cetvrta je fantasticna i duhovita za promenu

Link to comment
2 hours ago, Chika Spale said:

Ne pricate o istim sezonama :D

Mil@n prica o trecoj sezoni (pretposlednjoj) onoj sto se desava po Evropi, i tu se slazem sa njim, dosta variraju po kvalitetu, i u principu slabija je sezona nego prethodne.

Blojler koliko razumem ti pricas uglavnom o cetvrtoj sezoni (mada je ona epizoda sa Nisamom u trecoj), meni je ona dosta bolja nego treca, jedina epizoda koja mi nije nesto legla je onaj lazni dokumentarac o Dizniju:D, sve ostale su mi bile vrlo dobre ili odlicne.

 

U svakom slucaju kao zaokruzena celina serija drzi jako visok nivo kvaliteta, Glover ima vise talenta za pisanje nego 95% scenarista u Americi, plus taj afro-surrealism koji je furao u Atlanti dodaje na shmeku serije.

 

Generalno fina preporuka za sve kojima se svideo i Louie npr i Louis CK je umeo da ubaci te neke nadrealne momente u svoju seriju.

Mea Culpa  - ja sam razumeo gospodin Milan da kaze da POSLE trece sezone da se rasplinula prica i krenuo social commentary a ne da prica samo o trecoj sezoni... :riba:

Slican je narrative i u 4toj idu nevezane epizode za glavne junake - meni je to jedna celina, cak mislim da se snimalo u cugu sve. 

 

Link to comment

Evo gledam The English, produkcija je stvarno dobra, posebno mi se sviđaju široki kadrovi, kamera je uglavnom statična ali ne smeta, boje predrkane toliko da u krupnim kadrovima deluje nerealno, kao da je chroma key...tako da sa te strane aplauz, nisam baš siguran kuda ide priča, tek sam na trećoj epizodi, daj bože da uspe sve to da maestralno sklopi u neku celinu, ovako mi deluje konfuzno. Montaža mi je isto čudna, nema mi nekog ritma, previše brza na trenutke bez dobrog razloga, najupadljivije mi smeta u dijalozima, ne mora uvek da bude u kadru taj ko priča, majku mu. Ako su se već trudili da sve tako lepo izgleda, onda su trebali valjda mogli i montažu bolje da urade.

 

 

Link to comment

the offer je radijevo ljubavno pismu albertu radiju, a ima i kuma.

 

debelo ga precenila publika po mom skromnom mišljenju, ali probaću da završim iako mi ne olakšavaju sa ovih 10 epizoda od po sat vremena. valjda će uskoro snimanje filma....

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Bas sam davno citao Bulatoviceve Ljude sa 4 prsta, ali me Copenhagen Cowboy skroz podsecaju na to -  emigracija, kriminalci,  ludaci i svinje 

Edited by Lezilebovich
  • +1 2
Link to comment

loot - skoz ok, tj. neocekivano zabavna pricica s majom rudolf u glavnoj ulozi. milijarderka, koju prevari muz, it mag, nakon razvoda trazi smisao zivot u filantropiji, gde joj pomaze 80 milijardi dolara severance pay-a. svaka slicnost s nekim stvarnim likovima je naravno potpuno slucajna...

 

elem, pregrst simpaticnih likova, lagana pricica, malo romanse, mnogo dobre muzike (nekoliko epizoda me podsetilo na neku zensku verziju ballers-a), adam scott i pazisad - olivije martinez u sporednim ulogama, cine ovu seriju sasvim ok, rekao bih cak prilicno potcenjenu na vecini referentnih portala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...