Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

spot za otvaranje novog sport vision nike shopa u ušću, peva thc, pojavljuje se dost ljudi iz trkačkih krugova, pre svega zmijanac, ali mi se ništa iz spota ne sviđa.

 

jebemti kurac, ovi zasvinjeni promoteri sto bacaju rime deluju bas kao long distans raners.

Link to comment
  • 3 weeks later...

juce otvorila sezonu trcanja na keju

iskustvenim putem dosla do zakljucka da teretana  ima efekta i na kondiciju - prilicno lako istrcala onoliko koliko sam trcala na zatvaranju prosle sezone, a obicno bude da od proleca krenem sve iznova pa dotle doguram za mesec dana

Link to comment

Koliko često perete opremu?

Juče i danas sam isprobao novi top od sintetike,samo sam  ga  potopio u vodu sa sodom bikarbonom i osušio.

da li si ga kupio u srbiji? ako jesi, podeli gde i za koliko novaca?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Evo nekih 7 dana, od kad se prolepšalo vreme, trčim svaki dan 3 kruga, lagano, da malo uđem u formu i skinem koji kg, pa prelazim na hiit, bodyweight vežbe i sprinteve.

Link to comment

Moram da istaknem da sta god da sam trenirala i cime god da sam se bavila/bavim, nista nije imalo bolji efekat (i u smislu topljenja masti i u sticanju kondicije) od jutarnjeg trcanja (uz naravno malo korekcije u ishrani). Sa 2 do postepenog povecavanja na 4 puta nedeljno garantujem da bi svako bio prezadovoljan rezultatima kroz tri meseca.

Neverovatno kako se brzo ulazi u formu i stice kondicija. A tek taj mir i cist vazduh u parku ujutru, mi je nezamenjiv. :) Nisam nikad bila tip za jutarnje vezbe pa jos i pre dorucka, ali za ovo sam istrajala, navikla se i nisam se pokajala...Krenula opet sa treningom od marta, juhuhuuuuu.

 

Posto brojim krugove ne kilometre jer trcim po istoj stazi, radi svoje evidencije, koliko mogu biti tacne one aplikacije na telefonu koje se aktiviraju sa GPS-om? Je li bolje uzeti onaj running meter (ili sta li je vec), sto se zakaci na rame? Gde se moze kupiti?

Link to comment

aplikacije hvataju te krugove, mozes njih koristiti - ako krugovi nisu premali.

(mozda ne uvek, mozda ne 100% ali radi to)

 

za onoga koji hoce da topi masti: nakon treninga se treba uzdrzati od unosenja ugljenih hidrata. svakako treba nadoknaditi vodu (+minerali, u slucaju jakog treninga sa puno znojenja) i eventualno proteine (opet samo u slucaju jakih treninga - za brzu regeneraciju misicnih vlakana).

ako se organizam nauci da nece dobiti ugljene hidrate nakon treninga (bar u narednih 2-3 sata) on ce poceti da ih uzima iz masti. masti su, kod coveka, prakticno neiscrpan izvor energije.  

Edited by Djuro
Link to comment

aplikacije hvataju te krugove, mozes njih koristiti - ako krugovi nisu premali.

(mozda ne uvek, mozda ne 100% ali radi to)

 

za onoga koji hoce da topi masti: nakon treninga se treba uzdrzati od unosenja ugljenih hidrata. svakako treba nadoknaditi vodu (+minerali, u slucaju jakog treninga sa puno znojenja) i eventualno proteine (opet samo u slucaju jakih treninga - za brzu regeneraciju misicnih vlakana).

ako se organizam nauci da nece dobiti ugljene hidrate nakon treninga (bar u narednih 2-3 sata) on ce poceti da ih uzima iz masti. masti su, kod coveka, prakticno neiscrpan izvor energije.

Hvala Đuro ;)

Link to comment

Napadam maraton ove godine, iako nisam baš dibidus spreman. Spremam se od sredine januara, do pre mesec dana je sve išlo čak i bolje od predviđenog, ali onda počele tetive, kolena, grlo, tako da dve nedelje maltene nisam potrčao, vratio nešto kila, ali biće ok za 3 nedelje (napisah jerbo se infantilno motivišem literalmim zabeleženostima).

Link to comment

 

za onoga koji hoce da topi masti: nakon treninga se treba uzdrzati od unosenja ugljenih hidrata. svakako treba nadoknaditi vodu (+minerali, u slucaju jakog treninga sa puno znojenja) i eventualno proteine (opet samo u slucaju jakih treninga - za brzu regeneraciju misicnih vlakana).

ako se organizam nauci da nece dobiti ugljene hidrate nakon treninga (bar u narednih 2-3 sata) on ce poceti da ih uzima iz masti. masti su, kod coveka, prakticno neiscrpan izvor energije.  

 

jel to znaci da posle treninga ne banani, da wheyu, na primer? il zapravo nista ako nije bio intenzivan trening? 

Link to comment

Napadam maraton ove godine, iako nisam baš dibidus spreman. Spremam se od sredine januara, do pre mesec dana je sve išlo čak i bolje od predviđenog, ali onda počele tetive, kolena, grlo, tako da dve nedelje maltene nisam potrčao, vratio nešto kila, ali biće ok za 3 nedelje (napisah jerbo se infantilno motivišem literalmim zabeleženostima).

svaka čast kako trčite januarom. ja povadio krajnike i ako potrčim ispod 15 celzija sledi dve nedelje pauze

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...