Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

A ja bas mislila kako ce svi da daju linkove i po desetak predloga :(

 

Opušteno Djuro ;) pitam samo, jer me konkretno zanimalo za trcanje. Uostalom, zaboravite, nije bi bitno, zaista ne bih da budem okidac ionako olako zarazne forumske paranoje

Edited by Elmer
Link to comment

draga si Elmer, i pametna. nadam se da razumes.

i ja sam se zaleteo, zakacio dva spota a onda mi se smrklo.

 

kako ti ide, koliko (daleko i brzo) trcis? sta ti je cilj?

Link to comment

nabio kilometrazu prethodnih nedelja, vec dva prethodna treninga ne mogu da se sastavim. a delovalo odlicno do tada. 

izgleda da sam se preforsirao, dve nedelje pre polumaratona. ostavicu sat kod kuce. <_<

Link to comment

dve nedelje pre roka, u subotu istrcao prvi polumaraton po zemunskom keju 1:55.

 

potpuno neplanirano i uprkos savetima da se to ne radi pred trku, tj zakazani maraton. sutra bi trebalo da se vratim na stazu.

 

vidimo se u 18.

Link to comment

dve nedelje pre roka, u subotu istrcao prvi polumaraton po zemunskom keju 1:55.

 

potpuno neplanirano i uprkos savetima da se to ne radi pred trku, tj zakazani maraton. sutra bi trebalo da se vratim na stazu.

 

vidimo se u 18.

 

ok je trcati kontrolni polumaraton, dve nedelje pre maratona. zasto bi ti neko savetovao da to ne radis?

Link to comment

burazer, bivsi atleticar, smatra da ne treba da se forsiram i da bi veci dozivljaj bio da istracim prvi put uz ostale trkace, trku i svo ostalo uzbudjenje.

 

od subote nisam potrcao, trebalo je jutros da idem, ali su me vetar i privatne obaveze sprecili, nadam se da cu sutra istrcati nesto.

Link to comment

pa prvi put ces istrcati (CEO) maraton za dve nedelje a sad si trcao samo POLA. zat o i kazem da je POLA odlican trening za CEO, dve nedelje pred glavnu trku.

 

ili nesto nisam dobro razumeo?

Link to comment

nisi dobro razumeo, odnosno ja sam se pogresno izrazio.

 

ideja je da istracim polumaraton. a maraton, dogodine, ako bude strpljenja i volje i snage.

 

moja greska. brkam pojmove polumaraton i maraton as in beogradski maraton. izvinjavam se na stvaranju zbrke.

 

u svakom slucaju moj plan za ovu godinu je ostvaren 2 ndelje pre roka, ko mrkonic u najboljim danima

Link to comment

ahaa...

a onda ti je burazer u pravu  :) lako ti se moze desiti raspad sistema na glavnoj trci.

sad se odmori dobro, trening je u poslednje dve nedelje potpuno nebitan (dovoljno je 2-3 puta nedeljno istrcati po 20-30 min). 

Link to comment

pa nisam planirao  nesto krupno. jutros sam istrcao 9,5 i verovatno jos jednom, dvaput do trke i verovatno manje deonice.

 

posto sam amater, recimo polurekreativac onda imam strah da li cu istrcati odredjenu deonicu. tako je bilo i sa polumaratonom, a burazer mi je dok sam trcao i 12km pricao kako imam polumaraton i da bi to trebalo da bude ok. ni na 15 nisam verovao. koliko cenis da bi u toj nekoj proveri pred maratonsku trku trebalo da istrcim da bi mogao da kazem, imam maraton?

 

mozda je glupo pitanje, ali sam sigurniji kad tako imam neku granicu pa je dostignem. na kraju mi ovaj polumaraton i nije toliko tesko pao koliko sam mislio. naravno, uvek moze da se desi neki peh ili da mi nesto nije dan kad dodje trka, ili bilo koja druga nepredvidjena okolnost. da napomenem da se nisam pripremao po nekom programu nego sam od septembra krenuo dvaput nedeljno plus fudbal koji mi menja sprinteve. polako sam dizao duzinu i onda jedno vreme drzao tu negde izmedju 10 i 12 km po treningu.

Edited by smorenko
Link to comment

Posle 15 dana pauze, u maniru pravog selfdestruktivca napao 30 km i dobih, uz pretrpljene teške gubitke, borbu za tačno 2 i po sata. Meni je jedina frka opterećenje koje zglobovi trpe, havarisano desno koleno i hronični bol u tetivama. Za sad sve to nekako hendlujem, ali pojma nemam šta bi mi donelo još 13 km plus denivelacija terena koje nema u 4 kruga oko ade.

U plućima i mišićima računam da sam maratonu doakao.

 

U svakom slučaju, ja to završavam, ako treba i na rukama.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...