Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

pa nisam planirao nesto krupno. jutros sam istrcao 9,5 i verovatno jos jednom, dvaput do trke i verovatno manje deonice.

 

posto sam amater, recimo polurekreativac onda imam strah da li cu istrcati odredjenu deonicu. tako je bilo i sa polumaratonom, a burazer mi je dok sam trcao i 12km pricao kako imam polumaraton i da bi to trebalo da bude ok. ni na 15 nisam verovao. koliko cenis da bi u toj nekoj proveri pred maratonsku trku trebalo da istrcim da bi mogao da kazem, imam maraton?

 

mozda je glupo pitanje, ali sam sigurniji kad tako imam neku granicu pa je dostignem. na kraju mi ovaj polumaraton i nije toliko tesko pao koliko sam mislio. naravno, uvek moze da se desi neki peh ili da mi nesto nije dan kad dodje trka, ili bilo koja druga nepredvidjena okolnost. da napomenem da se nisam pripremao po nekom programu nego sam od septembra krenuo dvaput nedeljno plus fudbal koji mi menja sprinteve. polako sam dizao duzinu i onda jedno vreme drzao tu negde izmedju 10 i 12 km po treningu.

Ne čekaj sledeću godinu. Tebi je i za ovu falilo eventualno par nedelja. Ima lepih maratona i po kalendarski blagougodnijim meteorologijama. Mada, sa druge strane te razumem. I ja sam insistirao da prvi maraton istrčim u BG. Računam da ću da se infantilno ložim na podršku sugrađana i vizure Kosančića venca. Bez toga antologija nije potpuna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ne čekaj sledeću godinu. Tebi je i za ovu falilo eventualno par nedelja. Ima lepih maratona i po kalendarski blagougodnijim meteorologijama. Mada, sa druge strane te razumem. I ja sam insistirao da prvi maraton istrčim u BG. Računam da ću da se infantilno ložim na podršku sugrađana i vizure Kosančića venca. Bez toga antologija nije potpuna.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo par saveta za beogradski iz licnog iskustva mada si verovatno stazu vec proucio:

 

1. cuvaj se da ne trcis previse brzo prvih 5-7km, dosta ide niz brdo, ali pazi da te padina ne ponese. Vreme koje tako ustedis ce skupo kostati kasnije ako se preforsiras. I j sam to znao i opet te ponese masa i gledaoci i jos si svez. To stigne kasnije na naplatu, npr ovde:

 

2. drugi krug na nbg je mentalno jako tezak, prilike su da ces ostati sam i da nece biti publike. Izdrzi! Eventualno se dogovori da te neko bas tamo ceka i ohrabri. Ja sam slucajno video najboljeg druga iz detinjstva u jurija gagarina kad mi se sve smucilo i to mi je dalo snage da nastavim.

 

3. ostavi mrvicu snage za narodnog fronta i kneza milosa, uspon je sumanut, ali izgleda gore nego sto jeste, to je vec kraj. Cim se popnes videces cilj i onda je gotovo.

 

Zelim ti sve najbolje!

Link to comment

@ burekdzija: hvala, tako sam nekako i mislio.

 

@ kralj: sad nisam ni mentalno ni fizicki spreman za maraton. pogledacu kalendar pa cu videti eventualno nesto na jesen ili opet u aprilu. ti se drzii i neka je sila s tobom :)

Link to comment

@kralj

ajmo kralju, zavrsavas ti to.

ne treba ti vise treninga, samo blago i kratko trckaranje. vise ce ti koristiti da odmoris i oporavis te zglobove/kolena/tetive.

 

@smorenko

nema potrebe za zurbom, nece ti maratoni pobeci. trci zbog svog zdravlja a ne zbog (samo)dokazivanja i dostizanja irealnih ciljeva. (haha, look who's talking  :isuse: )

nemoj trcati 9-10km, veruj mi da nema nikakve koristi od toga. odmaraj.

sretno.

 

 

i ja 18/04 trcim Budimpestu, pola. plan A mi je 1:30 a plan B da bar istrcim licni rekord (1:32). nece biti lako, to je sigurno.  

Link to comment

Cepaj Đuro, meni to vreme izgleda kao da je na rolerima otkotrljano. Alal vera junačino...

 

I ostalima podrška, mada već vidim da će većina da rutinski i uživajući istrči i proslavi.

 

Je l' nosite neku klopu sa sobom? Šećer neki, bonžitu?

Link to comment

ja na polumaratonu nista ne pijem/ ne jedem ali ti bi trebao. 

ponesi, bolje da imas nesto kod sebe nego da ti zafali. sta god da pojedes (cokoladica, bonzita, gel), zali to sa 1.5-2dl vode. kako se priblizavas stanici sa vodom, tako pojedes nesto i to otprilike na svakih 40ak minuta.

hodaj dok pijes, od tih 10 sekundi nista ne zavisi.

Link to comment

Ne zavisi meni ni od 10 minuta, ali baš ne volim da stajem. Planiram da držim oko 11 i po na sat do polovine, pa ću da vidim kako se budem osećao. Računam da bih mogao tim tempom da završim, ali ću videti na licu mesta. Ovih 30 sam istrčao sa prosekom 11,8 ujednačenim tempom. Nijedan split mi nije bio ispod 11, nijedan preko 12,5. Za šećer sam tako i planirao.

 

Ne piješ ni vodu?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

na polumaratonu nista, ni vodu. sat i po se moze trcati bez icega. to zavisi od utreniranosti, temperature vazduha i unesene tecnosti/uglj.hidrata neposredno pre trke. ako bude toplo (recimo +20 stepeni) onda cu morati da pijem, zbog hladjenja. 

 

ne preporucujem neuzimanje vode, pijte koliko god mozete.

Link to comment

Pa to. Naročito što trčiš na puno, puls ti sat i po bije na 80%, u utrobi ti armagedon. Gutljaj vode na svakih 15 minuta bi ti značio (ja za vodom inače nikad ne osećam potrebu, pijuckam na silu). Nego, sad se nosim mišlju da se pred trku bacim na jedan trodnevni UH loading, ali ne znam da li je pametno.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

sad se nosim mišlju da se pred trku bacim na jedan trodnevni UH loading, ali ne znam da li je pametno.

 

ne treba, jedi normalno. veceraj neku testeninu ili pirinac pred trku ali nemoj se prejesti. no alcohol.

dorucak pred trku je vazan ali samo umereno.

 

u tri poslednja dana pij 2-2.5 litre vode dnevno, to ce ti pomoci puno vise od UH loadinga. pola sata pred trku, pijuckaj vodu tako da popijes bar pola litre. iso (koji sadrzi i minerale i UH) je jos bolji. Gatorade, Powerade, Isostar - bilo sta. ali moze i voda+neki slatkis. moze i coca-cola, ako te ne nadima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...