Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Cekaj, vi to ozbiljno za taj fajl sto pisti na svakih 30/60 sekundi? :huh::Hail: Ja sam seljacina i to mi je previse komplikovano, a i nemam mp3 plejer. Probacu da smislim nesto jednostavnije, tipa brojanje u sebi ili tako nesto. U krajnjem slucaju, ne mora valjda da bude tacno 30/60 sekundi nego moze i na osecaj.Sto se tice zagrevanja, kod mene zavisi od vise faktora - da li trcim solo ili u drustvu, da li trcim na savskom keju (koji mi je na bukvalno 20 metara od zgrade) ili na stazi kod mitrovackog zatvora... Na keju cesto bude dosta ljudi pa mi nekad bude bezveze da mnogo mlataram rukama i istezem se, a nekad ne jebem nikog 2%. U optimalnim uslovima mi zagrevanje i istezanje traje od 5-10 minuta. Kod zatvora ima sumica sa napravljenom stazom i tu ljudi uglavnom i dolaze zbog sportskih aktivnosti pa je sve opustenije, mada se tamo nekad zagrevam i jako kratko jer mi treba oko 10 minuta brze voznje biciklom da bih stigao do tamo pa vec dodjem zagrejan. Ipak, ubedljivo najjaci fazon je kad po dolasku snimim(o) neku dobru zensku ili vise istih... onda zagrevanje traje sve dok ona/one ne krene u novi krug i tada krecem(o) sa pracenjem i odokativnom metodom procene zategnutosti gluteusa, nogu itd. :perverznimanijak: :D

Ja letos uzeo Canyon sat bas zbog trcanja i za sada radi OK.
- Zemlja porekla: PRC :lol:
Link to comment
na stazi kod mitrovackog zatvora
treba neko da pomisli da bezish iz bajbokane :lol: ...@ Hustlerma, lakshe mi je da skinem plastikaner klincu sa shtopericom (naravno) i reshen problem...mada ovo sa snimanjem reci umesto brojanja nije loshe: na svakih 30sec npr. trchi konjino :lol:
Link to comment

hehe, ja sam u mikrofon onako motivaciono izrecitovao 'brzo, brzo' i umirujucim glasom 'polako, polako' pa to sve smixovao sa fugaziima i replacmentsima. strasno je koliko imam slobodnog vremena

Link to comment

Manijaci jedni, nateraste me da probam to HIIT sranje. I još sam preživeo, mada što Gli reče, znoj u potocima, što je valjda dobro, ona sada već standardna deonica optrčana sa sve tim lipsavanjem. Ne mogu da garantujem da li sam tajming za džoging deonice odradio kako valja, obično bih sačekao da se srce malo smiri (ali ne mnoga), pa onda udario u ono što se kod mene zove sprint :D Nema nekih posledica, samo da ne naleti interventna i priupita lika sa kapuljačom od čega beži. Probaću da ukopim to tajming sranje na ajpod, mada sam i ja imao problem sa ispadanjem slušalica. Mislim da nasnimim za onu sprint deonicu "brzo, trči, pičko jedna debela, hoćeš da ličiš na svog brata propaliteta, trči stoko retardirana!... E sad odmori, polako, when you walk through the storm.."Naravno, ja sam daleko od vas trkačko -džim careva, ali smem valjda da se družim s vama?

Link to comment

ceo interval trening sa zagrevanjem i odgrevanjem ne traje duzze od 20 min, pa se ne cimam sa muzikom i slushkama.klepsidra mi ne radi bash najbolje pa koristim sat :naughty: e haslere, aj samo objasni poentu snimanja sobne tishine. :)

Edited by nisam ja
Link to comment

Ovo sa mjuzom preko koje umixujes signale je odradilo odlican posao. Samo kakvih crnih 80%? Isao sam do nekih 60%-40%. Srce da mi iskoci. Moracu izgleda da polako dizem.Evo nesto s neta

When starting an exercise program, aim at the lowest part of your target zone (50 percent) during the first few weeks. Gradually build up to the higher part of your target zone (75 percent). After six months or more of regular exercise, you may be able to exercise comfortably at up to 85 percent of your maximum heart rate. However, you don't have to exercise that hard to stay in shape.
Probaću da ukopim to tajming sranje na ajpod, mada sam i ja imao problem sa ispadanjem slušalica. Mislim da nasnimim za onu sprint deonicu "brzo, trči, pičko jedna debela, hoćeš da ličiš na svog brata propaliteta, trči stoko retardirana!... E sad odmori, polako, when you walk through the storm.."
:lol:E skonto sam resenje i za to. Znojanica ili kapa. A ima i onih sluski sa rajfovima za usi
Naravno, ja sam daleko od vas trkačko -džim careva, ali smem valjda da se družim s vama?
Za likove koji se trude ko ti ce se smisliti nesto za inicijaciju.
e haslere, aj samo objasni poentu snimanja sobne tishine. :)
Pa ne znam dal je moglo bez tisine da se to izbarata u SF?
http://www.comtradeshop.com/Pages/Products...zE3MDAwMDMxMDE=ja uzeo ovakav pre par meseci i obzirom na cenu mogu reci da sam prezadovoljan (btw, svi sa kojima se cujem preko Skype, a imaju nabudzene mic. od po nekoliko desetina evra se zale na iste)...
E i ja ga uzo za iste pare. Bio i jedan za 119din, al reko nek ide zivot Edited by Hustler
Link to comment
Pa ne znam dal je moglo bez tisine da se to izbarata u SF?
Process -> Insert SilenceA za snimanje zvuka bez mikrofona: Tools -> FM Synthesis, doduše može i kopipejst iz neke pesme cool.gif Edited by Lale Gator
Link to comment
Process -> Insert Silence
ma sajlens je nepotreban potpuno, kontam.samo treba preko muzike da metne markere za intervale u drugi kanal.e a ja samo kenjam ovuda a na trchanje ne idem.kontam sutra mi ostaje i rezistans i interval trening.smara me shto je za ovaj program tchanja pogodnije u krug.a greota mi rabiti moje mocne trkachice patikice po shljaci, nego cu morati u onim za tenis koje su krsh.:gej:
Link to comment

ja imam neke slushke koje su kopija onih ipod original i koje koshtaju oko 300kinti...njih menjam bar 2 puta godishnje jer ih maximalno koristim, a pogotovu kad je sezona trcanja jer sam zadnjih 3-4 godine navikao da trcim "sa muzikom"...one su takve da mi ne treba znojnica (ili kapa) ali ako krenem u shprint bice svega...

Link to comment

Mislim da to sa jakim intervalima nije bas najpametnije na pocetku sezone. Za dobar HIIT je potrebna solidna kondicija. Bolja je varijanta - fartlek. Isto intervali, samo duzi i laganiji, i prema licnim mogucnostima. A kako nisu strogo odredjeni po trajanju, zgodna je orijantacija na terenu, do mesta do mesta brze, pa od drugog sporije itd.Najbolje slusalice za trcanje su one sto se kace sa gornje strane. Ja imam ove fensi -_-OMX_70.jpgps. Murakami o trcanju ima u Mamutu, na engleskom. Simpaticna je knjiga, konstantno mu se provlaci ta trkacka opsesija kilometrima i minutima.

Link to comment

danas sam podigao na 4km(pripremam se za 30/30 :) ) ali mi hladan vazduh nikako nije prijao, ipak posle jucerashnje kishe dobro je i zubato sunce...

Link to comment

Ja pravim pauzu danas. Opasno me zateglo u listovima posle juče, što je valjda dobro, pošto se ne sećam da sam ikada imao upalu mišića u tom području (bar se nadam da je to). Samo da ne bude neka prejaka kiša sutra popodne, baš da vidim hoću li uspeti da isteram ovo 60/60 sranje jedno mesec dana. I na šta ću tada da ličim.

Link to comment

Večeras palo prijatno trčkaranje pored mora, ako ignorišem ne toliko prijatan sudar s trafikom. Nemam pojma kako i zašto. :unsure: Anyway, kasnije odem na runner's world da vidim šta ima, a tamo (usud!) ovaj članak. Sad mi je lakše. :DBtw, kako vi iskusniji stojite sa blamažama?

Link to comment

veceras protrcavao pored dva setaca u gotovo sprintu i morao sam malo jace da udahnem i jos usput nekako ispustio.. aj nazovimo ga krik ohrabrenja. mogu samo da zamislim njihovu reakciju :lol:Inace u teratani su mnogo jaci blamovi, kada ti ispadne teg, udaris u neku spravu i sl jer je zatvoren je prostor i sve se vidi, plus ta autisticna atmosfera. Al imam jedan fazon u ekipi, kada krene neka pesma ko YMCA, 1000 i 200 milja, lambada, i kiss the girl and i liked it i to, onda je najzdravije drugaru reci dovoljno glasno da svi cuju 'e evo ti pesma'

Edited by Hustler
Link to comment

:lol:eh, pa najlakše je drugara krvnički izblamirati u zatvorenom prostoru. Ja sam mislila više na self-inflicted blamažu. :)Ja dok džogiram obično slušam neke audio bukove, ugl nešto od Lewisa Blacka ili nekih drugih komedijaša, pa se često dešava da dok trčim, uz standardnu zajapurenost, imam i onaj psycho kez na licu. Pozitivna strana toga je što mi se bajstenderi sklanjaju s puta :)A teretana je posebna priča- mislim da sam pala sa svake sprave sa koje objektivno može da se padne. Pokretna traka ostaje nemezis br.1.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...