Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

:lol:....A teretana je posebna priča- mislim da sam pala sa svake sprave sa koje objektivno može da se padne. Pokretna traka ostaje nemezis br.1.
Padanje,sapletanje o sprave,par pokusaja prolaska kroz staklena vrata...Trenutno sam se samo banovala u teretani,jer zadnji put sam pala sa trake jer sam htela da se javim na telefon,a kada sam pala devojka do mene sto je bila na susednoj traci u zelji da mi pomogne padne i ona,u jednom trenutku pretilo je da pola posetilaca krene da baulja.
Link to comment

Juče prvi put rešila da trčim s muzikom i kao stavim brže stvari na plejer da se ne bih dosadjivala. I nesvesno krenem da trčim po ritmu Firestartera. Idiot, mal' nisam umrla. Gloria Estefan je bila u pravu: Rhythm IS going to get you! :lol: Da sve bude još gore, izgleda da su svi vlasnici džinovskih džukela rešili da kere šetaju baš u tom terminu. Rotvajlera ko u Predskazanju. Užas. Pola vremena sam trčala u dijagonali, onako "konjski", sve bežeći od džukaca. <_<

Link to comment
Ja dok džogiram obično slušam neke audio bukove, ugl nešto od Lewisa Blacka ili nekih drugih komedijaša, pa se često dešava da dok trčim, uz standardnu zajapurenost, imam i onaj psycho kez na licu. Pozitivna strana toga je što mi se bajstenderi sklanjaju s puta :)
Da, da... ja ovih dana slusam podcaste "Ricky Gervais Guide to..." (Natural History, Arts, Medicine...), urnebesno skroz. Plus drecavi suskavac, kapa, slusalice... srecom trcim uvece, pa me ne vidi previse ljudi. btw, ova kriza je "savrsena" kao pogon, do uvece se prilicno akumulira negativna energija spremna za pretvaranje -_-
Link to comment

Drua nedelja programa. Osećam se fenomenalno. Bez opreviše tegoba se odrađuje standardna deonica, promena tempa 30/60, spavam ko beba, znoj lije u potocima, nema govora o bilo kakvoj vrsti bolova ili kakvih već tegoba. Možda i bude nešto od mene. Popizdeh danas na poslu na kolegu polu-maratonca koji, čuvši za moje napore prokomentarisa "nedeovoljno". More mrš u pizdu materinu! Uplaši se čovek na kraju.

Link to comment
Meni isto odlicno ide HIIT, znoj u litrama.
Uspem da izguram 5 ili 6 deonica 30/60, zavisi koliko sam baldisao. Kad pređem nadvožnjak u povratku, to je već peta, međutim, onda me često pritegne bol u jetri, plus je pre nadvožnjaka uzbrdica, dovoljno dugačka da moram da opičim jednu sprint deonicu na njoj, pa moram da stanem dok me to ne prođe, posle taman do moje zgrade ima dovoljno za još jedan sprint i posle cooldown, obično se nateram da izdržim još toliko, ali danas ne mogadoh, :D u subotu će valjda biti bolje. trivia: :D Pošto je posao u komšiluku, bilo je pitanje vremena kada ću početui da nalećem na kolege. Naravno, sudbina je udesila da sezonu otvori kolegenica s kojom se ne podnosim. Ko da kaže ćao, buiop u dvadesetoj sekundi sprinta, duša ispala iz nosa i pokušava da me stigne. :lol: Edited by Zabalujev
Link to comment

30/60? pa ti si odlican. ja sam jos na pocetnickih 30/90 i jos jedno nedelju dve cu stojati tu uz pojacavanje ritma.Inace sada si me naterao da izracunam kako mi izgleda trening. Prvo imam zagrevanje trcanjem od 1.5km, pa setnju i istezanje od 500m izmedju. I onda idem 5 hiit deonica, sto znaci 10 minuta, a za to vreme istrcim nesto ispod 2km. Predjem 4km za trening, sto nije lose.

Link to comment

Mislio sam da je i kod mene nekih 30/90, ali sam juče poneo mobilni i cimao štopericu. Inače ne nosim nikakav merni instrument, nego brojim otprilike. Zapravo, brojim samo sprint deonicu, a džoging mi traje koliko da mi je smiri rad srca i sve ostalo dovoljno da osetim da mogu opet sprint.Ispostavilo se da za sprint deonicu nikada nisam grešio više od 5 sekundi u brojanju, a džoging deonica se ispostavila tačno u minut. Valjda slučajnost, pet sekundi tamo - ovamo, a da ti pravo kažem, kad osetim da jednostavno ne mogu, ja usporim. Valjda se potrefiše moje sposobnosti sa rasporedom uglova, prelaza i sličnih prirodnih prepreka, ali pošto je ovde na NBG planska gradnja, to nije loše da se odmere neke pravilne deonice. Nezgodno je što me u drugoj polovini moje standardne rute (2,4 km, oko dva bloka) čeka uzbrdica, pa moš misliti kako je. Otprilike ide ovako. Dođem s posla, pošto idem peške valjda mi malo brža šetnja dođe ko zagrevanje, plus stepenice, neko rastezanje kući i tako to. Ništa posebno i ništa ozbiljno, obično mi ljudi pričali da je zagrevanje nešto ozbiljnija stvar, ali izgleda da na mene ne ostavlja neke posledice. Onda krenem od zgrade džoging nekim dva minuta, taman da pređem onaj deo gde su autobuske stanice i gužva, pa opičim sprint taman preko nadvožnjaka. Onda sporije, pa taman do prve raskrsnice još jedan, i tako ukrug, Taman pređem nadvožnjak u povratku, tu padne na kraju i peti sprint i posle ako izdržim još jedan - izdržao sam. Dakle, trčim manje od tebe, bemliga šta je bolje. Uopšte ne tvrdim da ovo valja, ali začudio sam se koliko sam se brzo prilagodio, do pre par nedelja mislio bih da nema šanse da guram ovakve stvari. Plus, da li je tvoj i moj sprint/džoging isto, ne znam, ali pišu ljudi da je štos u procentima.No, ovo mi prija, to je najvažnije.

Link to comment
Pošto je posao u komšiluku, bilo je pitanje vremena kada ću početui da nalećem na kolege. Naravno, sudbina je udesila da sezonu otvori kolegenica s kojom se ne podnosim. Ko da kaže ćao, buiop u dvadesetoj sekundi sprinta, duša ispala iz nosa i pokušava da me stigne. :lol:
Mogo si da joj namigneš... ja prebrodio prvu upalu mišića, moram sutra da se zapucam na Adu il' Košutnjak jerbo je nepodnošljivo trčati po mom brežuljkastom kraju pa još po ulici...
Link to comment

Jebote, ja sa moja 3km stvarno treba da se samoubijem <_< Sad kao pokusavam da iskombinujem bajs i trcanje, pa trcim Uto/Pet, a vozim Pon/Sre/Sub

Link to comment

Nemo se samoubijaš,proteklih mesec dana sam trčala celih 5 puta zbog upišanog vremena,tako da trenutno trčim 5k tempom trudnog miša sa tendencijom odšafljavanja nogu u kukovima.

Link to comment

Ja u proteklih mesec dana, tri puta. Zacrtam sebi dane kada trcim (P,S,P dok ne uzeh biciklo) i numem da trcim u drugim terminima. A ko za inat, ceo mart, kisa, sneg, ili se vratim u 23h kuci, pa me mrzi. A proslu sredu taman se obucem, a ono utakmica. Gradski djilkosi kada nema parkinga, pravo na moju stazu. Plus se neka klincadija u periodu od 21-22, sat vremena svadjala, pa se makljala, pa se opet svadjala... angry.gif

Link to comment

E jebo me Košutnjak i izgovori i odlaganje danas-sutra! Prešo sam na novu taktiku u odnosu na jesenas... prošle nedelje se zagrevao pešačenjem, a sad evo nakon 3 (TRI) dana trčanja istrčo sam nekih 50% kruga oko Ade (ostatak brzi hod), što mu dođe oko 3,5 km džoginga! Znači pucam do kraja sledeće nedelje na full krug, a posle ću probam ovu vašu zajebanciju sa HIIT-om... (mada mi je smor da se cimam do Ade zbog 15-minutnog treninga)P.S. posebna zahvalnica za podstrek 1 Rammsteinu (ne mislim na forumaša) & roditeljima koji su me usred treninga nazvali und ispizdeli...

Edited by Lale Gator
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...