Jump to content
IGNORED

Da Li Volite..


Lavinia Amaldi

Recommended Posts

Dovoljno daleko Već sam dovoljno dalekoda možeš mirnoda me zaboraviš...Vreme je da prestanešda sebe mučiš osećanjemza koje misliš da je ljubav.Nastavi da hodaš utabanim stazamasvoje besciljne šetnjekroz nepreglednu šumutamnih vilajeta sopstvene duše.Nema odgovorana pitanja koja te muče,ona koja te nije volelazauvek ih je odnela sa sobom.A ja više nikadaneću da ti svratim,samo ću u ćutanjui dalje da te pamtim. Nepoznat autor

Link to comment

12 SATIProslo je dvanaest sati mala, carolije su nestale.Konji postase misevi, a kocije bundeve.Ti si opet jedna od smizli dosadnih,A ja nafurani student, polovni buntovnik.Proslo je dvanaest sati mala, carolije su nestale.A vrijeme je da se nove karte podijele.Veceras moras stisnuti sake, u oci me gledati,I sutra ces opjet svoje snove zivjeti.Foliram te da drzim igru u svojim rukama,Foliram te da znam kuda sada, foliram te da sam jak.Foliram te, al' tramvaj mi lezi na grudima,A i ja bih malo plakao, ali glumim frajera.Uzalud mala taj pogled k'o iz francuskih filmova,Idi sada kuci, ima i sutra dan.Proslo je dvanaest sati mala, carolije su nestale.Konji postase misevi, a kocije bundeve.Foliram te da drzim igru u svojim rukama,Foliram te da znam kuda sada, foliram te da sam jak.Foliram te, al' tramvaj mi lezi na grudima,A i ja bih malo plakao, ali glumim frajera.Foliram te, al' tramvaj mi lezi na grudima,A i ja bih malo plakao, ali glumim frajera.Zabranjeno pusenje

Link to comment

ODJEKIVANJEPrazna soba, stane da režiUvučem se u svoju kožu.Tavanica, stane da skičiHitnem joj jednu kostUglovi, stanu da kevćuI njima hitnem po jednu kostPod, stane da zavijaHitnem i njemu jednu kost.Jedan zid stane da lajeI njemu hitnem jednu kostI drugi i treći i četvrti zidStane da lajeHitnem svakom po jednu kost.Prazna soba, stane da urlaI sam prazanBez ijedne kostiU stostruki se odjekUrlika pretvaramI odjekujem, odjekujemOdjekujem...vp

Link to comment

Ej,kako bih te...Ej,kako bih te...Golo bih ti rame pokazala,ispod oka pogledala,prstom bih te pozvalai malo sebe dala.Ej,kako bih te...Bedro bih ti dodirnula,usne tek ovlaš poljubila,samo tebi došapnula'Tvoja sam i šta ćemo sada?'Ej,kako bih te...Svoje grudi bih ti pokazala,tvoje ruke oko mog struka obmotala,sebi bih te privukla,u okove stavila.Ej,kako bih te...Da cviliš i da tražiš,za još malo mene ,muški da se boriš.Ej,kako bih te...Da zamisliš tek ,da poželiš,da snevaš i povileniš,da za još kumiš i moliš...Ej,kako bih te...Ali neću,može mi se!Marija Mihajlović Davidović

Edited by Mrviccca
Link to comment

Samoca Povlacim se u samocu tamo gdje su ljudi moga kova tamo gdje se tesko zivi nocu od tisine i opasnih snova Digao sam ruke od skandala od proslosti i pogresnih zelja od ljepote izvora svih zala od ljubavi i od prijatelja Povlacim se, a ostavljam ljude u njihovoj zabludi od zlata da me nadju kad i njima bude zakucala samoca na vrata DT Kad bi meni dali Kad bi meni dali jedan dan, ja ga ne bih potrosio sam. Pola dana ja bih dao nekom ko je dobar, a slucajno sam. Igrali bi, pricali bi nesto, trcali bi, skakali bi vesto ja i dobar, a slucajno sam. Kad bi meni dali kisobran, ja ga ne bih potrosio sam. Pola mesta ja bih dao nekom ko je dobar a slucajno sam. Kisilo bi, dok mi koracamo, pola tamo a pola ovamo. Stavili bi dan pod kisobran ja i dobar, a slucajno sam. Kad bi meni dali jedan dan, ja ga ne bih potrosio sam.BC

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

DAJ, NE PITAJOvih sam dana, mada nisam htelaslucajno na ulici tebe srela,a ti, kao i ja, krades Bogu dane,znam, imas neku, zezas se sa strane.A ja, ne znas da sam sama,u svom svetu tisine,lazem te da imam nekog,nekog, ko o meni brine.Daj, ne pitaj,bez tebe dani su mi glupavi i prazni.Daj, ne pitaj,jer zivim bez tebe ovaj zivotkao po kazni.

Link to comment
  • 4 weeks later...

*U osamljenosti je sloboda,a slast u onom što izmišljam.Zvezdu, pahuljicu, kap medaja u stih zatvaram.I svake noći umirući,rad sam da vaskrsnem kad kucne čas,novom danu se radujući,prošlost je tek ukras.1921. V.V.N"Nije se kladio na trenutak, nego na večnost" – piše Kiš .Kaže i "… Poput prokletih pesnika, on je stvorio jedan veštački raj u kojem je poezija jedini opijum, i taj raj nastanio homoidima – svi su njegovi likovi pomalo somnabuli ili likovi iz sna; oni se kreću u jednom svetu privida, izvan dobra i izvan zla…".

Link to comment
  • 4 weeks later...

ULICA GORKIH JAGODADobrodošla,u ulicu Gorkih Jagoda... broj pet!Tu na uglu, s ulicom Spaljenih Pisama iMrtvih Nadanja,stanujem ja.Svako jutro, odem do ćoška"Bulevara Prevara".Tu kupim novine -"24 časa života manje".Pogledam oglase,rubrika "Nadanja",ali ništa novo...Čak se i staro razgrabilo!Oko podne,sednem u park,pokraj reke Sećanja,i gledam kako otičunabujale misli...Popodne je moje vreme,kada ručam u restoranu"Prvi Poljubac".Odmah je tu, na trgu Ironije.Pitam koji je danas dancrno-belog kelnera...(Pošto znam koji je specijalitet,kog dana na meniju...)"Koji je danas dan?!"reče kelner"Mislim gospodine, da je danasPatetični Dan!""Bože!Zakleo bih se da je danasOčajni Dan!Kako prođe nedelja!"Za Patetični Dan,obično je na meniju"Teška Glupost,filovana s Divljom Ljubomorom""Moje omiljeno!"- pomislih."Još nešto gospodine?!"bio je ljubazan kelner."Možda... preliv od Intriga,s jednom toplom, Sočnom Laži!?""Mogu li Vam preporučitiSamosažaljenje uz to?!""Ko kuva danas?!"pitah."Đavo, čini mi se...ili Vaša bivša!Ako joj je počela smena?!""Daj! 'Ajde!""A, za desert?!""Možda neki Bol,u predelu grudi?!""Naravno gospodine... Sve za Vas!" Ratko Petrović

Edited by dare...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Prvo veceOna se bila vrlo svukla,A velika su stabla tuU prozor zlobno krošnjom tukla,Da vide nju, da vide nju.U moju je fotelju sela,Radosno ruke sklopi tu,Ispod golišavog joj telaNožice treptahu na tlu.Pogledah zracak koji bludi- Iz krošnje leptirasti let -U njezin smešak i na grudi,Ko mušica na ružin cvet.Moj poljubac joj nogu dirne.I kao kaznu za taj grehCuh zvuke bistre i nemirne,Kristalno lep i surov smeh.Pod košulju je raširenuSakrila noge: "Dosta s tim!"- Tu prvu smelost dopuštenuKaznila smehom veselim!Drhtuljke jadne, oci njene,Dodirnuh usnom lagano.Nežno mi glavu tad okrene:"Oh! svida mi se, svida to!Ali ti moram reci zato..."Ostatak joj u grudi jaSakrih sa poljupcem, i na toZacuh njen smeh što znaci: da...Ona se bila vrlo svukla,A velika stabla tuU prozor zlobno krošnjom tukla,Da vide nju, da vide nju.Predosećaj U plav letnji suton, krenuću na staze,Hoću, bockan žitom, da kroz nisku travu,U njenoj svežini, moje noge gazeI da vetar kupa moju golu glavu.Bez misli, bez reči, pozvan od daljina,S dušom, od ljubavi silne opijenom,Na put ću da pođem, poput ciganina,Kroz Prirodu - srećan kao s nekom ženom.Rembo

Edited by Sundance Kid
Link to comment

БАЛЛАДА О БЕЗ ВЕСТИ ПРОПАВШЕММеня нашли в четверг на минном поле,в глазах разбилось небо, как стекло.И все, чему меня учили в школе,в соседнюю воронку утекло.Друзья мои по роте и по взводуушли назад, оставив рубежи,и похоронная команда на подводуменя забыла в среду положить.И я лежал и пушек не пугался,напуганный до смерти всей войной.И подошел ко мне какой-то гансики наклонился тихо надо мной.И обомлел недавний гитлер-югенд,узнав в моем лице свое лицо,и удивленно плакал он, напуганмоей или своей судьбы концом.О жизни не имея и понятья,о смерти рассуждая, как старик,он бормотал молитвы ли, проклятья,но я не понимал его язык.И чтоб не видеть глаз моих незрячих,в земле немецкой мой недавний врагон закопал меня, немецкий мальчик.От смерти думал откупиться так.А через день, когда вернулись наши,убитый Ганс в обочине лежал.Мой друг сказал:"Как он похож на Сашку...Теперь уж не найдешь его... А жаль."И я лежу уже десятилетьяв земле чужой, я к этому привык.И слышу: надо мной играют дети,но я не понимаю их язык.А. Дольский

Link to comment

SUTON U ČOVJEKUNe može sve što se voljelo da se drži,Nemaju sve stvari neprekidne veze.Mnogi list čeznutljiv gorko sunce sprži,Cijeli komad duše ugine od jeze.Ima i u meni hladan hodnik smrti,Ima trijem kostura i dvorana leša.I u mozgu mojem mlinica se vrti,A drage ljubavi trg nemilo miješa.Tko smije da kaže: srce žrtvovati?Ipak srce vene, dio za dijelom.Izgubljeno nikad više se ne vrati,Nikada se više nadat srcu cijelom.Nisam umro jednom, nego dva-tri puta.Pitanje me muči: što mi još preosta?I samo nevrijedni kakav trag moj pluta.Kad mogu da volim, često već je dosta.Sklonosti i sreće gade borca trijezna,Koji ne oprašta izgubljenu meku.Svak se čudi novom, i već nitko ne znaKad pogibe jedan svijet u čovjeku. Tin Ujević

Link to comment

O my love is light as a doveHer skin is fair and dark is her hairAnd her eyes dart 'round and fall on the groundAnd her lips move along to an old country songDown south you will find among the high pinesAn old liquor store where we danced on the floorO the light on the wall, it brightens the hallBut the room in the back is quiet and blackWhat keeps me alive is the green in your eyesAnd the sweet distant drone of your voice on the phoneCould I hear, in death, your voice and your breath?Could I hear them sounds in life underground?O how likely she walks among the white stalksAnd, crane in her neck, she steps 'round the deckCould I bow in the sand to your lily white hand?Can my head gently rest in your lily white breast?O my love is light as a doveHer skin is fair and dark is her hairAnd her eyes dart 'round and fall on the groundAnd her lips move along to an old country song

Link to comment

^ ... pleasing sound :) Šekspir i otrcano nikako ne mogu u istu rečenicu, ako mene pitaš... ~Kupatilo, kakvo gadno mesto.Tamo čovek hoda go.A da bude go ne ume čovekNema kad da misli on o tome,mora stomak svoj da trlja sunđeromda sapunja miške.Svuda samo gole petemokre kose.Kupatilo miriše na mokraću.Granje šiba kožu rošavu.Čabar s vodom i sapunom -predmet opšte zavisti.Goli ljudi udaraju nogamatrude se da petom tresu suseda po njušci.Ljudi bestidni su tamoniko neće lep da bude.Sve se vidi ovdestomak opuštennoge krive;ljudi trče povijeni,misleć da je to pristojnije.Ne smatraše zalud da je kupatilocrkva sila nečistih.Ne volim ja javna mesta,gde muškarci su od žena odvojeni.Čak je tramvaj bolji od kupatila.http://slova.org.ru/harms/banya_banya/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...