May 9May 9 Činilo se da je to život kakav smo hteli.Divlje jagode sa šlagom ujutro.Sunčev sjaj u svakoj sobi.Nas dvoje šetamo pored mora goli.Nekih večeri, ipak, zaticali smo seNesigurni u to što sledi.Kao tragični glumci zapaljenog teatra,S pticama što kruže oko naše glave,Tamni borovi čudesno mirni,Svaki kamen na koji smo stali krvario je sutonom.Ponovo smo na svojoj terasi pijuckali vino.Zašto uvek taj nagoveštaj nesrećnog kraja?Oblaci sa skoro ljudskim obličjemKupe se na horizontu, ali ostalo divnoS vazduhom tako blagim i neuzburkanim morem.Noć iznenada nad nama, noć bezzvezdana.Ti pališ sveću, nosiš je golaU našu sobu i gasiš brzo.Tamni borovi i trave čudesno mirni.— Charles Simić
May 11May 11 Nešto mi ne ide zadivljenost njenom poezijom...ne pomera me.Samo mi se u dušu urezala predstava "Deca radosti".
Saturday at 20:503 days Tomaž Šalamun: Imendanimam konja. konj ima četiri noge.imam gramofon. na gramofonu spavam.imam brata. moj brat je vajar.imam kaput. kaput imam da mi nije hladno.imam biljku. biljku imam zato da je u sobi zelenilo.imam marušku. marušku imam jer je volim.imam šibice. šibicama pripaljujem cigarete.imam telo. telom radim najlepše stvari što ih činim.imam destrukciju. destrukcija mi pričinjava gomilu teškoća.imam noć. noć mi dolazi kroz prozor u sobu.imam naklonost prema automobilskim trkama. iz naklonosti prema automobilskim trkama trkam se automobilima.imam novac. novcem kupujem hleb.imam šest zaista dobrih pesama. nadam se da ću ih napisati još više.imam dvadeset i sedam godina. sve ove godine su prošle kao munja.imam relativno dosta hrabrosti. tom hrabrošću se borim protiv ljudske gluposti.imam imendan sedmog marta. biću radostan ako sedmog marta bude lep dan.imam malu prijateljicu bredicu. uveče kad je stave u krevet kaže šalamun i zaspi.
Create an account or sign in to comment