Jump to content
IGNORED

Da Li Volite..


Lavinia Amaldi

Recommended Posts

o jebo te da ovaj nije ponavljao pesmu, a kum inspektorisao propustila bih ovaj pesmichak koji mi dodje da izljubim koliko mi je nekako sav divan!

Ne volim te vise da znasali uvijek mi tako ponekadu vremenu dodjespa pomislim da si mi sve na svijetui ne mogu ni zamislitikako lezis u nekom drugom krevetua ista si i kad kisa pada i kad hlace obucesi kad suknju skidasa ne places nikadjednog cu te dana ubiti zbog svegajer si tako slatkabezobrazna i kratkaako ne racunam nogejer si fina djevojcicai najhrabrija kurvajer si mi u oci uslabez kucanja i sramaubit cu te prije spavanjada se probudis kao damada imas pune sobe ljubavikao zimnicu spremnei ne volim te vise da znasi sve ce novine pisati o tomeu restorane vise neces uciludo moja malaneugledna plavapredivno stvorenje bozje i mojeraspitaj se kod prijateljasto je jos tvojea sto meni pripadaraspitaj se jer ne dam ti viseni da mislisubit cu te sto se skitas svijetompolicija ce te trazitisto bludnicis s ljetom na javnom mjestupa ces onda opet k menidovoditi ljudeda me ubijaju dugo i da se cudesto volis na menii ne volim te vise da znasali te trazimjer si tako prosta i slatka kao sirupjer si tako divljakad ti vrat zagrizema bas nikakva nisi kad te zubi bolenecu vise ni da mislim o tebidok si od mene dalekosto ja znam ljubi li te netkojer ti je toplo u sobibezobraznice malaigraj se jos malodok mi mrak ne padne u krevetludocekam te i sutrakao uvijek u devet.
odlepih na pesmu ko da mi je sedamnest! idem da ozivim pesnicke veceri na mom fejsu.
Link to comment

hehe, drugarica i ja raspisale spomenar ovim spomenarskim pesmama.ona odgovorila branom petrovicem (koga si ti kume vec kacio cini mi se)

PESMA O ANINOM POVRATKU S LETOVANJAVratila se sa mora moja cigančica pocrnela pocrnela kao afrička kraljica baš me briga što je tamo na moru jednog dripca iz Pančeva ljubila sad je važno da se ona meni vratila jer ima na moru opasnih morskih pasa ima na moru mornara ima na moru alasa mogao je neko kolena njena da mi otme za spomenik u svome gradu mogli su gusari mogli su mangupi da mi je ukradu pričaj mi kako je bilo kako izgleda more ima li more mlađeg brata je li more protiv rata voli li more bure svežeg piva ume li more da pliva kako ljube francuzi cigančice moja ljubljena moja ženo
a ovde ima jos lepih od krznarica: http://www.ezgeta.com/krznaric.htmljedna divna:
ona jedna ni velika ni mala ona jedna kao dama iz prijestolnice svijeta s elizejskih polja u zaledju Zagrebaona jedna u dosluhu sa svim mafijamasa svim geografijamaskripturalna metresakoja moli boga da je sacuva od svegaod naglog stresaona jedna ni crna ni plavasamo jedna prosjecna glavaocjena dobar u zavrsnoj svjedodzbiocjena pet za sve drugosto nije bilo to malo prijesto nije sto nijeona se smije zubima bjelasaona jedna za dobrobit spasazadignut ce suknju kao jedro mornarinavali navalina ruckove fine i slatke kolacedanju se ljubi a nocima placeona jedna ni moja ni nicijasvjetska imovinainventar nebakad joj kazem znas sto tebi trebapa toga joj je i previsedodjite kise potopite stazeovlazite nam nogeokisite tijelaona jedna ni velika ni malaspremna za velika djelacentar svijeta vjetrova i cvijetaiz prijestolnica bucnihi ona ima po nekoliko sati mucnihcija je to osveta za ljepotui radost njeznuzasto je ne ostave te pticenjeno mirno licemirnije je od mora koje snagu gubi ona jedna nicija na svijetusvaki put malo umrekad je netko ljubi
na kraju zelim opravdati sladunjavu poeziju.Our sweetest songs are those that tell of saddest thought. -- Percy Bysshe Shelley a persi je covek koji zna. ako nista odlucio je da umre tamo gde je najlepsa ligurijska focaccia na svetu.foto-focaccia.jpg
Link to comment

STRAMBOTTI 1Kad nocu disem, ja u polutami Osecam kako tisina svetluca,Dok slusam kako pored uzglavlja mi Na slepom oku tvoje bilo kuca;I tek u zoru kapke takne san mi,Kad tvoj se tanji od blizine sunca:Vec godinama u sinkopi snimo,A nasa ljubav stari kao vino.2Ja usnem pored tebe tek kad zora Zapara noktom dno neba kroz granePa znam da sanjas, znam i kakav san je,Da li paslika ili mura.I tako citam nocno putovanjeNa licu voljenome, jos bez bora:Da putovanje svede ujutro se U trag na jastuku i miris kose.3Kada te pitam sta si snila nocas,Kazes da ne znas, ili se nasmesis;Da l zbilja sniti zaboravis ocas.Il' zagonetku ne zelis da resis?Mozda je bila pustos i samoca,Pa zaboravom namernim se tesis:Da mi je da ti mesto pesme oveNapisem citak sinopsis za snove.4Vec godinama znam da nestajemoZajedno: tako pisah jos u daneKada vreme bese val sa slanom penomMladosti, svetlom strascu usijane;Sada sve vise znam da nestacemoKao dva pozna ploda s iste grane,Koje zajedno strese krajem dana Odlicna, blaga ruka bastovana.5Da li osecas ovo ubrzanje:To prostori se sabiru u nama K'o med u sace; daljine se tanje Kao folija: iza nje je tama I vrv od zvezda neznanih, postanjeNesaglednog, crno usijanje -A s ove strane stanjene folije Pozno prolece. I magnolije.6U disanje si moje upevanaK'o molitva u obred. Tobom disem.U rukopisu mom si upisana Izmedju svakog slova koje pisem.Izuzmi sebe iz bilo kog dana,I ja cu biti neizvesnosti lisen -A to su dani koje i ne brojim,Jer ne znam da li u njima postojim.7Jednom, kad dugo bila si na putuPo nekom podneblju sto nije tvoje,A nisam znao pravac ni marsrutu,Ni sta ti na tom putu pisano je,Kada po dan bi stao u minutu,Kad morao sam da volim za dvoje,Uvezbao sam vrhovnu vestinu:Strpljenje. Neki u toj vezbi ginu.8Linije sveta vidljivog i inog Svetlucaju mi u tvojoj auri;U svetu izvan tebe ja sam inok U isposnici, leptir u cauri.U jednacini sveta mi smo binom:To nije rakao Petrarka Lauri,No matrica je ista. Isti pokret.Govor duse s dusom, kako rece Sokrat.9Mi smo dve zize u jednoj elipsi Sto nepoznatom telu je putanja;Je li to zvezda? Il' svetlost sto misli Svoju tezinu tokom putovanja? Mi smo dve zize u jednoj elipsi Zblizene tacnom merom odstojanjaKoje u svemu odgovara crti Sto spaja zize ljubavi i smrtnoj10Kad nocu dises pored uzglavlja mi Ja slusam spori pokret zodijakaNad ravnim krovom, glasove u tami,Sto boji prostor izmedju dva znaka;Najblizi svetu onda kad smo sami,Kad dusa sveta sapuce iz mraka,Ucimo mudrost druzenja s tisinom -I ljubav nasa stari kao vino.Ivan V. Lalic

Link to comment
  • 2 weeks later...

CRNI BIVO U SRCUVeliki se to đavo, kao crni bivo u srcu gnezdi.Evo sam to vidimda neki drugi zavičaj zločest,u mome telu vojujesuproć moga umlja.i koji je taj drugi,posnažniji zakonod božija zakona?Jest i vrlo posnažnijačovečja želja i zla ćud,kojano nit se koga boja boji,ni mora, ni duge bolestii zle nesreće,ni same večne muke.Gavril Stefanović Venclović

Link to comment
  • 2 weeks later...

GradoviIspod njih su kanaliU njima nema nicega a iznad njih je dim.Ziveli smo u njima. Tu nismo ni u cemu uzivali.Brzo smo otisli. A odlaze i oni polako.b breht

Link to comment
GradoviIspod njih su kanaliU njima nema nicega a iznad njih je dim.Ziveli smo u njima. Tu nismo ni u cemu uzivali.Brzo smo otisli. A odlaze i oni polako.b breht
prelepo, kao tvoji tabani
Link to comment

I prođe život između dvostrukog mene: dve kafane, dve žene, dve smene!u svakodnevnom mimoilaženju, svađi… eh, da se ponovo rodim, il’ barem da sam zdrav, ako ne mlađi…pustio bih je da se smeje, rekao bih joj da sam ja taj koji je najviše voli, i da joj podignuta kosa baš lepo stoji,bacao bih smeće svako veče i ne bih u njen beli veš ubacivao moje čarape u boji.Gordana Vlajić

Link to comment

oh, otkad ja nisam bila ovde :-)..

P.S Hvala Lavinia za Miljkovica. Podseti me jos koje. Dosta je vremena proslo, kako ga nisam citao
nema na cemu, ja ga jako volim a uzalud je budim me je pronasla previse rano :- _Budan ja kradem ono što oni sanjaju Svest o zaboravuNADA JE LUKSUZ. Večna noć u krvi izmišljenom oku slepim zidom preti. O vatro tamna iza sebe, ko prvi da ljubim tako ljubim, ne mogu da se setim. Zar znam šta sam znao zar znam šta ću znati: skelet usamljeni izgubljeno ime divno usklađene s prazninom što pamti jalovost cveta i jalovost zime. Ja sam zabrinuti ljubavnik tog cveta što mami iz mene to sunce i prazninu pretvara u slavuja, kad različit od sveta predeo me tače i pretvori u prašinu. Al zaboravom svet sam sačuvao i čuvam za sva vremena od vremena i praha O gde su ta mesta kada vetar duva i pustoš pomera? Gde zvezda moja plaha? Niskosti uzalud čeznu pesmu čitam na kolenima predeo koji se otvara u biću u kamenu praznom gde je skita poslednja zvezda čiji sjaj ne vara.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Ako odeš, široko sivo stopalo gradsko neba zgaziće moju tršavu glavu i razliti pločnicima. Razbiću čelo o bandere i sva ću pluća izjecati i izjaukati. Pokidaću košulju i kožu sa grudi noktima, koji su sada crni i zapušteni kao lišće, koje po ivicama polako počinje da truli.Jer sve na tebe liči. Ukus tvoje krvi prodavaće dečaci, sa kupinama, pred mrak, po uglovima ovih ulica.Razlivenu toplinu tvoje postelje, vezaće u čvorove sestre u bolnici.Dezinfikovaće smisao tvog osmeha, na čaši iz koje si pila lekove. Obrisaće novinama reči, koje si mi govorila kroz prozorsko staklo. I sve će svesti na brutalno.Ako odeš, ponećeš mene, a sebe ćeš ostaviti u oblicima mog sna i jave, koje će sažaljevati ili nepoznavati ljudi u prolazu.Sve kuće cu ocrniti katranom i tući one koji ne umeju da nariču, kad spomenem tvoje ime. Jer laž su priče o novim sastancima, laž sve uspomene i posete rodbine nedeljom popodne. Nikada se više nećemo naći.Ostaću sam pod svrdlom svetiljke sa tavanice, iz koje će mi se stvarnost godinama uvrtati u potiljak. I sve lepo će sa tobom umreti.I svakog proleća, krovovi će dugo plakati suzama okopnelog snega.M. Antic - Koncert za 1001 bubanj (iz četvrtog pisma gospođici Vineti)

Edited by dare...
Link to comment

Stari ljudiŽao mi je starih ljudi,oni ne mogu dakažu:"nisam pratio baš mnogoovo fudbalsko prvenstvo,ali sledeće godine..."Ne, oni ne mogu bašda planirajui svako prolećekao da je poslednjejer svi drugovisu pomrlii život je sužen na prostorizmedju novinskih naslovai TV programa...Noći su kratke,san ne dolazi na oči,a kada se istokzarumeni,pitaš sekoliko ćes jošdisatiispod toplog suncajer nepozvan gostveć lupa na vrata.Marko Car

Edited by Willow
Link to comment

Zabranjena ljubavZabranjena ljubavu javnomtoaletu,ona je starica kojanaplaćuje ičisti,a on jojdonosisvakog danaručak ušerpici.Pričajuo prošlosti,pričaju o samoći,pričaju o komarcimau njihovommalom stanuu predsobljujepretoploi tužno.Ruka uruci,zajedno u vlažnoj tišiniplave keramikemirisa mokraćei sredstvaza čišćenjetrajei plamtivelika ljubav.Marko Car

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...