Jump to content
IGNORED

Da Li Volite..


Lavinia Amaldi

Recommended Posts

imam vrlo talentovanog poznanikaPOGREBNI BLUZZaustavite satove, isključite telefonePsima da ne laju, dajte kosti da glođu,Utišajte klavire, vatirajte zvona da ne zvone,Iznesite kovčeg, neka ožalošćeni dođu.Nek avoni kruže žaleći iznad gradaPišući poruku: On je mrtav sada.Stavite mašne od krepa oko vrata svake javne golubice,Nek saobraćajci navuku crne pamučne rukavice.On je bio moja severna i južna, moja istočna i zapadna strana,Moja radna sedmica i odmor prazničnog dana;Moje podne, moja ponoć, moj govor, moja pesma;Mislio sam ljubav će trajati večno: Ona presta.Zvezde nisu poželjne sada: pogasite ih sve;Zapakujte mesec i rasklopite suncešto pre,Prospite okean, posecite svaki hrast i dudJer ništa dobro sad ne može da vodi bilo kud.Vistan Hju Odnpreveo Nikola Živanović

Link to comment
imam vrlo talentovanog poznanikaPOGREBNI BLUZZaustavite satove, isključite telefonePsima da ne laju, dajte kosti da glođu,Utišajte klavire, vatirajte zvona da ne zvone,Iznesite kovčeg, neka ožalošćeni dođu.Nek avoni kruže žaleći iznad gradaPišući poruku: On je mrtav sada.Stavite mašne od krepa oko vrata svake javne golubice,Nek saobraćajci navuku crne pamučne rukavice.On je bio moja severna i južna, moja istočna i zapadna strana,Moja radna sedmica i odmor prazničnog dana;Moje podne, moja ponoć, moj govor, moja pesma;Mislio sam ljubav će trajati večno: Ona presta.Zvezde nisu poželjne sada: pogasite ih sve;Zapakujte mesec i rasklopite suncešto pre,Prospite okean, posecite svaki hrast i dudJer ništa dobro sad ne može da vodi bilo kud.Vistan Hju Odnpreveo Nikola Živanović
aaaa, gledao se opet jedan film. :naughty:
Link to comment

you knowit was very goodit wasbetter thananythingit was likesomethingwe couldpick upholdlook atand then laughabout.we were on themoonwe were in thegod damned moon,we had itwe were in the gardenwe were in theendless pitnever such a placeas thatit was deepandit was lightandit was highit got so nearto insanitywe laughed sohardyour laughterandmineI remember whenyour eyessaid loveloudlynowas these wallsso quietlyshift.Bukowski

Link to comment

Sva u zelenom

Sva u zelenom je moja ljubav odjahala

na velikom konju od zlata u srebrnu zoru.

Četiri vitka psa se šuljaju sa smiješkom

veseli je jelen bježao pred njima.

Okretniji su od šarenih snova brzi dragi jelenovi,

rijetki crveni jelenovi

Četiri crvena srndaća kraj bijele vode

okrutni rog je pjevao sprijeda

S rogom o boku je odjahala moja ljubav,

odjahala niz rijeku u srebrnu zoru.

Četiri vitka psa se šuljaju sa smiješkom

livade su ravne bježale pred njima.

Mekši su neg' san u papučama vitki gipki jelenovi

okretni nestali jelenovi.

Četiri okrutne košute u zlatnoj dolini

izgladnjela je strijela pjevala pred njima.

S lukom o pasu odjahala je moja ljubav

odjahala niz planinu i srebrnu zoru

Četiri vitka psa se šuljahu sa smiješkom

oštri su šiljci bježali pred njima.

Bljeđi su od strašne smrti glatki tanki jelenovi

visoki,napeti jelenovi

Četiri visoka jelena na zelenoj planini

sretan lovac pjevao je pred njima.

Sva u zelenom je moja ljubav dojahala

na velikom konju od zlata u srebrnu zoru.

Četiri vitka psa se šuljahu sa smiješkom

Moje srce palo je mrtvo pred njima.

E.E. Kamingz

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitaju mekako je biloa meni je uvek dobrokada jestenije mi dobro onda kada nijea više nije nego jestei kada nijenisam ni jaa ja jesam uvek.Rekli su mi da dobro izgledami da mi lepo stoje oči.To je kada jesama jesamuvek. :heart: Diana Tahiri

Link to comment
  • 3 weeks later...

And death shall have no dominion.Dead men naked they shall be oneWith the man in the wind and the west moon;When their bones are picked clean and the clean bones gone,They shall have stars at elbow and foot;Though they go mad they shall be sane,Though they sink through the sea they shall rise again;Though lovers be lost love shall not;And death shall have no dominion.And death shall have no dominion.Under the windings of the seaThey lying long shall not die windily;Twisting on racks when sinews give way,Strapped to a wheel, yet they shall not break;Faith in their hands shall snap in two, And the unicorn evils run them through;Split all ends up they shan't crack;And death shall have no dominion.And death shall have no dominion.No more may gulls cry at their earsOr waves break loud on the seashores;Where blew a flower may a flower no moreLift its head to the blows of the rain;Though they be mad and dead as nails,Heads of the characters hammer through daisies;Break in the sun till the sun breaks down,And death shall have no dominion.Dylan Thomas

Edited by funk soul sister
Link to comment

evo ponovo se cuje Bach, alicovek se pita koliko jos dugo mozemoizdrzati?to je dobra muzikavelika muzikaali zelim reci i pitam sekoliko dugo cemo jos bitisposobni cutiono sto on ima reci?znaci pitanja ponekad obeshrabrujukako postajemo sve vise i viserazbastinjenigiganti poput Bacha nestaceiz nasih misli i zivota, aukus i dodir njegove muzikebice kao da nalazim moju ljubavmrtvuprosto mrtvuzatvorene ocinjeno telo jos mekoi toplonjena kosa rasuta preko mojemisice.slusam Bacha kad god stignema moja ljubav vozi ovamo vecerasu svom Volkswagen kombiju iz 1966.dok ja hladim vino i cekam.njena kosa je najcudnije boje:crveno pomesano sa zlatnimdok osvajacke vojskegaze puzevegaze narcise.ona ima male sakemala stopala.svadjamo secesto se smejemo.sada slusam Bachamuzika prestaje.ona vozi taj prokleti kombi kaocamac po brzacima.kad bi poslusala moje srceisla bi sporijepuno sporije.molim te pusti da umremprvizato jer sam starijipuno stariji.slusaj, kazem Bachu, tvoj bog imoj bogsu stvarni, ali suod pomoci samo na trenutke.hodu da mi kazes da je sve u redui da ce njena crvena i zlatna kosabiti ponovo rasuta na mom jastuku.njena mala stopalanjene male sakenjeni prsti miluju moje oci imoje usi, i njen smeh je mojauteha.Bukowski

Edited by Sundance Kid
Link to comment

It's in the heart of the grapewhere that smile lies.It's in the good-bye-bow in the hairwhere that smile lies.It's in the clerical collar of the dresswhere that smile lies.What smile?The smile of my seventh year,caught here in the painted photograph.It's peeling now, age has got it,a kind of cancer of the backgroundand also in the assorted features.It's like a rotten flagor a vegetable from the refrigerator,pocked with mold.I am aging without sound,into darkness, darkness.Anne,who are you?I open the veinand my blood rings like roller skates.I open the mouthand my teeth are an angry army.I open the eyesand they go sick like dogswith what they have seen.I open the hairand it falls apart like dust balls.I open the dressand I see a child bent on a toilet seat.I crouch there, sitting dumblypushing the enemas out like ice cream,letting the whole brown worldturn into sweets.Anne,who are you?Merely a kid keeping alive.Anne Sexton4620219473_ae430e0824.jpgUntitled by moshi moshi jonas, on Flickr

Link to comment
  • 5 weeks later...

''Povuci ruke do lakata kroz pređu Mlečenog puta. I drži tako dok motam klube ogromne svetlosti, kao zlatni oreol oko svoje spostvene prelepe glave. Drži i reci kako neko može netoplokrvno da razmišlja o tome čime misao čuje i čime ovaj vid izmišlja, njuh sanja, ili ukus peva na vrhu jezika.''Mika A.

Link to comment

little dark girl withkind eyeswhen it comes time touse the knifeI won’t flinch andI won’t blameyou,as I drive along the shore aloneas the palms wave,the ugly heavy palms,as the living does not arriveas the dead do not leave,I won’t blame you,insteadI will remember the kissesour lips raw with loveand how you gave meeverything you hadand how Ioffered you what was left ofme,and I will remember your small roomthe feel of youthe light in the windowyour recordsyour booksour morning coffeeour noons our nightsour bodies spilled togethersleepingthe tiny flowing currentsimmediate and foreveryour leg my legyour arm my armyour smile and the warmthof youwho made me laughagain.little dark girl with kind eyesyou have noknife. the knife ismine and I won’t use ityet.Charles Bukowski

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Ručao sam a sad ću da spavamPostao sam svoj otacNekakoOdrastanjem poražen samNisam uspeo u sebi da prizovemDiv junakaSposobnog da me baci do neba i zagrljajem pobediAleKoje se kriju ispod krevetaPreleti planine sa zmajevima i donese smeh u krevetPred spavanjeNestao je taj heroj iz očiju i snovaKorak mu se umorio, usporio... leđa pogrbilaUmesto letenjaFotelja mi se ucrtala u obris telaZaustavio sam rast krila pristajanjem na ovo štoŽivotom zovemVidim sve što želim i želim sve što vidim dokNe gledamU mraku sedim za sebe samoNavijamOčekivano je to možda bilo, put odustajanja me vodio kaTomeAli, ipak tužan sam zbog onog dečaka u sebiSećanje koji se zoveDuboko se u meni skrivaPlašim ga, znam. Odgovornošću, obavezamaI sličnim velikim rečima koje koristimZa izgovor da ne budem svojDok zatvaram oči pred mogućim svetovimaKa kojima , iako ih želim, ne pružam rukuTaj strah ne izgovoaram, mada ga osećamTuge kao da nisam svestan a sve više je utapamPrepoznao sam svog oca u ogledalu jutrosPočinjem da puštam bradu podsećanje to daZavaram

by antioksidant

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...