Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

jel ima neko da razgovna ovaj gordijev cvor, telekom-supernova-mts-sbb..

lm, imam supernovu sa areninim kanalima, sto bi trebao da je telekom?!

a kad hocu da gledam sport klubove preko eonove aplikacije, blokiraju mu se samo sk-ovi kanali, posto ne koristim sbb-ob internet(sto bi trebao da je mts) vec supernovin(sto bi trebao da je telekom)?

a opet na racunu od supernova pise i telekom i mts, ko tu koga jebe, i sta je tu sta?:fantom:

Link to comment
16 minutes ago, Shaq said:

jel ima neko da razgovna ovaj gordijev cvor, telekom-supernova-mts-sbb..

lm, imam supernovu sa areninim kanalima, sto bi trebao da je telekom?!

a kad hocu da gledam sport klubove preko eonove aplikacije, blokiraju mu se samo sk-ovi kanali, posto ne koristim sbb-ob internet(sto bi trebao da je mts) vec supernovin(sto bi trebao da je telekom)?

a opet na racunu od supernova pise i telekom i mts, ko tu koga jebe, i sta je tu sta?:fantom:

eon preko drugog internet provajdera

 

ne moze preko necijeg duo ili trio.

Link to comment
jel ima neko da razgovna ovaj gordijev cvor, telekom-supernova-mts-sbb..
lm, imam supernovu sa areninim kanalima, sto bi trebao da je telekom?!
a kad hocu da gledam sport klubove preko eonove aplikacije, blokiraju mu se samo sk-ovi kanali, posto ne koristim sbb-ob internet(sto bi trebao da je mts) vec supernovin(sto bi trebao da je telekom)?
a opet na racunu od supernova pise i telekom i mts, ko tu koga jebe, i sta je tu sta?:fantom:

"SBB-ov internet" NIJE mts.



....shiit has hit the fan.
Link to comment

1. danas neleteh na obaveštenja na banderama da SBB diže cene za 5% od 1. februara i da se po tom osnovu može poništiti ugovor. tačno?

2. imateli kakva iskustva sa ovim. pošto ne mogu da dobijem od A1.

 

ideja mi je da redukujem SBB na TV EON a da modem selim iz sela u grad.

Link to comment
6 hours ago, djordje geprat said:

1. danas neleteh na obaveštenja na banderama da SBB diže cene za 5% od 1. februara i da se po tom osnovu može poništiti ugovor. tačno?

2. imateli kakva iskustva sa ovim. pošto ne mogu da dobijem od A1.

 

ideja mi je da redukujem SBB na TV EON a da modem selim iz sela u grad.

 

Imam ja to,  samo kod A1, koristimo već dve godine. Dobro me podseti da idem za produženje ugovora,

 

Uzeto je kao rezerva kablovskom, i za van kuće.  imamo neki paket od 100GB/mesec što je dovoljno kao rezerva za glavni i kao nešto što se koristi na vikendici.

Paket koji imamo je dobar zato što i nakon potrošenih gigabajta on radi i dalje, samo smanjenom brzinom koja je dovoljna čak i za EON sa smanjenim kvalitetom.

Izađemo na tome oko 120-150GB

 

Dok sam bio kod Beotela sa ASDS-om imao sam mogućnost da vidim koliko trošim i tada je bilo preko 400GB mesećno. Sada na kablu cepam i više garant.

 

IP Televizija troši mnogo. 

Za HD kanal u punom kvalitetu ide 7Mbps tako da je sat preko 3GB. 

7 / 8 * 3600 = 3150GB 

 

što znači da imaš realno oko 30 sati gledanja TV-a u punom kvalitetu mesečno.

Naravno, postoji kompromis, kako smo mi stavili da se preko toga EON gleda na 2Mbps čime se dobija skoro 4x više vremena, uz lošiju sliku, koja vrši posao na laptopu.

 

edit:

evo potrošnje na ovom PC, na kome pišem

image.png.2772d04a5327c0de9ace4cf93f9984c4.png

Edited by dvb-t manijak
  • Hvala 1
Link to comment
22 hours ago, dvb-t manijak said:

7 / 8 * 3600 = 3150GB 

 

greška u brzini ispravno je

7 / 8 * 3600 = 3150M

objašnjenje

7Mbita/s / 8 * 3600s = 3150MB/h

dakle oko 3 gigabajta je sat.

 

Za prihvatljiv kvalitet EON HD računica je

2Mbita/s / 8 * 3600s = 900MB/h

tj. realno malo manje od 1 gigabajt 

 

generalno je vrlo nezgodno kad imaš ograničen paket interneta, jer kako kaže stara poslovica 

"Tri IT stvari koje ne postoje: brz internet, veliki monitor i veliki hard disk"

Edited by dvb-t manijak
  • +1 1
Link to comment

Je l' još neko živi u zgradi gde nema MTS-a? Ne mogu da uzmem Yettel, a prešao bih onda na EON van mreže ili koristio aplikaciju, dosta mi je SBB-ovog usranog Wi-Fi, i plaćanja usluge duplo skuplje nego što realno vredi. 

Link to comment

kako nema MTS-a?  mogu da ti puste adsl ako imaš fiksnu liniju, nije idealno ali ako baš hoćeš da se rešiš SBB-a
 
pa da čekaš da stignje Telekom optika, a sa njom i Yetel

Link to comment




pa da čekaš da stignje Telekom optika, a sa njom i Yetel


Čekao ja, čekao... i sutra mi stiže Super Nova....

Skupio i potpiše u ulici, odjebali me na skokove za optiku.... a Super N tvrdi da može da obezbedi download 150...pa kao hajde, izmerimo ping i speed kad dođu. Tek ću onda da potpišem.
Link to comment
1 hour ago, April said:


 

 


Čekao ja, čekao... i sutra mi stiže Super Nova....

Skupio i potpiše u ulici, odjebali me na skokove za optiku.... a Super N tvrdi da može da obezbedi download 150...pa kao hajde, izmerimo ping i speed kad dođu. Tek ću onda da potpišem.

 

Ja imam taj paket 150/15, optika je u zgradi ali do stana je postojeći HFC od nekog bivšeg provajdera. To radi sasvim ok evo već godinu dana, kad god sam merio protok to je 143-4/14, ping 13-14ms

Edited by Spirit
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...