Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

On 27.1.2023. at 22:33, dvb-t manijak said:

 

greška u brzini ispravno je

7 / 8 * 3600 = 3150M

objašnjenje

7Mbita/s / 8 * 3600s = 3150MB/h

dakle oko 3 gigabajta je sat.

 

Za prihvatljiv kvalitet EON HD računica je

2Mbita/s / 8 * 3600s = 900MB/h

tj. realno malo manje od 1 gigabajt 

 

generalno je vrlo nezgodno kad imaš ograničen paket interneta, jer kako kaže stara poslovica 

"Tri IT stvari koje ne postoje: brz internet, veliki monitor i veliki hard disk"

Dosadasnja praksa MTS-a, a ne znam dokle ce da traje, je da ako imas mobilni internet kod njih i koristis isti za gledanje IrisTv aplikacije kolicina MB je 0, tj nista se ne skida i ne racuna se u potrosnju. Kome treba TV za vikendicu ovo je mozda i najbolja opcija za gledanje TV-a.

Link to comment



Ja sam na klackalici da sa MTS pređem na Yettel.


Pređi na Yettel samo ako si mazohista, imaćeš svakodnevno probleme sa njihovom televizijom..

Internet radi, to je sve jasno, nema problema ali sve ostalo je mučenje, i ne vidim kad će nešto popraviti, od septembra sam kod njih i ništa bolje nisu popravili, čak su neke dobre stvari izbacili..


Sent from Tapatalk

Link to comment





Pređi na Yettel samo ako si mazohista, imaćeš svakodnevno probleme sa njihovom televizijom..

Internet radi, to je sve jasno, nema problema ali sve ostalo je mučenje, i ne vidim kad će nešto popraviti, od septembra sam kod njih i ništa bolje nisu popravili, čak su neke dobre stvari izbacili..


Sent from Tapatalk


Jbga sa ovoliko striming servisa televizija prestaje da bude priorotet.
Ajde videću šta mi nude iz MTS.
Ako se ne "otvore" odoh...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
3 hours ago, djeneralche said:

Dosadasnja praksa MTS-a, a ne znam dokle ce da traje, je da ako imas mobilni internet kod njih i koristis isti za gledanje IrisTv aplikacije kolicina MB je 0, tj nista se ne skida i ne racuna se u potrosnju. Kome treba TV za vikendicu ovo je mozda i najbolja opcija za gledanje TV-a.

 

Da li to važi i za "kućni" mobilni ili samo za pakete preko klasičnog "telefonskog" mobilnog paketa?

Link to comment
3 minutes ago, dvb-t manijak said:

 

Da li to važi i za "kućni" mobilni ili samo za pakete preko klasičnog "telefonskog" mobilnog paketa?

Sta je to kucni mobilni? Net 50 npr? Vazi i za njih. Do kada ce da to da traje nemam pojma posto su jedini provajder sa tom uslugom.

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Sta je to kucni mobilni? Net 50 npr? Vazi i za njih. Do kada ce da to da traje nemam pojma posto su jedini provajder sa tom uslugom.

Kućni internet, koji se registruje na jednoj fizičkoj adresi, za koju provajder garantuje kvalitet veze, a realizuje se preko mobilne mreže.

Ima dosta ponuda, ja imam kod A1, a ovo je link za mts

Ako se iris protok ne broji u mesečnu kvotu, onda to suštinski menja priču, pogotovo za ljudi koji koriste sami paket, tako da mogu da ga sele po Srbiji kad i gde žele.

Jer opet kažem, čak i sa smenjenim kvalitetom slike, gledanje tv-a preko bilo koje OTT platforme guta veliki protok, pa tako nije isplativo za ograničene pakete, kakvi su ovi mobilni.

 

edit:

mada, ruku na srce, ovi paketi od 500GB za 2.000dinara ne zvuče preskupo u odnosu na prednosti koje nose.

Sa 500GB jedan korisnik može da gleda HD sadržaje koliko hoće, kao i da koristi ostale internet servise.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
On 29.1.2023. at 16:39, Savic said:

Yettel Hipernet TV 

 

Danas vrti plavi krug do iznemoglosti prilikom svakog menjanja kanala.

Kod mene nakon popravke interneta (kaze smrzla se optika u hodniku zgrade :D) sve radi savrseno. Valjda necu da ureknem 

Link to comment

tovarisi, molim za savet, da ne citam 500+ stranica: 

 

treba mi kablovska i internet u bloku 23 na novom beogradu. specifika je sto se u stanu zivi par meseci godisnje i ne bi placao dok nema nikoga. idealno bi bilo da se moze lako platiti mesecno za uslugu. 

 

i kako se to ovde uplacuje i ukjlucuje. moram da idem u neki ofis ili mogu da ih zovem. 

 

keva uplatila neku kablovsku - mislim da je sbb, ali nama vracanje, nema internet i cini mi se da nema masu kanala. 

 

 

Link to comment

Bajato.

 

12.10.2022.

Quote

United Group Hires Goldman to Sell Assets as Debt Deadlines Loom
- Firm to sell some of mobile tower assets to shore up liquidity
- United Group’s bonds rise on reaction to debt repayment plan

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-10-12/united-group-hires-goldman-to-sell-assets-as-debt-deadlines-loom


24.1.2023.

Quote

Rating Action: Moody's changes outlook on Adria Midco's B2 ratings to negative

https://www.moodys.com/research/Moodys-changes-outlook-on-Adria-Midcos-B2-ratings-to-negative--PR_473011

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, munze said:

Za internet ja koristim orion pripejd. Za kablovsku ne znm, mozda i to imaju.

Problem sa Orion prepaidom je sto na kraju ( bar u adsl verziji) postane postpaid i opet postoji otkazni period i cela agonija sa orionovim customer servisom.... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...