Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

12 hours ago, steins said:

Potpuno sam se izgubio čitajući ovaj topić - šta sad ispada najbolji izbor za zamenu SBBa? Orion? MTS? Yettel? 

 

:unsure:

Pitaš da li je bolji Pepsi od Koka kole, Zvezda od Partizana,...

 

Nema prostog odgovora. Ja sam lično bio zadovoljan i kod Beotela i kod Šolaka, a zadovoljan sam i sada kod MTS-a.

Meni je prvi kriterijum dostupnost servisa i korisničke službe, pogotovo za internet. Sve ostalo je manje bitno.

 

Ja se vezujem za provajdere i strašno mrzim menjanje. Beotel sam napustio jer nisu mogli da mi ostvare brže od 1Mbps uploda, a u mts sam prešao zbog damping popusta, ali šta me briga.

Ako gledaš tv, mislim da je jedini izbor između SBB-a (EON na i van mreže) i MTS-a (iris, Supernova). Ostali su druga liga.

Ako je internet bitan, a tv onako uz put kao meni, ona može bilo ko ponudi bolju cenu.

Link to comment

Inače, da skrenem pažnju - meni su u BOX 4 od novembra uveli da se za NBA uslugu naplaćuje 1000 din (to je kao league pass sa nekim popustom), tj. ko je imao aktiviranu tu uslugu sad ide po automatizmu naplata. Isto se odnosi i na one sa samo mobilnim paketima koji su imali aktiviranu NBA uslugu koja je sledovala uz taj paket, pa sad i njima stižu po 1000 dinara veći računi zadnjih meseci. Obratite pažnju ko je imao to aktivno, a ne planira dalje da koristi, da odjavi što pre (naravno odjava se obračunava od sledećeg meseca). Gulikože samo smišljaju načine da izjebu svoje pretplatnike. 

  • Hvala 1
Link to comment

Koristim yettel od skoro (mobilni mi je bio kod njih na nekom starom paketu). 

Napravili su mi aranzman sa obavezom 24meseca:

1.Internet i taj njihov tv je 1000 dinara mesecno (prvih god dana 0, a posle 2000).

2. Mobilni za 1500 mesecno (to je 40% popusta). Neki paket Total10. 

Pre toga sam placala sbb+telefon i to je bilo skoro 6000 hiljada. Glupaca 

 

Link to comment

prekjuče mi zvonio na vrata lik da mi u ime MTS ponudi ugovor. odbijem ga sa "da me MTS ne zanima". on je nastavio sa da ima posebnu pogodnost pošto sam na SBB". ponovim mu šta samimao. danas vidim na tabli u zgradi:

"posebno za korisnike SBB: "18 meseci po 1 RSD". za BOX bez mobilne telefnije - fiksni, TV, Net.

 

ovi su baš udarili.

Link to comment
29 minutes ago, djordje geprat said:

prekjuče mi zvonio na vrata lik da mi u ime MTS ponudi ugovor. odbijem ga sa "da me MTS ne zanima". on je nastavio sa da ima posebnu pogodnost pošto sam na SBB". ponovim mu šta samimao. danas vidim na tabli u zgradi:

"posebno za korisnike SBB: "18 meseci po 1 RSD". za BOX bez mobilne telefnije - fiksni, TV, Net.

 

ovi su baš udarili.

Od 24 meseca platiš 6. Cena paketa je, mislim 3500, agent koji te ubedio da pređeš kod njih ima 5.000, a mislim da monteri dobijaju 4.000, tako da je okvirna računica:

6 x 3.500 = 21.000
  - 5.000 = 16.000
  - 4.000 = 12.000
12.000/24 =    500 

 

MTS kida ekonomiju, 500 dinara mesec!

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

@Milošica

Uzmi EL pass ako ti je to bitno kao uslov..

Pa samo to. Najbitnije mi je, a na SK retko šta drugo gledam.

 

U tom slučaju bih prešao na Arenu jer tamo ima još svašta nešto.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
41 minutes ago, Milošica said:

Kod mene zavisi od EL.

 

@MiddleClass

 

Šta bi sa tim? Pisao si da je EL još 5 godina na SK, ali nigde zvanične potvrde.

 

Jbg, vi cekate zvanicnu potvrdu jer nemate 🇲🇪 vezu ko mi sto prvi saznamo informacije :fantom:

Link to comment
On 5. 2. 2023. at 10:48, jorma shparga said:

Problem sa Orion prepaidom je sto na kraju ( bar u adsl verziji) postane postpaid i opet postoji otkazni period i cela agonija sa orionovim customer servisom.... 

ovde kod mene je optika. imam ga vec jedno dve godine. kad ne uplatim oni iskljuce, kad se vratim , uplatim i odmah ukljuce.

Link to comment

Izašao kvartalni RATEL-ov izveštaj za 4. kvartal 2022. SBB na 43,7% udela za kablovsku/IPTV/satelitsku.

 

U odnosu na 4. kvartal 2021, kad je bio na 44,8%, izgubio je oko 15.000 korisnika.

 

http://www.ratel.rs/uploads/documents/empire_plugin/Pregled trzista Q4 2022.pdf

https://www.ratel.rs/uploads/documents/empire_plugin/Pregled trzista Q4 2021.pdf

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
U odnosu na 4. kvartal prošle godine situacija je ovakva:
 
Fiksna telefonija:   Broj korisnika 2,367 M (-10 k)
 
Telekom Srbija 73,9%  -1,0
SBB                      22,8%  +0,8
Sat-Trakt              2,1% +0,2
Orion Telekom   0,7% =
Ostali                    0,5% =
 
Mobilna telefonija:  Broj korisnika 8,607 M (+103 k)
 
Telekom Srbija  43,83%  +0,45
Yettel                    31,69%  +0,16
A1 Srbija              23,66%  -0,69
Globaltel               0,82%  +0,08
 
Fiksni internet:   Broj korisnika 1,92 M (+0,11 M)
 
Telekom Srbija      56,8%  +2,5 (delom zbog apsorbovanja PTT korisnika)
SBB                           30,2%  -1,2
Orion Telekom         2,8% +0,1
Sat-Trakt                   2,5% -0,1
PTT                              0,1% -0,5
Beotelnet                  0,7% -0,1
Yunet                          0,5% -0,1
Orion Telekom Tim 0,5% -0,1
Ostali                          5,9% -0,6
 
Kablovska TV:   Broj korisnika 2,17 M (+0,02 M)
 
Telekom Srbija    52,6% +4,0 (delom zbog apsorbovanja PTT korisnika)
SBB                         43,7%  -0,9
Sat-trakt                  1,4% -0,1
PTT                            0% -1,5
Ostali                        2,3% -1,3
 
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...