Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

I dalje mi je suma od 600 miliona potpuno nerealna za prava za region, ali hajde da kažemo da je tačna i da budem malo djavolji advokat.

 

Sa plus strane uz cenu preporučenog paketa od 5000rsd (ovo je u MTS, ali pretpostavljam da je slično za ceo region) da bi se iziblo na nulu čisto od pretplata im treba 200,000 novih pretplatnika u celom regionu koji će da budu tu bar 6 godina. Sva je prilika da će iskoristiti ovo da i podignu cene + ih čeka značajno uvećana dobit od marketinga kao i od programa koje prodaju preko SMSa i od svog app-a. Tako da bi u kombinaciji sa tim i neka manja brojka novih pretplatnika odradila posao.

 

Sa minus strane velika većina tih novih pretplatnika bi morala da bude iz kategorije fizičkih lica jer sve kladionice i dobar deo kafića koji imaju interes da puštaju sportska dešavanja, već ima i SK i Arenu. A veliko je pitanje da li regionu ima dovoljan broj ljudi koji nisu na Arena paketima a koji su spremni da na njih pređu na duže i to u narednih godinu dana. Doduše tu je i ona prva opcija gde nije nužno da 100k-200k dođe na Telekomove pakete već je dovoljno da se recimo trećina od te cifre se prebaci sa UM paketa. A uz sve to treba imati u vidu da je MTS ponuda takva da za nove korisnike prvih godinu dana ceo paket usluga košta samo dinar.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

imati u vidu da je MTS ponuda takva da za nove korisnike prvih godinu dana ceo paket usluga košta samo dinar.

Što takođe treba ubaciti u kalkulaciju, pa onda dolazimo ili do većeg broja korinsika ili do veće dužine obaveze prema telekomu...

 

200K pretplatnika je grubo 15% Srbije, i to moraju odmah da promene da bi se to isplaćivalo... Ne vidim kako... ALi oni imaju i druge troškove, moraju da plaćaju i za svašta nešto... Koliko košta Premirera? Koliko košta CL? Prosto, ovo je all in, sa znanjem da će ako bude trebalo, država uleteti...

Link to comment

Nema te kalkulacije po kojoj ovo može biti direktno finansijski isplativo, ali ako se već igramo toga, kako ih 200k novih korisnika po 5k mesečno dovodi na nulu?

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Što takođe treba ubaciti u kalkulaciju, pa onda dolazimo ili do većeg broja korinsika ili do veće dužine obaveze prema telekomu...

 

200K pretplatnika je grubo 15% Srbije, i to moraju odmah da promene da bi se to isplaćivalo... Ne vidim kako... ALi oni imaju i druge troškove, moraju da plaćaju i za svašta nešto... Koliko košta Premirera? Koliko košta CL? Prosto, ovo je all in, sa znanjem da će ako bude trebalo, država uleteti...

Naravno da mora i to u kalukaciju. Bukvalno izbijaju sebi skoro 17% čistog prihoda od tih novih korisnika koji su ključni. Doduše tih 200 ili nešto manje hiljada novih mogu da zahvataju i iz celog regiona ali kada se na to nakarika sve ostalo što imaju od sportskih programa, novi muzičko-filmski programi koji sigurno nešto koštaju, novi komentatori i ostali zaposleni tu se već dolazi do ozbiljne cifre.

 

Ali i dalje mi je na granici nenormalnog da je plaćeno 600. Ok SK je platio isti period pre 6 godina 100 miliona, neka je porasla cena i interesovanje, sigurno ih ne bi SK ganjao do 550 miliona pa su dali 600. Ono što očekujem je da puste UM da par dana jaše na talasu 600 miliona a onda da se javi vodja ili neko blizak, kaže pravu cifru i opljune "one koji danima preuveličavaju i hoće da spreče poštenog Srbina da gleda dobar sport."

Link to comment
3 minutes ago, *edited by mod said:

 

 

Ali i dalje mi je na granici nenormalnog da je plaćeno 600. Ok SK je platio isti period pre 6 godina 100 miliona, neka je porasla cena i interesovanje, sigurno ih ne bi SK ganjao do 550 miliona pa su dali 600. Ono što očekujem je da puste UM da par dana jaše na talasu 600 miliona a onda da se javi vodja ili neko blizak, kaže pravu cifru i opljune "one koji danima preuveličavaju i hoće da spreče poštenog Srbina da gleda dobar sport."

Ja im sad ne verujem da je manje od 600 miliona, sve i da imaju papire™... Ja mislim da su se nekem dogovorili da izvuku jedno 300-400 miliona... Ne vidim drugi smisao ovoga...

  • +1 1
Link to comment

Da je neka interna muljavina a la Kopernikus, svakako. Ali ovako ne verujem da bi Premier Liga ušla u takvu priču.

 

A i 600 miliona je baš nezgodna cifra. Ispade da premoćni Djitler kada sve rasproda ima para taman da plati prenose Premier lige i da mu malo pretekne da ima za život :D

  • Haha 2
Link to comment
13 minutes ago, *edited by mod said:

Doduše tih 200 ili nešto manje hiljada novih mogu da zahvataju i iz celog regiona ali kada se na to nakarika sve ostalo što imaju od sportskih programa, novi muzičko-filmski programi koji sigurno nešto koštaju, novi komentatori i ostali zaposleni tu se već dolazi do ozbiljne cifre.

Ali tih 5k koje spominješ je cena nekog objedinjenog paketa usluga, interneta, televizije, mobilne i fiksne telefonije, zar ne? To sve i te kako ima svoje troškove. Infrastruktura košta, radnici koštaju, prava…

Koliko znam, u Hrvatskoj ili Sloveniji mts nije operater, već nude te Arene preko drugih operatera, i tu nema šanse da su dobri na njima više od par € mesečno po korisniku.

Ne verujem da je u pitanju mutljavina i kradja u klasičnom smislu, samo širi cilj u kom je telekom jedno od sredstava.

Edited by mraki
Link to comment

A kod nas, valjda, ne smes da imas preko 50% trzista, jer si onda monopolista. Ako je to tacno, onda TS i ne sme da ima tih 200k novih korisnika jer ce postati monopolista.

A za ta prava treba dodati i LS/LE/LK, pa Primeru, pa Seria A, pa 8M evra po sezoni za domacu ligu...

Tesko ce to isplatiti od pretplate, a da ne podizu cene.

Link to comment

  U odbranu sopstvenog jala i nemoći mogu samo da za "Dnevnik" izjavim sledeće:

 

  kao što će Vučić nesumnjivo uživati uspe li da slomi SBB našim novcima, tako ću i ja uživati kada ceo taj prenaduvani Telekom  balon spektakularno i toržestveno pukne, uprkos punoj svesti da će to pucanje opet isključivo boleti ponajpre mene, kao poreskog obveznika.

(al' sam mu šukn'o!)

  • +1 1
Link to comment

Ali SBB koji je pre 2 meseca povecao cenu sport paketa EON a van mreze za vise od 20% [emoji23]

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока

Link to comment

Da ponovim, mi još uvek nismo videli validan dokaz da se radi o "600 miliona", gde ja ne isključujem da ta cifra jeste tolika.
Takođe me zanima da li ovi "finansijski stručnjaci koji imaju uvid u ugovore rakve vrste" i kažu da to nema finansijskog opravdanja, mogu da kažu kolika je to cifra koja "ima opravdanja"?
Mi smo ovde na terenu potpune šizofrenije, uvek smo i bili, takav je biznis. Realno je već ludilo da imaš dakva dva "jaka" igrača na polju sportskih prenosa/sadržaja na ovako besmisleno malom i impotentnom tržištu.
Kad se te granice pređu onda je prilično besmisleno "prosuđivati" šta ima smisla, a šta ne...
A da će TS bankrotirati, u smislu, ajde sad svi na biro ćao, zdravo, to se neće desiti.
U krajnjoj liniji oni će biti zavaljeni nekom stranom ulagaču uz "sitnim slovima" napisane uslove da se ne kači sa vlašću.
Na šta će ta ekipa pristati, jer nema boljeg klijenta od države, igde.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
 
Mislim da tu bankrot ne gine, i to spektakularan. Bio je ne tako davno članak u Athleticu (o stranim tv pravima) gde su baš poimenice i pominjali TS, tipa "Telekom Srbija usisava sva moguća prava, nadajmo se da će tako nastaviti i sa Premijer Ligom..."  
 
E, da su znali koliko su bili u pravu...  [emoji3]
 
 
 
Imaš link na taj tekst?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ne kapiram sasvim taj poriv da se SBB sahrani po svaku cenu, kolika god ona bila i kolike god rizike sa sobom nosila. Čak i sa tim N1 i Nova S vlast je već deceniju bezbedna, rejtinzi su im na 50+ posto, trovanje iz medija sa nacionaonalnom pokrivenošću funkcioniše kao sat, čemu toliki strah od N1 i dalje? Pa koga zanima da čuje neku drugu stranu on će to učiniti na ovaj ili onaj način. I ko želi da se informiše preko tog medija neće napustiti SBB samo zbog sportskih kanala, nije baš svaki Srbin sportski fanatik. Razbacivanje novca koje neće doneti neki veliki benefit sa političke strane. Čisto inaćenje i lečenje kompleksa. 

Link to comment

Poriv da se SBB "sahrani" ima dve komponente, jednu političku, a drugu čisto biznis varijantu.
Politička je jasna.
Ova biznis je prosto posledica želje menadžmenta svake firme danas da uzme sveee[emoji769]. I da se time dokaže.
Ne treba imati iluzije da bi i menadžment SBB hteo da "sahrani" konkurenciju kada bi mu se pružila prilika.
Bio sam svedok pokretanja kampanje od strane Telekoma ka EPS u medijima, zbog obične dve tri vesti koje su izašle da bi EPS mogao da uđe u tržište internet provajdinga jer ima infrastrukturu kojom bi to mogao da podrži. Čak su i neki direktori davali intervjue o tome.

Onda je Telekom "digao avijaciju" i počeo da iznosi prljav veš potencijalne konkurencije. Potpuno ludilo. Dve državne firme ratuju saopštenjima. Cirkus. Tada ovi nisu bili na vlasti.
Čak se pričalo da je i SBB bio "na raspolaganju" Telekomu. Doduše tada nisu imali N1.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...