Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

pa jedino Ligu šampiona da napadnu kad dođe na red

 

sve ostalo bitno je Arena tek kupila, neće skoro ponovo na tržište, NBA, Primera i Premier

Link to comment

Šta je opravdana investicija?

Vrlo relativno pitanje, ali šta je totalno neopravdana to se već da izračunati.

Npr. ako imaš npr. 2M korisnika a platiš prava 200M€ za 6 godina to je 1,4€/mesečno samo za jednu ligu. To nema opravdanje.  Pre par godina je B92 prodat za mnogo manje pare.

 

Po meni je glavni problem da su menadžmenti obe forme otišli u Q i vuku neke bolesne poteze.  

Link to comment
7 hours ago, *edited by mod said:

Da je neka interna muljavina a la Kopernikus, svakako. Ali ovako ne verujem da bi Premier Liga ušla u takvu priču.

 

A i 600 miliona je baš nezgodna cifra. Ispade da premoćni Djitler kada sve rasproda ima para taman da plati prenose Premier lige i da mu malo pretekne da ima za život :D

 

Osim ako ne kupuju od nekih posrednika. Nemam pojma kako Premier League to radi, ali nije nemoguće da prodaju nekim trgovcima koji posle to zavaljaju medijima.

 

a 600 miliona je prosto nemoguća cifra. To bi bilo kao da svi kupuju stanove za 1500-2000 eura kvadrat, a onda krene da kruži priča kako se pojavio neki lik što je iskeširao 23.000 eura za kvadrat na Limanu. Odmah znaš da u pitanju nije istina.

To bi bio ugovor koji resetuje market, postala bi glavna tema u tim biznisu i njihov deo interneta bi samo o tome kokodakao. A od svega toga mi izgleda imamo taj tekstić na n1 i to je sve.

Kad je bila aktuelna ona čarlamaTM oko super lige ubeđivali su me ovde na ppp da premier league štampa novac, pa sam gledao malo te brojeve. NBC ima ugovor na 6 godina za 1 milijardu $. To je 850 miliona eura za tržište USA, a ovi da plaćaju 600 miliona za tržište koje čini šaka jada. Radikali rade dumping i hoće da oslabe Šolaka, nadaju se novim pretplatnicima, ali to se dešava i USA. I tamo NBC ima streaming service i kolje se sa Diznijem, sa Amazonom, sa Netflixom i ko sve već nije u toj priči. Tržište koje sad više nema ni 20 miliona ljudi vs tržište od 330-340 miliona. Tamo je Premier League C ili D klasa contenta, ali i ex-yu je D ili E ili F klasa tržišta.

Tldr: ne postoji ni teoretska šanse da je stvarno reč o 600 miliona.

Na top topiću o super ligi su svi bili u fazonu jao šta rade niko ne misli o Rushmondu & Diamond, uništiće staaaari sistem takmičenja, a sve to da uzmu trilijarde od tate maloletnog Kineza koji kupuje dresove. Sad se ispostavilo da to nije mali Kinez nego mali Makedonac i Hrvat i Srbin. Nemojte me zajebavati.

Link to comment

Pazi, nije iskljuceno da je 600 miliona namenska patka ne bi li naterali ove da izadju u javnost i objave tacnu cifru i potkrepe je nekim dokumentima, jelte. Sto bi onda dalo dalje povoda za jahanje, jer svaka stotina miliona je basnoslovna za preduzece koje trguje sa gubitkom i trguje sa narodskim parama.

Link to comment
Pazi, nije iskljuceno da je 600 miliona namenska patka ne bi li naterali ove da izadju u javnost i objave tacnu cifru i potkrepe je nekim dokumentima, jelte. Sto bi onda dalo dalje povoda za jahanje, jer svaka stotina miliona je basnoslovna za preduzece koje trguje sa gubitkom i trguje sa narodskim parama.
Samo tu postoji problem PR "slike", TS i da da pravu cifru, to neće drastično "pokvariti" sliku koju imaju, posle svih onih Marinikinih prozivanja. Sa druge strane N1 dobija kvalifikacu "manipulatora" i sumnju u verodostojnost ubuduće.
Zajebana igra.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Pre svega da ne zaboravimo da se ovde svaki veci potez povlaci od strane narcisoidnog umobolnika i ljudi koji zele da mu se ulaguju.

 

Nista me ne cudi vise.

  • +1 4
Link to comment

Dobice Marinika papire i objavice ih, samo sto ce to biti nebitno,posto ce dobiti 101 pokrivalicu koja ce zakopati tu pricu.

 

Recimo, ko se seca Palme i njegovih bunga-bunga zurki?

  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, omiljeni said:

 

Osim ako ne kupuju od nekih posrednika. Nemam pojma kako Premier League to radi, ali nije nemoguće da prodaju nekim trgovcima koji posle to zavaljaju medijima.

 

a 600 miliona je prosto nemoguća cifra. To bi bilo kao da svi kupuju stanove za 1500-2000 eura kvadrat, a onda krene da kruži priča kako se pojavio neki lik što je iskeširao 23.000 eura za kvadrat na Limanu. Odmah znaš da u pitanju nije istina.

To bi bio ugovor koji resetuje market, postala bi glavna tema u tim biznisu i njihov deo interneta bi samo o tome kokodakao. A od svega toga mi izgleda imamo taj tekstić na n1 i to je sve.

Kad je bila aktuelna ona čarlamaTM oko super lige ubeđivali su me ovde na ppp da premier league štampa novac, pa sam gledao malo te brojeve. NBC ima ugovor na 6 godina za 1 milijardu $. To je 850 miliona eura za tržište USA, a ovi da plaćaju 600 miliona za tržište koje čini šaka jada. Radikali rade dumping i hoće da oslabe Šolaka, nadaju se novim pretplatnicima, ali to se dešava i USA. I tamo NBC ima streaming service i kolje se sa Diznijem, sa Amazonom, sa Netflixom i ko sve već nije u toj priči. Tržište koje sad više nema ni 20 miliona ljudi vs tržište od 330-340 miliona. Tamo je Premier League C ili D klasa contenta, ali i ex-yu je D ili E ili F klasa tržišta.

Tldr: ne postoji ni teoretska šanse da je stvarno reč o 600 miliona.

Na top topiću o super ligi su svi bili u fazonu jao šta rade niko ne misli o Rushmondu & Diamond, uništiće staaaari sistem takmičenja, a sve to da uzmu trilijarde od tate maloletnog Kineza koji kupuje dresove. Sad se ispostavilo da to nije mali Kinez nego mali Makedonac i Hrvat i Srbin. Nemojte me zajebavati.

Mora da kupi onaj koji će i emitovati, tj mora imati svoje kanale za koje je i kupio prava.

Nema preprodaje, preprodajom dil automatski otpada

Link to comment
21 minutes ago, goofs said:

Pazi, nije iskljuceno da je 600 miliona namenska patka ne bi li naterali ove da izadju u javnost i objave tacnu cifru i potkrepe je nekim dokumentima, jelte. Sto bi onda dalo dalje povoda za jahanje, jer svaka stotina miliona je basnoslovna za preduzece koje trguje sa gubitkom i trguje sa narodskim parama.

 

A njima bi kao poverovali? Jedino da izadje onaj ko je prodao prava sa tacnom cifrom. Sto namece sledece pitanje, zasto to nije ucinjeno, iako je uobicajena praksa u ovakvim slucajevima..

Link to comment
28 minutes ago, Milosh76 said:

Kad istice ugovor Arene za Ligu Sampiona?

Kad istice ugovor SK za Evroligu u kosarci?

LŠ na Areni još tri godine

EL na SK još ova sezona

Link to comment
Just now, renne said:

Mora da kupi onaj koji će i emitovati, tj mora imati svoje kanale za koje je i kupio prava.

Nema preprodaje, preprodajom dil automatski otpada

jasno mi je to da ovi ne mogu da prepordaju, ali rekoh možda Premier League radi taj posao tako što nađe neku veliku agenciju da prodaje ta prava u njihovo ime. bar za ta manja tržišta.

a ako ima posrednik onda im je radikalima i lakše da klepaju i ugrađuju se.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...